Как да дигна посещенията си?

bad4o

New Member
Здравейте, собственик съм на сайт за футболни прогнози и имам питане как аджеба да вдигна посещенията на сайта? Page Rank рейтингът ми е 1, и съм го сложил в над 40 уеб директории и класации (продължавам да слагам). Слагал съм коментари в блогове с име - футболни прогнози и на website слагам линк към сайтът. Освен това слагам всяка публикация от сайтът в svejo, facebook и google plus. Пиша в няколко форума и имам за подпис сайтът ми. Какво освен това трябва да правя, за да дигна page rank-ът ми? До колкото знам SEO-то се състои в това...Дотук мисля, че добре се справям, но посещенията не се вдигат. Сайтът не прави повече от 30-35 на ден, а за днес са 15 уникални и 20 посещения. Използвам и devil-like.com за повишаване броят на харесванията и плюсовете в facebook и google plus. Направих сайтът VIP в една директория (не помня коя) с PR 3, сложих и банер в devil-like.com. Какво освен това трябва да правя за да ми се вдигнат посещенията и начините за плащане да са чрез СМС например?

П.С. Естествено изключвам рекламите в по-големи уеб сайтове, в които цените са безбожни. Не мога да си позволя повече от 10 лева за реклама с банер на месец.

С уважение: Александър Нешев
 
От: Как да дигна посещенията си?

До колкото знам SEO-то се състои в това...
Тук бъркаш.

Направи сайта привлекателен за хората. Пиши интересни неща за четене. Така ще ти тръгне името и ще привлечеш хората. Сайтове за прогнози под път и над път - с багер да ги ринеш.

Имаш технически проблеми по сайта. Пусни си SEOquake и го анализирай.
Имаш статии по 2-3 изречения - текста ти е много малко.
 
Последно редактирано:
От: Как да дигна посещенията си?

Насочи се към фейсбуук и социал маркетинг, пък тогава мисли за оптимизация в търсачките, social engage пред линкбилдинга е за препоръчване в тоя случай.
 
От: Как да дигна посещенията си?

При следващ ъпдейт на Google може да се промени. Google не ъпдейта PR-a всеки ден, а веднъж на няколко месеца. Не спирай всеки ден да публикуваш поне по една прогноза. За SEO едвали има ефект, но може да смениш favicon-a.
 
От: Как да дигна посещенията си?

Тук бъркаш.

Направи сайта привлекателен за хората. Пиши интересни неща за четене. Така ще ти тръгне името и ще привлечеш хората.

Принципно тук е тънкият момент. Как хората ще четат интересните неща, ако не знаят, че съществуваш и не могат да те намерят? За това, ако имаш амбиции - влагаш. Хубавите приказки, че някой ще почне да те рекламира, само защото ти е харесал сайта го има само по сайтовете на българските сео-мео-гуру-супер-наградени е-маркетолози. А ако си правиш сайт за собствения кеф се радваш на 3-5 посещения за 2 дена.
 
От: Как да дигна посещенията си?

Тук бъркаш.

Направи сайта привлекателен за хората. Пиши интересни неща за четене. Така ще ти тръгне името и ще привлечеш хората. Сайтове за прогнози под път и над път - с багер да ги ринеш.

Имаш технически проблеми по сайта. Пусни си SEOquake и го анализирай.
Имаш статии по 2-3 изречения - текста ти е много малко.

Точно за това започнах да слагам и новини. Да наистина понякога имам прекалено кратки статии, значи ще бъркам локуми, за да станат по-дълги. Благодаря. Сега отивам на работа, но там ще го направя това със SEOquake.

Относно faviction-a чакам моят човек да си научи за изпитите събота-неделя ще го сменя.

Благодаря за съвета за соцките, аз се старая да правя и двете.

П.С. Чувал съм, че когато имаш много линкове в социални мрежи гугъл те банва, вярно ли е това?
 
От: Как да дигна посещенията си?

значи ще бъркам локуми, за да станат по-дълги.
Ако ще бъркаш локуми, по-добре зарежи сайта и стани сладкар.

Имаш ли някой познат, който е маниак на залагане? Ако имаш, отдели му време и го опознай сериозно. След това започни да пишеш така, както той говори за тези неща.
В сайта ти липсва духа на хазарта, на надеждата и вярата, че това, което е написано, ще се сбъдне с мнооооого голяма вероятност.
Нямаш анализ на събитията - до какво би довело преминаването на този и или онзи играч в еди кой си отбор. Дали чака дете, дали сегашната му любовница го е зарязала и тонуса му е спаднал. Или пък е прясно влюбен и лети нагоре. Дали вечерта преди мача е бил в дискотека и се е натряскал.

Хазартното братство е доста сплотено и нещата там се движат със светкавична бързина. Достатъчно е един Играч в залаганията да те хареса и да те разнесе сред другите.

Ако си чел анализи на известни автори и книги, ще си забелязал, как понякога автора се е "внедрявал" в съответните среди и е изучавал техните нрави и обичаи. Тогава книгата става истинска и завладяваща.
Писането на сайт е като писането на книга! Особено на специализиран сайт.
 

Горе