Как да вземе ID-то на началната страница

Използвам този код <?php if(function_exists("kk_star_ratings")) : echo kk_star_ratings($pid); endif; ?> за да изкарам звездички за оценяване на сайта и съм сложил на 1-вата страница, обаче забелязах че $pid взема ID-то на последната публикувана страница и след като публикувам нещо ново оценяването се нулира. С една дума като гласувам за сайта следователно гласувам за последната публикация. Как да направя така, че да се запази гласуването и гласуването да важи само за 1-вата страница ?
 
В header-a сложи един <?php global $post; $page_id = $post->ID; ?> и този $page_id ти е ID-то за съответната страница. Когато циклиш постове $post се ресва на последния пост от цикъла.
 
В header-a сложи един <?php global $post; $page_id = $post->ID; ?> и този $page_id ти е ID-то за съответната страница. Когато циклиш постове $post се ресва на последния пост от цикъла.
Не ми помогна
 
Дай да го видим тоя сайт
 
Показва рейтинга на последния пост на страницата, не на последния пост, като цяло.

Проблема май е, че плъгина е за постове, а ти искаш рейтинг за цялата страница и оттам става мазалото.
 
Да видях.
Друг вариант е да пуснеш пост с кратко инфо за сайта и да го закачиш да се показва винаги и там да си сложиш рейтинг.
 
[kkstarratings id="post-id"]

Това е да извеждаш рейтинга на конкретен пост.
За page-id не знам дали работи, дава ли ти възможност да рейтваш страници?
 

Горе