Как да говорим без да плащаме!

От: Как да говорим без да плащаме!

Е много бобчета рекламатори станахте
Рекламатори е силно казано. Не бях видял, че колегата е пуснал отделна тема. А новината определено има отношение към евтините разговори.:|
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Аз съм от хората, който не обичат да носят по повече от 1 телефон в себе си, пък и не желая да сменям моя за такъв в две сим карти. Точно заради това темата ми е много полезна. Тегля си само приложение и си имам втори номер, което ми трябва. JustCall е на НЕТ1, а те се доказаха като големи мушеници, така че клоня да избера vmobile. Но пък са с 2ст по-евтини разговорите на JustCall, та явно ще ги избера тях. Пък винаги можеш да се откажеш, нали така? Не зареждаш и готово.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

VMobile
Фиксирани мрежи в България 0.02 лв.
Мобилен номер 0.07 лв.
JustCall
Тарифата за разговори към Български оператори, мобилни и фиксирани, е една – 0,05 лева с ДДС за минута разговор.

Средната цена е една и съща. При VMobile има разлика между мобилни и фиксирани оператори. Кои ще избереш зависи от това какви разговори водиш. Според мен при VMobile качеството е малко по-високо. Освен това презареждаш 1 път годишно 10 лв. Можеш да дозареждаш и с 5 лв.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Средната цена е една и съща. При VMobile има разлика между мобилни и фиксирани оператори. Кои ще избереш зависи от това какви разговори водиш. Според мен при VMobile качеството е малко по-високо. Освен това презареждаш 1 път годишно 10 лв. Можеш да дозареждаш и с 5 лв.

JustCall колко често трябва да зареждаш? Понеже не го открих никъде като информация? Иначе аз говоря(90%) с мобилни телефони.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

JustCall колко често трябва да зареждаш? Понеже не го открих никъде като информация? Иначе аз говоря(90%) с мобилни телефони.
По 10 лв. на 6 меесеца
https://www.justcall.bg/как-работи.html
5. Срок на валидност на акаунта
Всеки акаунт има срок на валидност и той е 6 месеца след датата на последното плащане. Ако до тогава не презаредиш сметката си, то акаунта се деактивира. Всяко ново зареждане удължава срока на валидност на акаунта с нови 6 месеца.
Деактивирането на акаунта става автоматично, при едно единствено условие - ако не се презареди сметката преди датата на валидност. То е необратимо - номера се губи, както и неизговорените парите по баланса на сметката.
В началото на 6-ия месец ще получиш автоматичен имейл с подсещане, за да презаредиш акаунта си.
Първото зареждане на сума трябва да стане в рамките на 72 часа от регистрирането, в противен случай акаунта се закрива автоматично, а телефонния номер се освобождава.
 
От: Как да говорим без да плащаме!


Хм, да не съм го видял нещо. Като цяло трябва да зареждаш поне един път в месеца(аз поне), така че ме устройва. Пък и е с 2ст по-евтини мобилни разговори от vmobile. Ще ги пробвам утре(чрез тест периода им) и ще споделя мнение.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

https://www.justcall.bg/как-работи.html

Тарифата за разговори към Български оператори, мобилни и фиксирани, е една – 0,05 лева с ДДС за минута разговор.

Месечна такса няма.

Таксуването е на 1(една) секунда, което означава, че ако говориш 12 секунди, ще бъдеш таксуван за само за тези 12. Ако говориш 17 секунди, ще платиш само 17. Ако говориш към България би платил 12/60 от минутата, т.е. само 1 стотинка с ДДС.

Предоставяме пълният списък с цени по международни дестинации, фиксирани и мобилни. Цените са в лева с ДДС.


Срок на валидност на акаунта

Всеки акаунт има срок на валидност и той е 6 месеца след датата на последното плащане. Ако до тогава не презаредиш сметката си, то акаунта се деактивира. Всяко ново зареждане удължава срока на валидност на акаунта с нови 6 месеца.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Аз ползвам "Sonetel" и съм много доволен SIP тел с iphone5 и Briq.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Аз ползвам "Sonetel" и съм много доволен SIP тел с iphone5 и Briq.
Би ли дал някакви подробности, в частност за цените. Нещо не можах да се ориентирам в тяхната страница. Callthru ли ползваш или VoIP?
 
Последно редактирано:
От: Как да говорим без да плащаме!

Май че има скрити такси:

http://bit.ly/1CSeiFq

колега този линк долу дето си го съкратил
с каква цел се прави
каква е разликата , ако е целия и като твоя .този твоя сигурно няма сео
 
От: Как да говорим без да плащаме!

колега този линк долу дето си го съкратил
с каква цел се прави
каква е разликата , ако е целия и като твоя .този твоя сигурно няма сео

Има три вариянта:
1)Да е афф линк и да не се види
2) Да не се бъгне линка
3)Преди от bit.ly когато n броя души минат през линка ти печелеше пари(сега не знам дали още е така)
 
От: Как да говорим без да плащаме!

В случая връзката не е афилиейт, а bit.ly няма защо да плаща, при положение, че не показва реклами.

Понякога се дават кратки линкове за да се избегне негативно SEO (някои уебмастери се страхуват да линкват от форуми за да не им накажат сайта).

Обаче, тъй като bit.ly ползва пренасочване 301, няма защита от негативно SEO в този случай.

(По темата - за да говорим без да плащаме трябва да го правим без участието на телефон. Честото ползване на телефон може да е причина и симптом на психично заболяване.)
 
От: От: Как да говорим без да плащаме!

В случая връзката не е афилиейт, а bit.ly няма защо да плаща, при положение, че не показва реклами.

Преди време показваха реклами и плащаха, може да са го променили вече.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

колега този линк долу дето си го съкратил
с каква цел се прави
каква е разликата , ако е целия и като твоя .този твоя сигурно няма сео
Да отговоря и аз. Някои сайтове не приемат пълни линкове и затова за всеки случайизползвах този вариант. Никакви affiliate links или печалби няма прикрити. Ако има, прието е хората да се предупреждават за това.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Във форума няма проблем с линковете.
 
От: Как да говорим без да плащаме!

Не се набутвайте с voipblazer.com, качеството на разговорите е отвратително! Ето пълния списък със сайтовете ползващи същите сървърви: http://www.mobilevoip.com/supported_brands

Аз преди няколко месеца си платих на hotvoip и качеството се ядваше. Не ги бях ползвал от тогава. От 3 дена ми се налага обаче редовно да ги ползвам, а разговорите са мъка. Съпорта е много зле. По прости и неучтиви хора няма. Имах проблем с набиране на мтелски номера, получих само 1 отговор от тях, питаха ме кой номер набирам, изброих им 3 мтелски и това беше - ни дума, ни вопъл ни стон.

Тези който ползвам са vmobile и justcall. От първите съм много доволен, с вторите само съм направил 1 тест, все още нямам обективна оценка за тях.
 

Горе