Как Бихте Инвестирали $500 В SEO?

Blinky

Owner
Искам да изтрелям един бърз въпрос към всички тук, и се надявам да има много отговори, естествено .:) Преди няколко дни видях в един форум <DP> тази тема и отговорите бяха много и оригинални. Мисля си че и тук ще има много добри.

Та, въпроса ми е: Ако разполагате с бюджет от $ 500, как бихте ги наляли в SEO? Може да е кобминирано решение, или определена насоченост. Просто какво бихте направили?

Мерси за отговорите Ви предварително. :wink:
 
Платени линкове също.

...

бтв от къде може да се купи качествен контент, който знаеш че наистина е уникален, а не е копиран от някой друг сайт??
 
Бате, може да си манериш някой да ти направи. :) За какъв контент става дума? ако е за текст, няма гриши - индийците пласкат по $5 на контент от около 250-500 думи. А ако е за друг контент, картинки, видеота и т.н си мисля че може да си ги намериш от някой търг.

Иначе тук съм предоставил един линк водещ до много фри контент, но незнам дали ще ти е по темата. Само където трябва да се преразкаже, че сигорно е ползван на много сайтове. :)
 
Blinky каза:
Бате, може да си манериш някой да ти направи. :) За какъв контент става дума? ако е за текст, няма гриши - индийците пласкат по $5 на контент от около 250-500 думи. А ако е за друг контент, картинки, видеота и т.н си мисля че може да си ги намериш от някой търг.

Иначе тук съм предоставил един линк водещ до много фри контент, но незнам дали ще ти е по темата. Само където трябва да се преразкаже, че сигорно е ползван на много сайтове. :)
Трябва ми уникален текстов контент за блогове. $5 за 250-500 не лошо, къде да да ги намеря тези индийци? :)
 
Виж тук: Digital Point Forum.

Там нон стоп има такива офдрти. Там в Индия $5 са пари. Ама гледай да е читав, да ти даде някой семпъл. Че един приятел се оплака че му ди написали добре, само където на 3-4 реда е едно изречение с 2-3 запетай. А контента трябва да е точен и ясен, без излишни усложнения. :)

А непрекъсното изречение определено е нещо не лесно за осмисляне. :) Ако не ти харесва този вариант, пробвай с пренаписване на стари. Това също е опция.

:wink:
 
Сега и аз ще дам мнение за това къде бих инвестирал $500 за SEO.

1. Контент, уникален с добре подредени ключови фрази.

2. Линкове - артикъл директории, директории, рилейтет партюри.

И една малка "тайна" мога да ви издам, тук. :)
Когато пишете артикъл за такава директория, може да направите следният опит <работи :)>: Събмитвате статията си слагате си линковете, но в тайтъла и контента, хубаво е и за текст линковете в него <така и така сте започнали> да сложите малка ключова дума, с малко търсения. Идеята е че големите артикъл директории <не се съмнявам че сте виждали EzienArticles в топ резултати> захапват добри позиции точно с такива думи, заради това че са големи, а конкуренцията на малките думички обикновенно не е по-силна от тях.

Та замислете се ако артикъла е добре оптимизиран и думата не е много конкърентна, каква добра възможност е за екстра трафик. :) Мисля си че ви накарах да се замислите.
:roll: :wink:

Успехи, приятели. :)

П.С: Очаквам още мнения, не се измъквайте. :)
 
Blinky каза:
Сега и аз ще дам мнение за това къде бих инвестирал $500 за SEO.

1. Контент, уникален с добре подредени ключови фрази.

2. Линкове - артикъл директории, директории, рилейтет партюри.

И една малка "тайна" мога да ви издам, тук. :)
Когато пишете артикъл за такава директория, може да направите следният опит <работи :)>: Събмитвате статията си слагате си линковете, но в тайтъла и контента, хубаво е и за текст линковете в него <така и така сте започнали> да сложите малка ключова дума, с малко търсения. Идеята е че големите артикъл директории <не се съмнявам че сте виждали EzienArticles в топ резултати> захапват добри позиции точно с такива думи, заради това че са големи, а конкуренцията на малките думички обикновенно не е по-силна от тях.

Та замислете се ако артикъла е добре оптимизиран и думата не е много конкърентна, каква добра възможност е за екстра трафик. :) Мисля си че ви накарах да се замислите.
:roll: :wink:

Успехи, приятели. :)

П.С: Очаквам още мнения, не се измъквайте. :)

ето това е както се казва "you rock my world, baby"
евалата мнохо хитро , отне ми 10 мин докато го осмисля :wink:
 
за 500$
- наемам един човек за 300$ и го хващам да пише яко контенет.
- наемам още един човек за 200$ и му обяснявам къде и какво да субмитва, как да го прави и къде да се регва

Не съм много фен на купуването на линкове и плащането за радни глупости, които след 2 месеца от google им свалят тежестта или ги банват :)
 
Купуването на форум подписи от рилейтед фроуми до сайта ти е още една опция за това. Говоря за бройка над 1 000 подпис линка.:) Това се проследява трудно, но е добро. И в този ред на мисли искам да кажа че aviva directory има много такива линкове, като се опит контактна собственика й, попаднах на един пич, който му е шитнал един от линк подписите си (1 500 линк подписа).

Другп, което мога да се сетя за помагане в SEO е може би блог коментите, но тук е малко трудно да използваш оригиналният си аутор текст за име на комтатор. Това е малко кофти. Но е добро като опция, ако коментите са много добри и обобшяват добре поста под, който си коментиал.

Аз лично като даунлодвам филм - чета малко от описанието му и коментите на останалите гледали го, за да разбера дали си струва филма. Та и с блог постовете е почти същият пинцип. :)
 

Горе