Какъв лаптоп да си взема за работа? /сайтове/

Благодаря много за съветите, поръчах HP Gaming Pavilion 15, характеристиките са добри, цената също, а визията ми допада, че е по-нестандартна и разчупена. Като го получа и поработя малко с него ще дам допълнително мнение. Надявам се да ми върши работа, предвид факта, че няма да пътувам често с него, се надявам че няма да е проблем издръжливостта.
Това е като да вземеш висок клас кола евтино. Това ще е с ужасна сглобка.
А за носенето и как ще ти си смеят като го извадиш и почне да свети като елха няма даже и да споменавам.

Но пък и аз си взех лаптопа на външен вид и съм много доволен :D
 
На HP даже високият им клас не е особено висок...
 
16 рам, въй7, ссд.... 2000 лв. ... за фотошоп и сайтове!? Нормални ли сте!?

Моят струва 3700лв (4100лв с допълнителни клавиатура и мишка), пак за Фотошоп и фронт-енд. За тези вече 3 години и половина работа си е избил парите ХХ пъти.
 
Всеки е прав за себе си! На мен ми е принцип да не давам пари за неща, на които няма да им ползвам пълните ресурси. На тая машина, която обсъждате, няма да и ползва и 30% от ресурсите. Една пръчка с 8 гб рам, въй3 и ссд ще му върши работа перфектно, без значение марката. Милисекундите, които ще прекара в тежко чакане ще ги преживее някак. :) Но едни 1000 лв. няма да са хвърлени на вятъра.

Но това е моето мнение, може и да бъркам ...

Моят струва 3700лв (4100лв с допълнителни клавиатура и мишка), пак за Фотошоп и фронт-енд. За тези вече 3 години и половина работа си е избил парите ХХ пъти.
 
Всеки е прав за себе си! На мен ми е принцип да не давам пари за неща, на които няма да им ползвам пълните ресурси. На тая машина, която обсъждате, няма да и ползва и 30% от ресурсите. Една пръчка с 8 гб рам, въй3 и ссд ще му върши работа перфектно, без значение марката. Милисекундите, които ще прекара в тежко чакане ще ги преживее някак. :) Но едни 1000 лв. няма да са хвърлени на вятъра.

Но това е моето мнение, може и да бъркам ...
Моя е с 8гб рам и редовно се случва да не стига а дори не го ползвам за работа.
 
имаш бюджет , купуваш най-доброто за тия пари. така и така даваш доста пари естествено е да се търси 16 гб и ссд, най-малко. Аз лично след като си взех десктоп , стария лаптоп все бавен ми се вижда, а не е да кажеш и той да е евтин....
 
Моят струва 3700лв (4100лв с допълнителни клавиатура и мишка), пак за Фотошоп и фронт-енд. За тези вече 3 години и половина работа си е избил парите ХХ пъти.
Маковете имат някакъв смисъл само за бекенд работа.

Фронтенд, Фотошоп са примери за неща дето може да ги вършиш на всичко с приличен екран.

ПС: Даже е препоръчително да си на Уиндоус понеже ще имаш доста по-добра представа как ще изглеждат нещата пред огромния процент юзъри. През Мак е малко изкривено.
 
Последно редактирано:
Маковете имат някакъв смисъл само за бекенд работа.

Фронтенд, Фотошоп са примери за неща дето може да ги вършиш на всичко с приличен екран.

ПС: Даже е препоръчително да си на Уиндоус понеже ще имаш доста по-добра представа как ще изглеждат нещата пред огромния процент юзъри. През Мак е малко изкривено.

Позволи ми да не се съглася с теб.
Към момента за уеб дизайн, като това особено важи ако работиш в екип, OS X ти дава възможност да работиш с абсолютно всеки възможен инструмент/приложение за дизайн, прототипизация и пр - Sketch (само за Мак), Invision (уеб базиран ама си иска Sketch-a), Pixelmator Pro е чудесна алтернатива на Фотошоп и доста по-лек, при това напълно съвместим при работа с .psd-та.
Coda! ми допада повече от Visual Studio Code-а на Майкрософт (въпреки че ползвам и него поради повечето му възможности), ако ми затрябва майкрософтски офис пакет - новите версии излизат първо за мак (което е странно), мисълта ми е че и там няма грижи.
Ако ми кефне ще си инсталирам Линукс (с малко врътки по буутването) или Windows. Но засега държа един Windows 10 инсталиран през Parallels (виртуалка).

Често се случва нещо да не се показва както трябва на Сафари. Единствения вариант да тестваш е да имаш съответното устройство. В случай че нямаш таблет, телефон, часовник от Apple под ръка през XCode за OS X имаш възможност за симулация с подкаран image на iOS (идва като регулярен ъпдейт при пускане на всяка актуализация на iOS).

По-скоро според мен бекенда е по-лесно да се пише на каквото и да е, освен ако не става на въпрос за разработка на нейтив iOS/OS X приложения. Не че няма варианти, но ще е мъка.
 
Това е като да вземеш висок клас кола евтино. Това ще е с ужасна сглобка.
А за носенето и как ще ти си смеят като го извадиш и почне да свети като елха няма даже и да споменавам.

Но пък и аз си взех лаптопа на външен вид и съм много доволен :D

Е ти така и не каза за този бюджет, кой модел според теб е ок?
Този като характеристики за цената си е много добре според мен. Сглобката я остави, ще седи в нас или в офиса, няма да го пренасям постоянно, че да ми трябва супер здрава, няма и да има кой толкова да го гледа, не съм от тези дето ще отидат на кафе с лаптопа, а ако търсих такъв лаптоп щях да избера нещо друго, по-малко и компактно.
 
Е ти така и не каза за този бюджет, кой модел според теб е ок?
Този като характеристики за цената си е много добре според мен. Сглобката я остави, ще седи в нас или в офиса, няма да го пренасям постоянно, че да ми трябва супер здрава, няма и да има кой толкова да го гледа, не съм от тези дето ще отидат на кафе с лаптопа, а ако търсих такъв лаптоп щях да избера нещо друго, по-малко и компактно.
За тия пари нищо.
 
Аз си взех за 1500, НО е със 8гб рам, кофти rgb поддръжка (амен черно бял) но изискванията ми бяха да има причличен вид, да не е от бакелит и да е тънък и тн че се ползва за носене и работа с клиенти. Ако имах твоите изисквания щях да избера опция на изплащане и да си взема сигурна машина.
Това след няколко отваряния и ще почнат да падат пластмаси от него, дръж го и на сянка :D
 
Е какви са ми чак толкова изискванията - отваряне на сайтове по-бързо? :D Няма да копая биткойни :D
Ще видим като дойде, все си мисля, че лаптоп за около 1500 до 2000 лв., трябва да си е приличен...
Иначе как се развиват нещата, първият ми настолен компютър беше с 32 MB RAM мисля, или нещо от тоя сорт, а сега 16GB RAM не стигат, сметни и то като имаш предвид, че не съм толкова стар, нямам и 30 още :D
От тая тема оставам с впечатлението, че масово хората ползват лаптопи от 5000 лв. +, а само аз съм някакво бедняче тук :D

П.П. За мен най-важното е какво можеш да правиш на 1 лаптоп, другото са дребни работи. Повечето и на лаптоп за 1000 лв. и на такъв за 20 000 лв. ще отварят само ютуб и фб, така че...
 
Е какви са ми чак толкова изискванията - отваряне на сайтове по-бързо? :D Няма да копая биткойни :D
Ще видим като дойде, все си мисля, че лаптоп за около 1500 до 2000 лв., трябва да си е приличен...
Иначе как се развиват нещата, първият ми настолен компютър беше с 32 MB RAM мисля, или нещо от тоя сорт, а сега 16GB RAM не стигат, сметни и то като имаш предвид, че не съм толкова стар, нямам и 30 още :D
От тая тема оставам с впечатлението, че масово хората ползват лаптопи от 5000 лв. +, а само аз съм някакво бедняче тук :D

П.П. За мен най-важното е какво можеш да правиш на 1 лаптоп, другото са дребни работи. Повечето и на лаптоп за 1000 лв. и на такъв за 20 000 лв. ще отварят само ютуб и фб, така че...
Къде в темата видя лаптоп за 5К?
И да 1500 - 2000 за работен лаптоп са малко. Не че и на такъв за 700 лева няма да свършиш работата но разликата е огромна - екран, сглобка (това много скоро ще разбереш защо го повтаряме), батерия, преносимост, поддръжка
 
За бекенд трябва Линукс или подобна (Мак ОС е компромисен вариант) среда. Освен ако не работиш на някое съвсем начално ниво от типа да ъплоудваш през ФТП. Добре че от известно време има Linux Subsystem в Уин 10.

А Скеч, Кода и другите са останки от хипстърската вълна, удавила уеб-дев-дизайн сферата доскоро. Не ме разбирай погрешно - и мен ме тресеше, и аз се чувствах евати про-то (част от елита!) като дизайнвах на Мак-а с разните му фенси тулове :cool: ... Ама всичко си има край.

Кода ползвах преди 8 години ли бяха, Фотошоп за уеб дизайн/фронтенд май не се е налагало да пускам от поне 6 години. Нещата доста се промениха от технологична гледна точка.
 
За уеб дизайн в такъв случай какво ползваш?
Кодата...въпрос на навик, иначе VSC + Transmit(ако ще е фтп) или Git.
Инвижън почти не ползвам, Скеч все по-рядко, стартъпите търсят Фигма, вярно няма ги анимираните глезотии при преходите, но явно пак става.
 
За уеб дизайн в такъв случай какво ползваш?
Кодата...въпрос на навик, иначе VSC + Transmit(ако ще е фтп) или Git.
Инвижън почти не ползвам, Скеч все по-рядко, стартъпите търсят Фигма, вярно няма ги анимираните глезотии при преходите, но явно пак става.
Не ползвам визуални тулове. Заформям си идея в главата и директно пиша HTML/SCSS. Един Хром с VSC (преди беше Sublime) е достатъчен. От известно време и Webpack да ми компилира SCSS, Typescript, и да ми презарежда автоматично в браузъра.
 

Горе