Какъв лаптоп да си взема?

skaltso

New Member
Здравейте, :)
нов съм в този форум, надявам се да си прекарам добре в него.

Приет съм в СУ - Софтуерно инженерство. Отскоро започнах да програмирам с "C#". Нуждая се от нов , подходящ за програмиране лаптоп. Бюджетът ми е 2 000лв (не повече). Какво бихте препоръчали ? Благодаря предварително. :)
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Имаш приличен бюджет, взимай нещо на промоция, не знаеш какви параметри са ти нужни ли, или питаш за каква марка лаптоп
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Изобщо. Не съм се насочил към никоя марка, не знам какви характеристики са ми нужни.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Ами за програмиране не ти трябва нещо специално, но ако ще правиш дизайн взимай с помощен процесор и видеокарта и рама да е голям
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Щом си почнал на C#, значи ползваш visual studio, т'ва гълта много ресурс, хубаво е да си вземеш нещо с повечко рам > 8гб, ако ще го ползваш само за програмиране, кой знае каква видео карта не ти трябва, но инвестирай в SSD, както и в хубав екран. Като марка мога да ти препоръчам Dell и Леново, но Dell нямат добри екрани поне до модели в ценови клас около 1500лв.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Чети статиите в този сайт - http://www.retropcmania.com/. Според мен се насочи към бизнес клас техника - 2-ра употреба. За тези пари ще си вземеш вярна и здрава работна машина от рода на HP Elitebook, Lenovo Thinkpad и прочие.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Благодаря за бързите отговори!

@BurnX,
Питах ги и ми препоръчаха същия, обаче с 8гб рам (100лв по-евтин). Засега съм се спрял на този, който ми препоръча.

Ще очаквам още предложения, както и съвети. :)
 
От: От: Какъв лаптоп да си взема?

още 1+ за Dell ,бюджета ти е 2000 лв което не е малко. Според това което ти ще се занимаваш си вземи по голямо SSD и 16 ГБ рам ..

Щом си почнал на C#, значи ползваш visual studio, т'ва гълта много ресурс, хубаво е да си вземеш нещо с повечко рам > 8гб, ако ще го ползваш само за програмиране, кой знае каква видео карта не ти трябва, но инвестирай в SSD, както и в хубав екран. Като марка мога да ти препоръчам Dell и Леново, но Dell нямат добри екрани поне до модели в ценови клас около 1500лв.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Dell(пак високия клас) / Lenovo(Thinkpad сериите, които са си бизнес клас) / HP(само от високия клас)
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

C# обикновено означава Visual Studio, Xamarin, и Unity.

Ако няма да правиш тежки 3D игри на Unity (едва ли), тоя геймърския модел дето са ти препоръчали, не ти трябва - само ще ти тежи и ще ти грее на кълките.

Общо взето почти всеки лаптоп с рам 8 GB и нагоре ще ти свърши работа. Екран с по-висока резолюция (1600х900 и нагоре) е препоръчителен, особено за Unity. Ако искаш да похарчиш 2к лева, аз бих взел някой ултрабук, че са доста по-леки и удобни за работа във всяко положение (легнал, седнал, на 1 кълка, и т.н.) и за пътуване.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

cpu и рам и бърз хдд SSD ,това е кеото три трябва
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Аз завърших ТУ Варна такава специалност 2010 със този лаптоп и още съм с него http://www.toshiba.co.uk/discontinued-products/satellite-l40-14n/
И аз скоро ще го сменям, но ще си вземам настолен, лаптопите са само за носене и за писане в лекциите. Ако питаш мен ти трябва нещо с голяма батерия да държи 6-8 часа, защото при нас в лекциите нямаше контакти :D
За 2к ще си вземеш нещо добро, но проблемите са с охлаждането като почне да смучи ще се пълни с боклуци, ако няма лесен начин за почистване ще трябва да го разхлабяш целия, като моя.


Иначе за писане на код visual studio всеки комп ще се справи с него. То не че ще научи нещо от този университет, при нас най-невероятното нещо които можеха да правят даскалите беше да пиша и четат от файл, даже и бази данни не знаеха :D
Ще ви карат да правите масиви диагоналите да са 0-ли и някакви такива тъпотии, за жалост в университетите е пълно с хора, които няма 1 работен ден никога нищо не са работили, какво да очакваш от тях да те научат. Няколко мои приятели почнаха работа – C#, фронтен и третия дизайнер в голяма БГ фирма. Никой от тях не е завършил висше компютри.



Здравейте, :)
нов съм в този форум, надявам се да си прекарам добре в него.

Приет съм в СУ - Софтуерно инженерство. Отскоро започнах да програмирам с "C#". Нуждая се от нов , подходящ за програмиране лаптоп. Бюджетът ми е 2 000лв (не повече). Какво бихте препоръчали ? Благодаря предварително. :)
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

C# обикновено означава Visual Studio, Xamarin, и Unity.

Ако няма да правиш тежки 3D игри ..само ще ти тежи и ще ти грее на кълките....

Точно, само голяма батерия да може да се пише в лекциите. Ние даже и учебници нямахме, трябва да пишеш като луд докато даскала говори.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Правил съм многократно опити да работя на лаптоп, но винаги съм предпочитал да седна на настолния компютър ...
Помисли заслужава ли си да инвестираш такава сума в лаптоп.
Най-вероятно дори лаптоп до около 1200 лева ще успее да покрие всички нужди по програмирането.

За мен няма как 15/17 инчов дисплей да бъде сравняван с дисплея на настолен компютър (или с два дисплея на настолен компютър ;) ) ...
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Мисля, че ми стана по-ясно. Ще гледам RAM-a, SSD-то, батерията да са на ниво, оттам насетне като го ползвам само за програмиране ще гледам екрана да е по-голям и да щади очите, клавиатурата да е удобна...
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Тия дето ти обясняват как трябва да си вземеш настолна машина не ги слушай, монитор, даже няколко винаги можеш да си вържеш към лаптопа, но кошницата дето ще я вземеш за настолен компютър, няма да можеш да я мъкнеш с теб, т.е. лаптопа те прави много мобилен!
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Напълно съм съгласен с предното мнение. От 5-6 години съм така - с лаптоп и закачени към него хубав монитор, външна клавиатура и мишка. Като ми се наложи да отида някъде за два три дни, откачам кабелите и... Неща и да чуя за шумящ десктоп!

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 

Горе