Как да добавяме в директории ефективно

copypaster

Active Member
Проблемът на събмитващите като цяло е "събмита на кило"

За да има ефект от събмита, той трябва да се прави внимателно, с горната глава :)

Най-голямата грешка която се прави разбира се е когато събмитнем даден сайт едновременно в 30 директории с еднакъв тайтъл и дескрипшън. Това се прави най-вече поради мързел и ниски цени за услугата.

Правилното добавяне в общи линии е:
-добавяне в до 2-3 дирки на седмица
-различни тайтъли и дескрипшъни
-до 2 макс 3 еднакви събмита с условие дирките да са с различни локации
-никога не слагаме къси тайтъли с идеята да гоним ключа
-маскираме ключове в справнително дълги, но смислени тайтъли
-не повтаряме ключовете в повече от 2-3 дирки
-ключ от описанието трябва да фигурира и в първият ред на дескрипшъна
-маскираме ключовете с различни корени
-добавяме допълнителни близки по значение ключове

Пример:
Произвеждаме вкусни и винаги топли баници

Печем по всяко време за вас вкусни банички. Нашата пекарна произвежда топли и винаги вкусни баници.
........................................................................................... и так дале :)


Това е в най-общи линии основното и според мен задължителното. Установил съм тази практика като ефективна с наблюдения върху както чужди така и мои сайтове и ефект има. Следвайте тези основни правила и вече натам всичко трябва да е според опитът ви и самият сайт като тематика. При всички случай колкото и да не ви се иска събмитите трябва да са "от сърце" един вид :)

Пробвайте така и после елате да ми кажете, че няма ефект от събмити в директории :wink:
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Много добре синтезирано. За още по-голям ефект от събмитването в директории си търсете първо тематични категории, по този начин:

Код:
 ключова дума + "добави сайт"
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Tnx man + Rep.
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Пък ако не добавяте нищо в директориите ще е още по-добре("казвам ти дъще - сещай се снахо"). :wink:
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Е то като одобряат след няколко месеца, какво значение има кога и в колко директории ще добавиш сайта си
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Е да това несериозно отношение към добавянето реално обезмисля донякъде хватката :) Явно има яко заебани дирки, щом е проблем през 3-4 дена да се добавя :)

Иначе за съмненията дали изобщо да се добавя в дирки, мога само да кажа, че ако е имало негативен или никакъв ефект, то това се дължи изцяло на "културата" на добавящите :wink:
Аз лично съм вдигал сайт на 1ва само от дирки :twisted:
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

по принцип бг дирките одобряват бързо, но за ЕН , там е доста по бавно, особено за тези които си заслужават
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Има ли още смисъл да се добавя в директории или по-скоро вреди?
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Доколкото виждам се обсъжда как да се събмитва в директории, а не дали има ефект от това упражнение. Мисълта ми е дори да се добавят както трябва сайтовете, дали това ще помогне за класирането
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Ако добавяш в тематични директории с голям тръст, да има ефект.
Въпроса е че такива директории са рядкост и се одобрява по-бавно
 
От: Как да добавяме в директории ефективно

Ами аз съм гледал разни списъци, но то няма как да бъдат тематични. Да, имат си отделни секции, но като цяло в тях има всякакви линкове и то голямо количество изходящи. Предполагам тръста и пейдж ранка трябва да се гледат, и да се избягват слабите директории. Ще пробвам с двадесетина с добри показатели като начало пък да видим
 

Горе