Как бихте монетизирали сайт за вино

pisara

Well-Known Member
Не знам дали е правилния раздел за тази тема. Върти ми се една идея за сайт за алкохол и по-специално за вино. Темата ми допада и с голямо удоволствие бих се занимавала да развивам подобен сайт. Обаче от гледна точка на монетизация нищо не ми хрумва. Ясно е, че най-добрият вариант е директна реклама, но за нея и дума не може да става първите години :lol:. Имам един стар сайт изостанал за коктейли, напитки и такива неща, на който му трябва само малко внимание да се дигне и който мога да вържа тематично към виното в случай, че започне да набира трафик по-бързо. Дотук добре, но пак остава въпроса с монетизирането. Имате ли някакви идеи за монетизиране на подобна тема :cry:?
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

Сравнително лесно би го монетаризирала според мен. Но всъщност за мен е лесно, защото го знам и имам опит в това, но за теб може да е трудно. И да, ако направиш както трябва нещата може да мислиш за приходи след няколко месеца, а при добра организация и стабилна работа почти сигурно е, че още първия месец ще имаш приходи.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

Сравнително лесно би го монетаризирала според мен. Но всъщност за мен е лесно, защото го знам и имам опит в това, но за теб може да е трудно. И да, ако направиш както трябва нещата може да мислиш за приходи след няколко месеца, а при добра организация и стабилна работа почти сигурно е, че още първия месец ще имаш приходи.

Странникът, така представено звучи идеално, ти имаш предвид конкретни неща. Един месец ми звучи твърде оптимистично :). Работата и времето по него няма да ме бърка заради желанието, но аз се сещам само за афилиейти или някакви индивидуални договорки със сайтове или производители, които продават подобни продукти.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

А имаш ли необходимите познания и образование да развиваш подобен сайт ? Казвам го от гледна точка на това ,че работата ми е да продавам вина и наистина се наблюдава все повече Българите да имат винена култура, но за да развиваш подобен сайт се изискват много качества и знания. Давам ти пример с един човек който развива сайт за вината http://vinoto.eu/content/за-сайта
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

А имаш ли необходимите познания и образование да развиваш подобен сайт ? Казвам го от гледна точка на това ,че работата ми е да продавам вина и наистина се наблюдава все повече Българите да имат винена култура, но за да развиваш подобен сайт се изискват много качества и знания. Давам ти пример с един човек който развива сайт за вината http://vinoto.eu/content/за-сайта

Не съм експерт специалист на тема вино, но се интересувам живо от темата. Примера е добър. Аз съм се насочила към по-глобална идея.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

soyo е прав - тук трябва не само да имаш желание, но и знания да го правиш. Може да се свържеш и с търговци на едро, и с винарни и с винени къщи, с ресторанти и каквото се сетиш. И това е специфичен пазар, според мен понякога количеството няма значение а качеството което ти и сайта предлагате. Също така има значение и хората с които работиш - дали те умеят да се грижат за своя бизнес, дали са добри и си правят нещата както си трябва, или си гледат работата "през пръсти", тогава колкото и добра да си нищо няма да се получи.
Моят опит е такъв - работихме с винена къща от Варна. Намира се в центъра на града, всяка седмица имаше специална вечер на виното, канеха се едни от най-известните хора от областта на културата, но безполезно - собственика не знаеше какво да направи и независимо от всичко заведението беше празно.
Бяхме се амбицирали да работим, успяхме да вдигнем сайта и бранда на 2-3 позиция в Гугъл (имам предвид, че моя сайт се нареждаше непосредствено след неговия и ако бяхме продължили да работим щях и неговия сайт да мина), имахме и професионален фотограф при отразяване на събитията, но собственика ... направо не ми се приказва.
Звучи абсурдно, знам, в центъра на града, във Варна и празно... но факт.

До там се стигна, че преди няколко месеца, когато си проверявах сайта открих, че въпросният човек се е регистрирал в някакъв портал за заведения и си позволил да вземе и копира нашите материали без нашето разрешение и с нашите откраднати статии ни е изпреварил с няколко позиции. Работата малко стана "С моите камъни по моята глава", но вече си знам урока, така, че и ти внимавай.
 
Последно редактирано:
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

Да, със сигурност съветите, които давате са полезни. Идеята ми е все още облак от първична емоция и хаос. Добре ще я конкретизирам, ако се захвана с подобно нещо.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

Не знам дали е правилния раздел за тази тема. Върти ми се една идея за сайт за алкохол и по-специално за вино. Темата ми допада и с голямо удоволствие бих се занимавала да развивам подобен сайт. Обаче от гледна точка на монетизация нищо не ми хрумва. Ясно е, че най-добрият вариант е директна реклама, но за нея и дума не може да става първите години :lol:. Имам един стар сайт изостанал за коктейли, напитки и такива неща, на който му трябва само малко внимание да се дигне и който мога да вържа тематично към виното в случай, че започне да набира трафик по-бързо. Дотук добре, но пак остава въпроса с монетизирането. Имате ли някакви идеи за монетизиране на подобна тема :cry:?

Аз по такава причина пуснах тема за афилиейт софтуер, но не получи никакво внимание.
Или няма желание за споделяне, или всеки гледа най-лесното и традиционното - готови неща.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

За избите в региона на Бургас мога да помагам ако имаш нужда от помощ. А иначе в Карфур в момента има страхотни вина на страхотни цени , за всеки ценител на виното.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

Аз по такава причина пуснах тема за афилиейт софтуер, но не получи никакво внимание.
Или няма желание за споделяне, или всеки гледа най-лесното и традиционното - готови неща.

Коя е темата? Я пусни един линк, че не мога да се сетя.
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

В гугито намерих доста афилиейт продукти свързани с виното :).
 
От: Как бихте монетизирали сайт за вино

Винарския бизнес е огромен и е нормално да има готови неща.
 
Темата си е направо за тук, няма никакъв проблем. Все пак искаш помощ от всеки компетентен тук. Или който може просто да ти отговори на това. А сега по темата.

Да, определено директната реклама е най-добрата опция, но както и ти каза, това няма да е възможно още веднага. Но може след някой друг стотен потребител да се пробваш, все пак говорим за много тясно специализиран пазар, ниша даже. В началото може да се почне с нещо малко като да се пробва адсенс, но гради за големите реклами. Но хората, и в частност рекламодателите, искат маса. Все пак предпочитат да плащат (ако е твърда позиция, не ротация) за това на месец да им влизат поне по над 100 души или поне 300 да виждат техния бранд. Нали?

За момента е само пълнене и развиване. Аз като прочетох темата си мислех, че имаш вече нещо развито и носещо добър трафик и му търсиш нещо малко по-добро от това да продаваш линкове, като монетеризация. После видях, че става дума за тепърва развиващ се сайт. Но като цяло пак те съветвам да го развиеш така, че да мислиш, че някой ден ще имаш директна реклама или поне спусната от някоя рекламна агенция, което пак не е зле, нали? Успехи и ни дръж в течение с нещата.
 

Горе