Как да да пиша URL на постовете ръчно?

BoMBa7a

New Member
Здравейте. Искам да попитам как да кръщавам url-тата ръчно. Имам предвит това:http://www.vurshetz.info/2009/09/novata-mineralna-banq-sezon-2009.html

Това го направих като първо написах заглавието на публикацията с латински букви и го публикувах, а след това го редактирах и написах на български. url-то стана както искам, но се индексира от Г с латински букви при търсене, а не с българското заглавие.
Novata mineralna banq - Sezon 2009 ~ Блогът на Вършец

- 15:34Novata mineralna banq - Sezon 2009. Публикувано от Димитър Кирилов. На разположението на граджаните и гостите на град Вършец са: ...
www.vurshetz.info/2009/.../novata-mineralna-banq-sezon-2009.html - отпреди 21 часа -

За това питам дали има друг начин да се направи?
Благодаря!
 
От: Как да да пиша URL на постовете ръчно?

mod rewrite.
 
От: Как да да пиша URL на постовете ръчно?

Не става да се ползва mod_rewrite - блогът се хоства на Blogger. Там няма такива екстри.

Може да почакаш няколко месеца ботът на Google да посети страницата още веднъж...
 
От: Как да да пиша URL на постовете ръчно?

Може да почакаш няколко месеца ботът на Google да посети страницата още веднъж...
Няколко месеца ?!?! Просто бъди малко по бърз в смяната на заглавията и нямаш проблем ...
 
От: Как да да пиша URL на постовете ръчно?

Когато бота на Google посети една страница, следващото посещение може да отнеме много време, ако сайта не се обновява често.

Този номер със заглавията и аз съм го правил, но до сега не е ставал такъв гаф, защото сменям заглавието за не-повече от 3-4 секунди.
 
От: Как да да пиша URL на постовете ръчно?

Когато бота на Google посети една страница, следващото посещение може да отнеме много време, ако сайта не се обновява често.

Този номер със заглавията и аз съм го правил, но до сега не е ставал такъв гаф, защото сменям заглавието за не-повече от 3-4 секунди.

Аз също го смених веднага, но явно не е било достатъчно бързо. Изтрих поста и го пуснах на ново но сега адреса е: http://www.vurshetz.info/2009/09/2009_26.html кофти работа :)
 

Горе