Как да говорим без да плащаме!

От: Как да говорим без да плащаме!

Съвсем без да плащаме едва ли ще може да говорим. Подновявам темата защото се появи нов VoIP оператор предлагащ ниски цени - JustCall. VMobile вече имат конкуренция, а това е добре. Аз си направих акаунти и при двата оператора и мога да споделя някои впечатления. Цените на JustCall са усреднените цени на VMobile. Всеки в зависимост от разговорите, които води решава дали това го устройва или предпочита диференцираните цени на VMobile. Цените на JustCall за разговори с чужбина са доста високи. Условията на VMobile според мен са по-неангажиращи. Зареждаш 1 път на година 10 лв. задължително за поддържане на номера. След това можеш да дозареждаш и с 5 лв. 5-те лева, които взимат в стартовия пакет според мен не са кой знае какво, като се има предвид малко по-високото качество. Стигнахме и до качеството. Проведох по няколко разговора и от двата акаунта - 3G, мтелска карта, мегабайти на висока скорост. Качеството при VMobile беше по-добро. Почти без насичане и заглъхване, по-чист звук. Поне при мен везните се накланят в полза на VMobile.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

a laycamobile
доста чести реклами има по телевизията :)
Те не могат да се ползват на територията на България. Могат само да се водят евтини разговори от Англия към България (и от няколко други страни от ЕС към България). Сигурно рекламата е насочена към студенти, които през лятото ще са на бригади в ЕС.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Luke, Не виждам нищо евтино в JustCall. До колкото разбирам това не е интернет телефон, а ползваш локална мрежа за да говориш. Тоест плащаш на 2 оператора. Изгодно е ако искаш да правиш международни разговори и нямаш интернет. В противен случай не е оферта. Поправи ме ако греша, не съм за задълбочавал в описанията.

leonssss, За lycamobile, 0,01 паунда на минута към бг мобилен номер. Ако правилно го тълкувам (1p/min) или може би е 1 паунд на минута? Ако е 0.01 е перфектно, но трябва да си в УК иначе не можеш да ги ползваш.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

До колкото разбирам това не е интернет телефон, а ползваш локална мрежа за да говориш. Тоест плащаш на 2 оператора. Изгодно е ако искаш да правиш международни разговори и нямаш интернет. В противен случай не е оферта. Поправи ме ако греша, не съм за задълбочавал в описанията.
Това, както и VMobile е услуга, която можеш да полваш с WiFi (в къщи) или 3G (навсякъде). Има клиенти за смартфони с всякакви операционни системи, а също така и за PC. Ето линк за един такъв клиент:
ввв.portsip.com/downloads.html
Ползвал съм го във варианти за Андроид и компютър. Според мен е добър. Не разбирам за каква локална мрежа говориш. И според мен точно разговорите с чужбина са скъпи. А за България са 5 ст./мин. с отчитане на всяка секунда и без минимална начална продължителност на разговора. Това е към всички национални оператори. При VMobile e 2ст./мин. за стационарни и 7ст./мин за мобилни оператори. Отчитането е пак 1/1. Разбира се изисква се Интернет. Но ако имаш компютър сигурно имаш и интернет. Мисля, че същото се отнася и за смартфон. За какво му е на човек смартфон, ако е без интернет?
P.S. Ако това те интересува и нещо не съм казал ясно питай. Погледни и страниците на операторите. На VMobile e малко разхвърляна, но на JustCall e доста добра. Форумния софт не ми позволява да поствам линкове.
 
Последно редактирано:
От: Как да говорим без да плащаме!

Това, както и VMobile е услуга, която можеш да полваш с WiFi (в къщи) или 3G (навсякъде). Има клиенти за смартфони с всякакви операционни системи, а също така и за PC. Ето линк за един такъв клиент:
ввв.portsip.com/downloads.html
Ползвал съм го във варианти за Андроид и компютър. Според мен е добър. Не разбирам за каква локална мрежа говориш. И според мен точно разговорите с чужбина са скъпи. А за България са 5 ст./мин. с отчитане на всяка секунда и без минимална начална продължителност на разговора. Това е към всички национални оператори. При VMobile e 2ст./мин. за стационарни и 7ст./мин за мобилни оператори. Отчитането е пак 1/1. Разбира се изисква се Интернет. Но ако имаш компютър сигурно имаш и интернет. Мисля, че същото се отнася и за смартфон. За какво му е на човек смартфон, ако е без интернет?
P.S. Ако това те интересува и нещо не съм казал ясно питай. Погледни и страниците на операторите. На VMobile e малко разхвърляна, но на JustCall e доста добра. Форумния софт не ми позволява да поствам линкове.

Ако говорим за едно и също: http://www.justcall.co.uk/cheap-calls/to/bulgaria/
Landline to Bulgaria Landline 0844 593 9900 3p/min

Landline to Bulgaria Mobile 0911 938 9900 30p/min
Now that you have your cheap call access number it’s as easy as 1,2,3

Dial the JustCall access number for the country you want to call.
When prompted dial 00 then the country code (359) then the number you want to call.
You will be connected.
Аз го тълкувам точно, че трябва да набереш номера им и после да те свържат с номера с който искаш да говориш.

А в този portsip.com така и не можах да видя къде са написани цените за разговорите.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Не, не, не!!! Явно тотално се разминаваме. Аз говоря за българските VoIP оператори vmobile.bg и justcall.bg. Форумния софт не ми позволява да поствам линкове, но лесно ще ги откриеш. А PortGo e едно от многото безплатни приложения за ползване на услугата. Има го във варианти за PC и за всякакви смартфони. Настройките ги има на сайтовете на операторите. Ако си направиш акаунт ще ти ги изпратят на имейла.
За justcall се въвежда това:

Сървър/SIP Server: sip.justcall.bg
Потребител/Username: 3592494хххх
Парола/Password: ххххххххххх

за VMobile са:
username & password –вашето потребителско име и парола
server address: vmobile.eu,
outbound proxy:sip.vmobile.eu.
Port number is 5060,
transport protocol : UDP

Protocol, port са стандартни настройки. Име и парола са специфични. Паролата ти си определяш, а името е тел. номер, който ще получиш или имейл адреса със залепен за него тел. номер.
Нещо имам проблеми с мобилния интернет и ми е трудно да поствам. утре повече.
 
Последно редактирано:
От: Как да говорим без да плащаме!

Ясно. Виждам, че при джъсткалл номера ти е активен 6 месеца (и трябва да заредиш пари за да го запазиш). Как стои въпроса с вимобайл? Там на услугата която е без месечна такса за колко време е валиден номера?
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Ясно. Виждам, че при джъсткалл номера ти е активен 6 месеца (и трябва да заредиш пари за да го запазиш). Как стои въпроса с вимобайл? Там на услугата която е без месечна такса за колко време е валиден номера?
На сайта не го пише, но от съпорта ми казаха, че при всяко зареждане от 10 лв. валидността се удължава с една година. И при активиране на услугата (15 лв. стартов пакет) получаваш една година валидност.
 
Последно редактирано:
От: Как да говорим без да плащаме!

Благодаря за инфото. Само да уточня нещо. Зареждам 10 лв., след 5 дни зареждам още 10 лв. и за колко време е валиден номера за 1 година или за 2?
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Благодаря за инфото. Само да уточня нещо. Зареждам 10 лв., след 5 дни зареждам още 10 лв. и за колко време е валиден номера за 1 година или за 2?
За 1 година от датата на последното зареждане с минимум 10 лв. Както при предплатените карти на мобилните оператори. Точно това ми казаха от съпорта.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Супер, защото на мен ми трябва за 1-2 пъти в годината за по 2-3 седмици.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Супер, защото на мен ми трябва за 1-2 пъти в годината за по 2-3 седмици.
Впечатленията, които споделих за качеството се отнасят само за България. С чужбина не съм говорил. Пък за там си има Skype и Viber. По Skype съм говорил с Австралия и се чуваше кристално ясно.
 
Последно редактирано:
От: Как да говорим без да плащаме!

За навън не говоря много. При такива случай предимно по интернет контактувам. Но аз като отида навън ми трябва да говоря с БГ. А в някой държави е доста скъп роуминга. Особено ако не са в ЕС направо режат глави.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Аз ползвам Viber за безплатни разговори и съм много доволен.
 
www.stuntcalls.com

бг мобил <6 ст/мин, бг земна - < 1ст/мин
СИП ВОИП, БГ входна точка за достъп.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Някъде бях чел, че роуминга трябва да се прекрати края на 2015.
Чудно ми е дали безплатните минути от оператор ще могат да се ползват в цяла Европа, ако да, то ще е чудесна идея да се взима карта от друга държава.
В момента съм с договор за 15 паунда месечно и имам 500 минути към всички оператори, 500мб и неограничени СМС. Като патувам в Европа ме таксуват по 1 паунд на ден за 50 мб интернет, което е напълно достатъчно за гоогле мапс и някое ревю на трип адвайзър.
 
От: Re: Как да говорим без да плащаме!

www.stuntcalls.com

бг мобил <6 ст/мин, бг земна - < 1ст/мин
СИП ВОИП, БГ входна точка за достъп.
Не ти е много точна сметката.
Мобилни: 0.068 лв. с ДДС. При захранване с пейпал има 22% такса. Тоест 0,0823 лв. на минута, при таксуване на започната минута.
Стационарни: 0.01134 лв. с ДДС + 22% = 0,014 лв. на минута, отново при таксуване на започната минута.
 
Re: От: Re: Как да говорим без да плащаме!

Не ти е много точна сметката.
Мобилни: 0.068 лв. с ДДС. При захранване с пейпал има 22% такса. Тоест 0,0823 лв. на минута, при таксуване на започната минута.
Стационарни: 0.01134 лв. с ДДС + 22% = 0,014 лв. на минута, отново при таксуване на започната минута.

Има такса захранване - да. НО цената, която ме таксува е мобилен 3 евро цента, земен 0.5 евро цента /мин. Това е крайна цена - ДДС не слага - не знам защо. И е на минута - да, но аз под 2-3 мин никога не говоря.
Мобилния ми план в ЮК е 24 лв/месец за 1000 мин 1000 СМС и 1000 МБ. Та съм отвикнал да говоря по малко.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Малко е встрани от темата, но BOB са пуснали нов тарифен план - Slim BOB. Промоцията е валидна до 30.06.2014 г. Месечна такса - 2.90 лв. 100 мин. към всички национални мобилни оператори, 100 мин. към всички национални стационарни оператори.
 

Горе