Как да добавя Language директория в дъщерна тема на уордпрес

valkata89

New Member
Здравейте,
Копирах директория Language в дъщерната си тема. В тази директория съм превела темата и всички плугини на български. Искам да я свържа с функции, но нещо не се получава.
Следвах съветите от форума на уордпрес за това, но когато копирах кода във функции, страницата не се отваря.

Моля за помощ!
 
Какво се опитваш да направиш по-точно? То дъщерната тема ще си е преведена ако просто ти е преведена и родителската. Те ползват един и същи езиков файл.
 
Получава се следния парадокс: Няколко стринга, въпреки, че са преведени, си излизат на английски. Четох във форума на темата, съпорта добавя езика в дъщерната тема, за да се оправи. Реших да не чакам съпорта, а да си го направя сама..
 
Само в дъщерната ли излизат непреведени или и другата? Може просто да имат грешка в кода. Често пропускат втория аргумент на функциите __ и _e или ползват едната функция вместо другата и някои стрингове не работят. Виж в кода какъв е проблема.
Има един плъгин с който може да преведеш разни непреведени стрингове, но ако можеш без него по-добре реши проблема: https://bg.wordpress.org/plugins/say-what/
 
И в двете са непреведени. Заради това направих дъщерната тема. Искам да опитам с нея, преди да лудна съпорта :)
 
А, ти правиш дъщерна за да им оправяш бъговете :). Направо виж в кода където са тези низове какво са объркали и им пиши да го оправят. Освен грешките, които казах, често пропускат дори да сложат функция за превеждане и низа е директно написан в кода.
 
Видях, оправям го на нашенски, запомням го и файда никаква :) Направо съм шах и мат :)
 
Темата ми е EDUMA. Превела съм темата и всички прилежащи към нея плугини, като преводите са в глобална директория Language - Logo Translate я генерира. По преводите всичко ми е тип топ. Цялата тема е преведена, обаче няколко стринга не са и ме вбесяват. Ето част от непреведените :(
Search our courses
Buy this course
Add to cart

Orders
Certificates
Account

Enrolled Courses
Purchased Courses
Finished Courses
Own Courses

Сменях ги в темплейтите, там са си на нашенски, обаче въпреки това пак излизат на английски...
Или не ги сменям там където трябва или съм тотално изпоизтъпяла вече :(
 
Защо не пуснеш един "Find in files..." с някой от стринговете, за да видиш в кой файл са. Можеш да го направиш с Notepad++, SublimeText или друг редактор.
 
Трябва да кача файловте в Notepad++ и там да търся ли? Защото аз търсих в директорията на темата, ама нищо не излезе. Уфффф че се вкарах в този филм и излизане няма...
 
Трябва да кача файловте в Notepad++ и там да търся ли? Защото аз търсих в директорията на темата, ама нищо не излезе. Уфффф че се вкарах в този филм и излизане няма...
Не. Сваляш си цялата тема в една директория и от Notepad++ посочваш да търси във всички файлове в тази директория.
 
  • Like
Реакции: KISS
Виж да не се задават в настройките на темата/плъгините тези стрингове.
 
Не са в настройките, вече гледах, сега пуснах да търси...да видим, какво ще намери...
 
Search our courses го намери в 5 файла
<input type="text" value="" name="s" placeholder="<?php esc_html_e( 'Search our courses', 'eduma' )
правя го така
<input type="text" value="" name="s" placeholder="<?php esc_html_e( 'Търси в нашите курсове', 'eduma' ) във всеки един от тях, така ли?
Обаче да си ги запазя ли в дъщерната тема, защото след актуализация на темата, ще отидат на кино.
 
Вземи си преведи темата с Poedit, локо-транслате има много бъгове
 
Аз с Poedit съм си ги превела, Локото го ползвах, само да създава файловете в директорията.
 
Search our courses го намери в 5 файла
<input type="text" value="" name="s" placeholder="<?php esc_html_e( 'Search our courses', 'eduma' )
правя го така
<input type="text" value="" name="s" placeholder="<?php esc_html_e( 'Търси в нашите курсове', 'eduma' ) във всеки един от тях, така ли?
Обаче да си ги запазя ли в дъщерната тема, защото след актуализация на темата, ще отидат на кино.
Точно така. Можеш да го направиш и автоматично, като ползваш опцията Replace.
 
Трябва да запазиш файловете като UTF 8 without BOM ако ще слагаш кирилица в тях. Ако низовете си имат функции а не са директно написани, по-добре с онзи плъгин който ти казах.
 

Горе