Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

IvanKarakov

Active Member
Става въпрос за фен страница. В момента е монетизирана, но много слабо и смятам, че има много по-голям потенциал. Страницата не е моя.

Ето ги и статистиките:

1milpage.jpg

Обмислям два варианта.

Единият разбира се, продажба на линкове, но се чудя с тези статистики какъв пазар може да се намери. В смисъл, демографски е много разнородна, макар че около 70% са испано-говорящи, вероятно някой може да ме насочи към друг форум или пазар, където мога да я предложа за продажба на линкове. И ако се намери такъв пазар, каква цена за линк би се възприела като нормална. Другият фактор е, че по-голямата част от феновете са предимно 13-17, които не са платежоспособни.

Има възможност и за бг публикации, защото все пак има 18к българи.

Другият вариант е да се публикуват аффилиейт линкове на испански сайтове за дрехи, например. Но се чудя отново за платежоспособността на феновете и как това ще повлияе на конверсията. Макар че при страница с 1мил фенове и конверсия 1 промил ще донесе доста добри доходи.

Очаквам вашите идеи, благодаря.

Поздрави.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Адсенс или я продай.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Адсенс или я продай.

Продажбата за момента не е вариант. А адсенс какво имаш предвид... чрез постване на монетизирани страници/youtube видеа в страницата? Защото аз директен метод не можах да намеря.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Сайт със забавни картинки/снимки. Постваш линк към него или снимка с линк. На самия сайт вече имаш адсенс.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Здравей,

Има ли някаква тема, около която се трупат в страницата ти фенове? Това би ни ориентирало и какво може да се промотира. Не знам дали има добри CPA-ата за този пазар. Но това би било добра алтернатива, особено ако става дума за даване на нещо фри, като ти ще печелиш от лиид. Аз лично бих ти препоръчал една доста добра кампания за продукт или услуга като вземеш в предвид трафика (интереси, възраст, пол). Може да е аф. продукт, а защо не и дропшип или твой си. Можеш ли да ни дадеш малко по маркетинг характеристики на групата. :)
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Фен страничка на доста популярен след младите момичета испански филм... и по-конкретно е фен страница на главният мъжки герой във филма. (Що е то? :) ) Кефят се най-често на снимки и на кратки текстове, които се публикуват.

Като че ли адсенс наистина е най-добрият вариант. Към фейсбук страницата се прави една страничка на уърдпрес и информацията се пренася там. Като че ли за тази демография това е най-удачното.

А за афилиейт продукт, мисля че дрешки/обувки или сувенири от филма ще могат да се конвертират сравнително добре. В момента събирам инфо и по това.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

А за афилиейт продукт, мисля че дрешки/обувки или сувенири от филма ще могат да се конвертират сравнително добре. В момента събирам инфо и по това.
Да, тук ще е нужно да се запознаеш с какво се обличат звездите и да го предлагаш, ако имат дропшип или афилиейт. :) Това може да закове доста хора. ;)
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

И според мен афлиейта изглежда като по-добър вариант, но няма лошо и да се пробват други варианти. Харесай си една афилейт програма от английският пазар и почвай да промотираш.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Фен страничка на доста популярен след младите момичета испански филм... и по-конкретно е фен страница на главният мъжки герой във филма. (Що е то? :) ) Кефят се най-често на снимки и на кратки текстове, които се публикуват.

Като че ли адсенс наистина е най-добрият вариант. Към фейсбук страницата се прави една страничка на уърдпрес и информацията се пренася там. Като че ли за тази демография това е най-удачното.

А за афилиейт продукт, мисля че дрешки/обувки или сувенири от филма ще могат да се конвертират сравнително добре. В момента събирам инфо и по това.
За продажба на продукти мисля, че няма да стане. Трафикът е непълнолетни от Южна Америка, а там са по-зле финансово и от БГ. За адсенс предполагам, че ще става пак на въпрос за някакви 1-5 стотинки на клик, предвид държавите. Пиши някакви зарибяващи и леееко преувеличени клюки за личния живот на главния актьор или нещо такова и локвай контента:).
Или пусни един месец адсенс, другия локнат контент и виж кое носи повече пари:)
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Благодаря много на всички включили се! :)

@waldes може ли да ме светнеш какво означава "заключен контент", че не можаш да намеря из нета. Може и линк на бг/ен. Благодаря предварително.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Прати ми странисата на лс и цени за линк.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

Благодаря много на всички включили се! :)

@waldes може ли да ме светнеш какво означава "заключен контент", че не можаш да намеря из нета. Може и линк на бг/ен. Благодаря предварително.
Целта е да им подразниш любопитството с някакъв преамбюл и за да имам честта да прочетат останалото, трябва да извършат определени действия - разни анкети и други простотии. В тази тема се говори за една от многото такива програми.
 
От: Как бихте ме посъветвали да монетизирам тази фейсбук страница?

При мен Мексико ми дава около 0,10 цента на клик (Адсенс)
 

Горе