Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

toretic

Member
Аз за ся съм на 6 гб трафик от 340-350мб заето пространство, Март месец :)

п.п.
Пишете Трафик и колко заето пространство имате, също така и месеца ;)
 
Последно редактирано:
Еми като сте още на icn :). Другаде такива глупости няма :)
 
И аз съм на мнение че трафика не е от значение. Най-важното са приходите, които докарва. Трафик/продажби(действия) да е задоволително съотношение.:) Иначе съм виджал сайтове с много трафик продаващи се за малко пари, нещо от сорта на 1000 на месец (уникални) и се продваше за малко пари. като питаха уебмастъра, той каза, че не му изкарвало достатъчно пари, но можело да изкарва с банери към програми.Тий цъкаше с Гугъл рекламки.:)
 
Blinky
1000 unique на месец много ли са бе?
Аз се надявам на 1000/2000 уникални на ден... :)
Иначе въпроса на темата е какъф трафик правите... а не дали правите пари от трафика си, темата е в Оф топика, а не в монетизация... ;)

icakis
На сибокс съм, по-малко пространство имат... но са си супер и са ми удобни за плащане, квито и проблеми да съм имал веднага ги оправят... а тея ицн... мани мани... добро пространство, добър трафик... ама... тея процесори... :).
СуперХостинга... само добри неща за него :)... модерирам един сайт и там правя по няколко терабайта... но не правят проблеми, даже пускат още трафик като го свърша :)
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Надявах се, че темата ще се развие щото този въпрос ме интересува много...
Айде давам още малко статистики...
mobiletore.com - 5gb до момента от 400мб заето пространство за този месец... до края на месеца очаквам да станат поне 20гб.
мой сайт н2 - 2гб за миналия месец с 18 мб заето пространство.
мой сайт н3 - 17гб до момента от 110мб заето пространство за този месец.
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Виждам, че всички ползвате хостинг от различни фирми, виждам също че някои май сте на shared хостинг.

А какво ще кажете за наети сървъри, colocation на Ваша машина при приятели с оптика или дори собствен сървър у дома?

Тези варианти вършат ли работа?


П.С. Сори за офтопика - аз нямам трафик, защото нямам пуснат официален сайт, но написах този пост, защото донякъде е свързан с темата. Вашто мнение ме интересува!
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Да, тези варианти вършат работа, НО на по-големите сайтове и на хората с повече пари :).
Просто от гледна точка на средно статистическия българин няма смисъл да платиш за подобно нещо, ако сайта ти има малко трафик(Потребители, посещения, импресии и т.н.). Подобно е мнението и на повечето от колегите в форума(предполагам). Ако вече имаш много сайтове е по-добре да си вземеш едно сърварче, най-добрия вариант е, нает сървар, защото за да подържаш собствена машина ти трябват много ресурси от гледна точка на интернет, местоположение и време.
Мога да ти дам пример с мен, аз съм намерил добър хостинг на които единственото ограничение е пространството(8гб макс), процесора и трафика не са от значение, там мисля да си оставя сайтовете докато не почна да права по 5000+ уникални на ден от главния си сайт.

п.п.
Също съжалявам за офтопика, но предполагам, че човека писал темата след като е с ограничен трафик си е отбелязал темата в отметка и следващия път когато влезне в сайта ще влезне директно в темата, за това отговарям тук, а не на ЛС.
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Аз за ся съм на 6 гб трафик от 340-350мб заето пространство, Март месец :)

п.п.
Пишете Трафик и колко заето пространство имате, също така и месеца ;)

Нямам трафик
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Нямаш трафик като "нямам лимит на трафика" или като "сайта ми не прави никаф трафик"
Щото са 2 съвсем различни неща :)
Моя сайт е с неограничен трафик, но ми е интересно колко прават другите...
Ся съм с 450мб и 6гб трафик за май месец.
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

...
Моя сайт е с неограничен трафик, но ми е интересно колко прават другите...

А каква е скоростта ти ? Провери я и после можеш да изчислиш колко ти е ограничението ;)
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

е да :)... Моята скорост е 100кб/с, но това е просто моя нет :).
Иначе едно момче от София ми каза, че сваляло с 25мб/с от него...
Бях пуснал по едно време спийдтест за да си направя статистика кое исп с колко сваля и т.н. спийдтестовете са хубава работа :)
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

личният ми блог bittersweet-place.com/blog/ - 19.65GB трафик, 800MB заети, ама голяма част са temp файлове :)
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Аз имам около 15 ГБ заети и за месец май 700ГБ трафик. Ползвам shared hosting за 10$ и засега нямам проблеми.
 
От: Какъв трафик прави най-големия ви сайт?

Ние хостваме сайтове, които правят по 500GB и нагоре, и затова предлагаме неограничен план!

PowerHost bg
 

Горе