Как да докажем, че 4=5

katsarov

New Member
Просто е, но за тези които не разбират от математика поне малко наистина ще повярват...

a=b+c
| 4a=4b+4c
+
| 5b+5c=5a

4a+5b+5c=4b+4c+5a | -9a

-5a +5b+5c=4b+4c-4a
5(b+c-a)=4(b+c-a)

Има грешка в уравненията. Но лесно може да излъжете някого,че 2х2=5 :) Става за шегичка ...
 
От: Как да докажем, че 4=5

По принцип реално съществуват такива задачи, които доказват, че еди колко си не е равно на еди колко си. Има си име за това и се обяснява и доказва във висшата математика.
 
От: Как да докажем, че 4=5

Когато учих в ПУ-то ме скъсаха и още първи курс на Анализ 1,2 и Алгебра някаква. Просто математиката ми е тотална скука ...
 
От: Как да докажем, че 4=5

Важното е да се види уловката. Иначе всички други сметки са правилни
 
От: Как да докажем, че 4=5

нищо не загрях, ама на висшата математика (1) имам 3 а на 2 имам 4 :D
 
От: Как да докажем, че 4=5

Да ама не.
тука 5(b+c-a)=4(b+c-a) ще делиш на b+c-a само ако определиш дефиниционното множество т.е. b+c-a <>0 щото ако е 0 няма как да делиш на нула
Та b+c-a <> 0 ще рече, че b+c <> a, Да ама ти е дадено още в началото, че a=b+c, което е в противоречие на ДМ, от което следва, че няма как да разделиш на (b+c-a).
Дефакто 5=4 не се получава.

ПП: Това не е висша математика, учи се в 6-7 клас
 
От: Как да докажем, че 4=5

Да ама не.
тука 5(b+c-a)=4(b+c-a) ще делиш на b+c-a само ако определиш дефиниционното множество т.е. b+c-a <>0 щото ако е 0 няма как да делиш на нула
Та b+c-a <> 0 ще рече, че b+c <> a, Да ама ти е дадено още в началото, че a=b+c, което е в противоречие на ДМ, от което следва, че няма как да разделиш на (b+c-a).
Дефакто 5=4 не се получава.

ПП: Това не е висша математика, учи се в 6-7 клас
Не съм казал, че е висша математика .. имам доста път да извървя докато стигна дотам ... просто ми беше интересно и го споделих , много добре знам къде е уловката и, че не е вярно това.
 
От: Как да докажем, че 4=5

Да ама не.
тука 5(b+c-a)=4(b+c-a) ще делиш на b+c-a само ако определиш дефиниционното множество т.е. b+c-a <>0 щото ако е 0 няма как да делиш на нула
Та b+c-a <> 0 ще рече, че b+c <> a, Да ама ти е дадено още в началото, че a=b+c, което е в противоречие на ДМ, от което следва, че няма как да разделиш на (b+c-a).
Дефакто 5=4 не се получава.

ПП: Това не е висша математика, учи се в 6-7 клас

Друго имах предвид аз.
 

Горе