Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Кое е по-важно за кое?
За СЕРП-а според мен е по-важен дали е на същата тематика.
Ако искаш да си качиш PR и да се фукаш наляво-надясно - да е с висок PR
Ако искаш да генерираш повечко посетители, нека да е с повечко посетители.
Ако е с 3ти, то направо е лудница :)
 
От: Re: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Ето и един съвет от мен за малко оne way ( in-bound) link building

Cbox и ShoutMix коментари !

Пишете в Google Cbox blogs , cbox chat , shoutmix blogger , shoutmix blogs ,а може и директно в блоговете на гугъл да потърсите

Когато видите сайт с поставена вътре чат кутия , просто и ясно слагате коментар с вашия линк и напускате :)

Бързи и безплатни линкове на home page-a :Р

Дано съм ви бил полезен
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Благодаря за инфото..беше полезно!
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Хайде и аз да кажа някой хинт
Отивате в Г. и пишете :
Последни коментари ( или нещо подобно , аз имам списък не съм търсил много много с Г. ) - ТЪРСЕТЕ БЛОГОВЕ , които се ъпдейтват често, оттам коментвате и имате линк в индекса .
Хубаво е да намерите и блогове на WP с плъгин топ коментари , там можете да имате сигурно линкче в индекса също .
Успехи и от мен.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Искам да попитам колегите, които са по-запознати един въпрос свързан с оптимизирането на keywords на кирилица и по точно: Ако коментирам в англоезични и други чуждоезични блогове с "keyword" на кирилица това ще се отрази ли положително на link building кампанията ми или трябва да се насоча само към сайтове на кирилица?
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Не е лошо като линк билдинг, но по-голям ефект ще има ако коментите на са на БГ блогове (не е изключено и на англо), които са рилейтед до тематиката на сайта към който водят въпросните текст линкчета. Всичко биха удобрили като коемнтари, само и единствено ако да адекватни и хубави, а не е изключено да се привлече и добър трафик. Все пак за това да и отворени блоговете, за да се търсят и мненията на други в дадената сфера, в който е блога/сайта.

Определено мисля, че ще има ефект в Link Building кампанията ти, даже и по начина, по който си го замислил. Виждал съм го това, което описваш, но по-често се наблюдава това с ключова дума на английски, водеща към бг блог, но в съответната област, в която са и двата блога. Примерно на големи маркетинг блогове съм виждал коменти с "internet marketing" водещ към бг блог със съшата тематика, като идеята е една - линка в случая. То трафика реално не му върши работа, колкото и добър коментар да има. Това е в случай, че няма транслейтър или въпросния посетител не е толкова заинтересува от блога, че да използва този на Google.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Ще се включа към темичката с въпрос, който се надявам е към темата: Логично ли е да се прави линк към сайт, който вече линква към теб? (може би не се изразих много добре)

Сайт А има връзка към сайт Б. Помага или вреди ако сайт Б има връзка към сайт А? Искам да чуя и Вашите мнения, чел съм различни мнения по този въпрос и затова искам да се обърна и към Вас колеги, благодаря :)
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Еми по-добре е да е еднопосочен линка към сайта А. а като се върне линка, то това си е линк разманя и бота знае това. За предпочитане е да са еднопосочни линкове към теб, но е задължително да са сходни по тематика, с добър рейтинг, даден от търсачките, и да не е 100тия там линк. :) Аз така мисля, ако има друго мнения, нека се споделят. ;)
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Хм този въпрос си го задавах и аз, и като цяло като чета излиза, че е по-добре май да се линкват еднопосочно. Направил съм си 2 блога като гледам да са си уникални статиите, колкото и да се изкушавам да си copy paste от единия в другия, че да расте по-бързо откъм съдържание. По-добрият подход ли ще е след като ги понапълня, да си линкна сайта от тези два блога без те да линкват помежду си изобщо. А след като ги напълня->събмит по соц.мрежи. Професионалните ви мнения ще ми помогнат.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Хубаво си го замислил двата блога да линкват към сайта, а това да линкват двата помежду си не е лошо идея също. Но може би, ако по-силния линква към по-слабия ще е по-добре отколкото двата помеджу си. Все пак стана ясно, че еднопосочния линк е по-добър от двопосочния. Важното е да си по-добре откриваем и бота често да се завърта през теб. И схемите, в които го вкарваш и се върти рез всичко преди да поеме натам са винаг за предпочитане. НО едно е чудно - от къде ще влезе и кога. Ясно е, че по-силните сайтове го дърпат повече, но и малките имат силен шанс да го придърпват от време на време. За това и двата може да пуснеш по соц. сайтове и който успее да се пребори за неговото "внимание".
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Хубаво си го замислил двата блога да линкват към сайта, а това да линкват двата помежду си не е лошо идея също. Но може би, ако по-силния линква към по-слабия ще е по-добре отколкото двата помеджу си. Все пак стана ясно, че еднопосочния линк е по-добър от двопосочния. Важното е да си по-добре откриваем и бота често да се завърта през теб. И схемите, в които го вкарваш и се върти рез всичко преди да поеме натам са винаг за предпочитане. НО едно е чудно - от къде ще влезе и кога. Ясно е, че по-силните сайтове го дърпат повече, но и малките имат силен шанс да го придърпват от време на време. За това и двата може да пуснеш по соц. сайтове и който успее да се пребори за неговото "внимание".

Искаш да кажеш, че ако изградя линк схема от сателитки, сателитките от първо ниво е добре да се линкват по между си? Не е ли по-добре да линкват само и единствено към основния сайт?
 

Горе