Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Не разбирам. И аз получих съобщение от PayPal за лимитиран акаунт. ?? Аз нямам PayPal!
Това е стандартен спам за крадене на акаунти. Влизаш в измислен сайт наподобяващ ПП и си въвеждаш данните като така ги предоставяш на някой си ...
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Ами мисля, че НАП по никакъв начин не могат да изискат информация за който и да е от американска компания. Дори и да могат, то ще трябва да минат през бюрократичен ад. Не мисля, че някой въобще ще се занимава без конкретен сигнал, а дори и с конкретен сигнал. Какви местни закончета се приемат тука, няма особено значение. Отделно това с фактурите което си правил е абсолютно погрешно, защото ти не си получил парите, а те са били в посредника Пейпал, така че никой не може да знае кога точно си получил парите в пейпал, кой ти ги е пратил, нито дали дръпнатата към сметката ти сума е от едно или хиляда плащания. Вкарваш си излишни филми. Ако можеш, просто анулирай фактурите.
Абе братле, то тогава по твоята логика да си направя личен ПейПал акаунт и да бича през него без да плащам данъци а? Като НАП и ДАНС не могат да ме видят, кво ми пука. Или с ПейПал парите да си купя стоки от Ибей, после да ги продам в ОЛХ и няма пари няма данъци.
Чел ли си за пране на пари и други подобни? Сигурно и WU са сред предпочитаните ти начини за трансфер на пари, само дето тях със сигурност от ДАНС ги следят и не е точно вярно, че информацията се пази 2 дни.

И ако може дечицата дето правят по 5, 10 и 15 цифрени суми в ПейПал и нямат никакви проблеми да не ми пишат глупостите си, понеже над 50 000 в България са задължени да правят регистрация по ДДС. Като са по ДДС фактурите им трябва да са с поредни номера, а друг закон ги задължава да ги издават до 5 дни след плащането. Ако на 01.11.2015 получа 200$, издам фактура до 06.11.2015, а ГейПал ми лимитират акаунта на 16.11.2015, тва не значи че до 14.12.2015 не трябва да си подам таз фактура в НАП заедно с дневника за продажби.
Не разбирам как във форума има толкова много гейчета, дето и сами си вярват, че минават по 5 и 10 цифрени суми на месец през ПейПал, а дума не обелват за ДДС и прочие данъци.
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Това е стандартен спам за крадене на акаунти. Влизаш в измислен сайт наподобяващ ПП и си въвеждаш данните като така ги предоставяш на някой си ...
Еми, моят акаунт си е найстина лимитиран, то съобщение всеки може да spoof-не тва не е проблем!
 
От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Абе братле, то тогава по твоята логика да си направя личен ПейПал акаунт и да бича през него без да плащам данъци а? Като НАП и ДАНС не могат да ме видят, кво ми пука. Или с ПейПал парите да си купя стоки от Ибей, после да ги продам в ОЛХ и няма пари няма данъци.
Чел ли си за пране на пари и други подобни? Сигурно и WU са сред предпочитаните ти начини за трансфер на пари, само дето тях със сигурност от ДАНС ги следят и не е точно вярно, че информацията се пази 2 дни.
Ще ми кажеш ли как по-точно който и да е може да види какви пари имаш в пейпала си и какво купуваш с тях? Аз не казвам да правиш някакви измами или нещо подобно, просто ти казвам, че какви приходи имаш споделяш ти и няма начин някой друг да провери що става въпрос за пейпал.
 
От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

И ако може дечицата дето правят по 5, 10 и 15 цифрени суми в ПейПал и нямат никакви проблеми да не ми пишат глупостите си, понеже над 50 000 в България са задължени да правят регистрация по ДДС. Като са по ДДС фактурите им трябва да са с поредни номера, а друг закон ги задължава да ги издават до 5 дни след плащането. Ако на 01.11.2015 получа 200$, издам фактура до 06.11.2015, а ГейПал ми лимитират акаунта на 16.11.2015, тва не значи че до 14.12.2015 не трябва да си подам таз фактура в НАП заедно с дневника за продажби.
Не разбирам как във форума има толкова много гейчета, дето и сами си вярват, че минават по 5 и 10 цифрени суми на месец през ПейПал, а дума не обелват за ДДС и прочие данъци.
Как НАП разбират кога си получил плащането? Ами, като ти видят парите в банковото извлечение. Как ги виждат, ми като ти пристигнат парите в банковата сметка. Така че, докато не пристигнат парите в българска банка, просто не издаваш фактура. Кой може да каже дали си получил плащането си на 01.11 или на 20.11. Кой може да каже въобще дали парите, които дърпаш са от едно или 1000 плащания, това те питам? И ако продължаваш с тона, ще те зачервя и аз. Обяснявам ти нещо, като на нормален човек, ти се държиш като жена в цикъл (да ме извиняват дамите).

Това горното важи особено, ако работиш с физически лица или фирми извън ЕС. Обаче, ако издаваш фактури на фирми от ЕС, не виждам причина да не ги караш да ти превеждат парите директно, а да използваш пейпал.
 
От: От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Как НАП разбират кога си получил плащането? Ами, като ти видят парите в банковото извлечение. Как ги виждат, ми като ти пристигнат парите в банковата сметка. Така че, докато не пристигнат парите в българска банка, просто не издаваш фактура. Кой може да каже дали си получил плащането си на 01.11 или на 20.11. Кой може да каже въобще дали парите, които дърпаш са от едно или 1000 плащания, това те питам? И ако продължаваш с тона, ще те зачервя и аз. Обяснявам ти нещо, като на нормален човек, ти се държиш като жена в цикъл (да ме извиняват дамите).

Това горното важи особено, ако работиш с физически лица или фирми извън ЕС. Обаче, ако издаваш фактури на фирми от ЕС, не виждам причина да не ги караш да ти превеждат парите директно, а да използваш пейпал.

То всъщност и откъде НАП ще знае кой има PayPal и кой няма като всеки може да си направи и по 10 регистрации и пак да получава плащания. O_O Не съм законово запозната по тая тема нито пък имам опит, но ми звучи логично да е така, както казвам и както redrum твърди.
 
От: От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

То всъщност и откъде НАП ще знае кой има PayPal и кой няма като всеки може да си направи и по 10 регистрации и пак да получава плащания. O_O Не съм законово запозната по тая тема нито пък имам опит, но ми звучи логично да е така, както казвам и както redrum твърди.
Ами много ясно, че не знаят. Както не знаят дали имаш биткойн порфейл с един милион долара вътре. Твое задължение е да им споделиш тази информация и да си платиш дължимото, ако не го направиш, рискуваш да те хванат. Ако те хванат си носиш законовите последствия. Аз лично никога не издавам фактури, преди да съм получил плащането, за това са измислени проформа фактурите :wink:
 
От: От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Ами много ясно, че не знаят. Както не знаят дали имаш биткойн порфейл с един милион долара вътре. Твое задължение е да им споделиш тази информация и да си платиш дължимото, ако не го направиш, рискуваш да те хванат. Ако те хванат си носиш законовите последствия. Аз лично никога не издавам фактури, преди да съм получил плащането, за това са измислени проформа фактурите :wink:
Биткойните могат да се проследяват, колкото и се прокламира, че не могат, наскоро четох за един дето го хванали с откраднати биткойнти. В ГейПал проформа фактури не съм виждал, от друга страна съм виждал хора, дето са ги лимитирали и им искат издадени фактури.
Логиката на действие на НАП малко ти убягва обаче, при тях се действа така: те намират нещо да те глобят, ти се опитваш да докажеш, че не трябва да те глобят и на какво основание трябва да ти падне глобата.
Методистите в местния НАП даже твърдят, че ГейПал няма лиценз, а само Epay могат да оперират. ГейПал имат европейско представителство, и ако става въпрос за по - големи суми няма никакъв проблем да те изпеят на НАП и ДАНС. Още повече при заявка от страна на въпросните институции.
Да не се отплесваме. Ако Клиента ти плати през ПейПал на 02.11.2015, ти трябва да му пуснеш фактурата до 07.11.2015. Ако парите останат в ГейПал и те примерно на 15.12.2015 се сетят, че искат да те лимитират, а ти си подал дневника декларация по ДДС за ноември, няма как да не платиш. Всъщност ти ще си платил 20% до 14.12.2015 и ще си подал справките за месеца. В този случай ще ти се наложи да сторнираш фактурата и НАП да ти възстановяват ДДС-то, което пък почти сигурно ще доведе до данъчна проверка за други задължения, защото държавата пари не връща просто ей така, и се проверява до последно да не би да има някаква причина да си спестят връщането. И 5 лева задължение са достатъчни, за да не ти възстановят ДДС-то и възстановяването на ДДС почти сигурно значи проверка на фирмата (която може да стигне до 5 години назад)
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Поздрав за тъпунгерите с 50 цифрени суми в ГейПал дето твърдят, че никога не може да ги лимитират. Пост-а не е мой, взех го един друг форум:
"Help please,

My paypal account was limited because they stated that my account was linked to another account by my phone number and name (which account is negative) . I have NEVER had another paypal account and gave them all the info they asked for even a police report! I have been a paypal member for 7 years!!! Am I screwed? How do I link my eBay account to another paypal account (my fiances account)? OR do I use another service like paypal? Is there another like paypal? PLEASE HELP!"
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Ето още един случай със същото, говорим за Английски гражданин (не от рискова държава като Нигерия или България):
"So I received this in December last year. I have absolutely NO Idea how I have been linked to a random persons account but paypal aren't playing ball. I called them so many times and all they could tell me was that some info on my account matches this other persons. I did ask round friends and stuff (though I don't actually know anyone named Liam) and no joy still. I eventually got tired of being palmed off and wrote off the 300 pound I had in my account at the time of limitation despite being really mad that I was expected to pay some strangers debt for them before I could receive my funds

By chance, yesterday I have came across something about a '180 day rule' with paypal that apparently says they can't hold your money longer than this time. I figured I would log in and check if mine was withdrawable yet. Problem is, I no longer have the contact numbers on my account so I can't even get past the first screen where it says 'device not recognized' or whatever other rubbish it is. Have emailed paypal about this but in the meantime..how likely is it that I will be able to get my money back out of this crappy site? I stupidly believed the 'safest way to pay' etc rubbish they advertise as, when infact from my experience, its been the worst.
"
"Called them again last night, same crap. Can't tell me why I am linked to this randomer but cannot unlimit my account until whoever the other person is resolves the issues on THEIR account :/

Was advised again, to email in. Despite telling them I had already done so many times and been ignored.

Ridiculous."

Едно към едно с моята история, 0 инфорамция, никой не го ебе от ГейПал, че може да са те линкнали по грешка.
 
От: От: От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Биткойните могат да се проследяват, колкото и се прокламира, че не могат, наскоро четох за един дето го хванали с откраднати биткойнти. В ГейПал проформа фактури не съм виждал, от друга страна съм виждал хора, дето са ги лимитирали и им искат издадени фактури.
Логиката на действие на НАП малко ти убягва обаче, при тях се действа така: те намират нещо да те глобят, ти се опитваш да докажеш, че не трябва да те глобят и на какво основание трябва да ти падне глобата.
Методистите в местния НАП даже твърдят, че ГейПал няма лиценз, а само Epay могат да оперират. ГейПал имат европейско представителство, и ако става въпрос за по - големи суми няма никакъв проблем да те изпеят на НАП и ДАНС. Още повече при заявка от страна на въпросните институции.
Да не се отплесваме. Ако Клиента ти плати през ПейПал на 02.11.2015, ти трябва да му пуснеш фактурата до 07.11.2015. Ако парите останат в ГейПал и те примерно на 15.12.2015 се сетят, че искат да те лимитират, а ти си подал дневника декларация по ДДС за ноември, няма как да не платиш. Всъщност ти ще си платил 20% до 14.12.2015 и ще си подал справките за месеца. В този случай ще ти се наложи да сторнираш фактурата и НАП да ти възстановяват ДДС-то, което пък почти сигурно ще доведе до данъчна проверка за други задължения, защото държавата пари не връща просто ей така, и се проверява до последно да не би да има някаква причина да си спестят връщането. И 5 лева задължение са достатъчни, за да не ти възстановят ДДС-то и възстановяването на ДДС почти сигурно значи проверка на фирмата (която може да стигне до 5 години назад)
Не разбрах, откъде са ти клиентите? За какви ддс-та говориш? Ако са фирми от ЕС, САЩ, Канада (може да има и други) не начисляваш никакво ддс. Физически лица ли са?

Упорито отказваш да проумееш, че това че някой ти е платил в пейпал, ЗНАЕШ САМО ТИ. Парите не са в държавата, не са в юрисдикцията на нашите данъчни служби и дефакто не са изцяло твои, както сам си усетил. Ако издаваш фактура преди парите да са дошли в банковата ти сметка, можеш да се сърдиш на тоя, който ти е напълнил главата с глупости. Как можеш да издаваш документи за плащане, което не си получил изцяло? Въобще, гейпал може да са си гейпал, ама ти сам сядаш на куреца и вдигаш краката.

А това, че биткойна можел да се проследява от данъчните служби :lol: Наистина ли смяташ, че всички опериращи с биткойни ги декларират и им плащат данъци :-o
 
От: От: От: От: От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Не разбрах, откъде са ти клиентите? За какви ддс-та говориш? Ако са фирми от ЕС, САЩ, Канада (може да има и други) не начисляваш никакво ддс. Физически лица ли са?

Упорито отказваш да проумееш, че това че някой ти е платил в пейпал, ЗНАЕШ САМО ТИ. Парите не са в държавата, не са в юрисдикцията на нашите данъчни служби и дефакто не са изцяло твои, както сам си усетил. Ако издаваш фактура преди парите да са дошли в банковата ти сметка, можеш да се сърдиш на тоя, който ти е напълнил главата с глупости. Как можеш да издаваш документи за плащане, което не си получил изцяло? Въобще, гейпал може да са си гейпал, ама ти сам сядаш на куреца и вдигаш краката.

А това, че биткойна можел да се проследява от данъчните служби :lol: Наистина ли смяташ, че всички опериращи с биткойни ги декларират и им плащат данъци :-o
Кво кво рече, ако са фирми от ЕС не им начисляваш ДДС? Ти нормален ли си, още по зле е там. Трябва да правиш обратно начисляване (зависи от дейността) и да пуснеш ВИЕС декларация, като работиш с фирми от ЕС. Ако не си наясно ВИЕС декларацията има за цел хем да засече тебе, хем да принуди тях да си платят ДДС-то в държавата, в която го дължат. Бакията с физическите лица е новост от началото на 2015 година.
Ся ако кажеш, ма те кат плащат ДДС-то при тях, аз мога да не се регистрирам. В грешка си, контрагента ако ти е фирма от ЕС задължително следва регистрация, дали ще е за оборот или специална сам си избери, фактури с поредни номера все ще издаваш, и ако ПейПал блокират средствата ще ти се наложи да ги сторнираш и да се обесниш с НАП едно хубаво, ама като гледам по - скоро ще те глобят от колкот да те разберат.

За Биткойна кой каза, че ще те следят Български служби, много ограничено мислиш. Крадни ти 200-300 хиляди в биткойни, да видиш как ще дойдат набързо да те завлекат в USA, да си поговорите там.
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Тук си говорим за електронни услуги, какви обратни начислявания? Във фактурите си не начисляваш ддс, ако фирмите са от ЕС, САЩ или Канада. Това с физическите лица от ЕС е така както казваш, но за това те питах откъде са. Но ако са фирми от ЕС, защо не ти плащат по банков път, а ползваш пейпал?

В грешка си, контрагента ако ти е фирма от ЕС задължително следва регистрация, дали ще е за оборот или специална сам си избери, фактури с поредни номера все ще издаваш, и ако ПейПал блокират средствата ще ти се наложи да ги сторнираш и да се обесниш с НАП едно хубаво, ама като гледам по - скоро ще те глобят от колкот да те разберат.
Къде казвам, че не трябва да си регистриран по ДДС? Казвам, че не начисляваш ДДС, дори мога да ти кажа по кой член от ЗДДС е основанието. Това, че издаваш фактури без да си получил сигурно парите си е твой проблем. Щом си издал фактура е настъпило данъчно събитие, щом е настъпило данъчно събитие - плащаш. Това е все едно да ми издадеш фактура на мен и аз да не ти я платя. Айде, кажи какво ще стане.

Освен да псува, човек трябва и да мисли. А относно биткойните - не ти говоря за кражба. Макар и да не съм мяркал новина, че някой са го заловили с крадени биткойни. Пусни линк.
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

Не разбирам. И аз получих съобщение от PayPal за лимитиран акаунт. ?? Аз нямам PayPal!

Ето, и аз току що получих на един от мейлите си, на който нямам ПП. На 100 човека, един ако цъкне, пак са на далавера фраудстърите.

PPScamn6qvkvM.jpg
 
От: Как ПейПал (PayPal) ограбиха фирмения ми акаунт и клиентите ми

След като в списъците на хакерите попадат и имейли на хора, които имат ПейПал, може би те използват имейла си за много сайтове, вместо да имат отделен имейл единствено за ПейПал.
 

Горе