Какъв софтуер да използвам за B2B

Amigo0o

Well-Known Member
Здравейте,

Какъв софтуер (платформа) би бил подходящ в който могат да се импортират няколко К артикула след което да се предоставя ограничен достъп на клиенти с различни ценови политики и опция за покупка и заплащане?

Разгледах различни B2B Sass платформи но повечето са CRM-и в които не виждам как би могло да се случи подобно нещо.
 
PrestaShop има групи клиенти с отделни цени, за останалото не съм сигурен в момента дали е в дефолтната инсталация.
 
Всяка една ecommerce платформа, но първо се научи термините, crm е за съвсем различно нещо, това което ти трябва е политика за цените спрямо групите, краен клиент или бизнес партньор. CRM е взаимоотношенията с клиенти, пак има ценова политика за групи, но просто това е функция от CRM и се ползва за сериозно големи фирми и пак има симбиоза между CRM и каталог/магазин....
 
Престашоп има и базови CRM функционалности.

Мадженто ги има всичките шукарии ама повечето хора няма да искат да се нагърбват с него ако Престата върши работа.
 
Помислих за Woo и OpenCart, както и B2B доработките които има за тях но в случая става въпрос за хиляди продукти (300К+), а опита ми с OpenCart и Woo обикновенно е бил до 10к продукта и след това започват едни мъки. В случая един прост списък с артикули, (име, цена, кратко описание и снимка или линк към снимка) е достатъчно и всички останали функционалности които включват e-commerce системата са излишни.
 
Помислих за Woo и OpenCart, както и B2B доработките които има за тях но в случая става въпрос за хиляди продукти (300К+), а опита ми с OpenCart и Woo обикновенно е бил до 10к продукта и след това започват едни мъки. В случая един прост списък с артикули, (име, цена, кратко описание и снимка или линк към снимка) е достатъчно и всички останали функционалности които включват e-commerce системата са излишни.

Привет, 300к продукта ще ти трябва уеб студио и то сериозно, което си разбира от работата, тук само със инсталация няма да се получи, това е доста работа, ще ти трябват и настройки и vps, мисля, че всяка система ще е така.

Поздрави,
Станимир И
 
Помислих за Woo и OpenCart, както и B2B доработките които има за тях но в случая става въпрос за хиляди продукти (300К+), а опита ми с OpenCart и Woo обикновенно е бил до 10к продукта и след това започват едни мъки. В случая един прост списък с артикули, (име, цена, кратко описание и снимка или линк към снимка) е достатъчно и всички останали функционалности които включват e-commerce системата са излишни.
Ако ще е нещо по-сериозно, а на токова звучи, защо направо не се метне на Magento. Ще ти трябва и много повече, ако говорим за такъв набор от продукти - екип, който да следи бази, машина, система. Не мисля, че една инсталация и наливането на продуктите ще е еднократно, да не говорим, че това е много работа.

Мъките ти почват след 10К продукта, по ред причини, като основните са слаби ресурси и сигурно никаква или слаба оптимизация на системите. Да, не са най-подходящите решения за такъв набор от продукти, но не е изключено да бъдат пригодени да работят с такива количества - въпрос да знания и правилен подход.
 
Custom, за да фитва нуждите и да не е бозаво и лагаво като споменатите платформи.
 
Последно редактирано:
Какво в крайна сметка избра автора? Дано не е някоя SaaS, че да не четем след някой друг месец Как да импортна..... :)
 

Горе