Как да започна и да стана успешен афилиейт?

От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Избери си първо ниша, направи си сайт и тогава питай за конкретни съвети за нишата. Много зависи от аудиторията ти, къде им е насочено вниманието и какви навици имат. За да може да продаваш трябва да им знаеш навиците.

Хубаво е, че си почнала работа, поне ще имаш някой лев да тестваш реклами. Едва ли ти плащат повече от 1000 лева, така че, нека бизнеса не е междудругото, ако си сериозна и вложиш всяка капка свободно време, може да изкараш много много повече. Да изкараш 1000 лева от интернет е бебешка работа, но първо избери ниша и реши сериозно с какво точно ще се занимаваш.
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Значи да не си оставям къщата без покрив, че доста труд вложих до тук и още доста се очертава. Бебешка работа за някой може, аз още лев не съм изкарала. А, да само пет пъти по двадесет долара, за една седмица взех, за лого-дизайни и след това наруших някакви правила на сайта щото не знам английски и ми изтриха акаунта. После опитах пак, но не се получи, име лесно не се създава. Първият път клиентите гледаха едни от други и плащаха за второ място, после не се получи и първа награда така и не спечелих. Но за мен си е нещо, щото конкурсите бяха с над двеста участия от различни страни. И все така ми върви до сега, дано се обърнат нещата вече.
За сайтове ... имам колкото искаш. В блогера един. Пет на уърдпрес съм оформила и един на уикс.
Блогера засега ми е най-посещаван, щото е от най-дълго време съществува. Освен него да си оформя. На динамичния вариант не се виждат моите реклами от джаджи, а посещаемостта е по-голяма. В този случай трябва да слагам във всяка статия отделно рекламата, ръчно, а те са над двеста и петдесет. В другия вариант се виждат рекламите от страничните ленти, но пада посещаемостта на сайта.
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Блогъра с твой домейн ли е или .блогспот.ком?

Иначе като те гледам как пишеш, нищо не ти разбирам. Мислите си ги подреждаш точно като типична жена, ту тук, ту там.
 
От: Re: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

... Това ровене в телефона е предимно юзърско и в по-голата си част е Facebook, Вайбър, Whatsup, мейл, нещо Linkedin. То телефона е за социализиране все пак. Това му е и първоначалната идея още преди да са смарфони.

Банко, емоционалните продажби са факт и са сладки - на някой му трябва нещо, търси в Гошо и купува. Но все пак тези продажби са по-редки. Повечето пъти потребителите си разучват, разглеждат, разпитват, сравняват и т.нат. И чак след това по някое време купуват.

А социалните мрежи са точното място за всички тези действия. Така, че не бива да се подценяват, камо ли изключват. Но колко % от бюджета в Адуърдс и колко % в социалки... въпрос за милиони :).
 
Re: От: Re: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Банко, емоционалните продажби са факт и са сладки - на някой му трябва нещо, търси в Гошо и купува. Но все пак тези продажби са по-редки. Повечето пъти потребителите си разучват, разглеждат, разпитват, сравняват и т.нат. И чак след това по някое време купуват.

А социалните мрежи са точното място за всички тези действия. Така, че не бива да се подценяват, камо ли изключват. Но колко % от бюджета в Адуърдс и колко % в социалки... въпрос за милиони :).

Това не го отричам. Просто видях, че някой леко вметна, че SEO за стартов бизнес не е ОК. Не е точно така, защото пак казвам, че това не е едномесечен метод, а процес при който са нужни месеци, усилия и know how, което е хубаво да се започне да се мисли още с изграждането на сайта. Едва ли някой, който си поръчва сайт и разбира от интернет маркетинг, няма да се замисли да сложи опции за оптимизация на този сайт. :)
 
От: Re: От: Re: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Това не го отричам. Просто видях, че някой леко вметна, че SEO за стартов бизнес не е ОК. Не е точно така, защото пак казвам, че това не е едномесечен метод, а процес при който са нужни месеци, усилия и know how, което е хубаво да се започне да се мисли още с изграждането на сайта. Едва ли някой, който си поръчва сайт и разбира от интернет маркетинг, няма да се замисли да сложи опции за оптимизация на този сайт. :)

Просто си носталгичен. SEO-то е пълна загуба на време. Живеем във времена, където, мога да рекламирам на някой, в зависимост от това, какво си е купувал от Мастеркартата напоследък и то това най-простия пример. Просто времето и ресурсите за SEO-то е 100 пъти по-добре да се отделят за други неща.
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Съгласен съм и с двете мнения. Според мен, както рекламата така и оптимизацията трябва да са част от стратегията. Не може да игнорираме нито едното, нито другото. Сега ще кача отчета на TrollingMotors.net за 2010, 11, 12 и 13-та година. Сайта е бил собственост на Andrew Youderian, човек който следя от няколко месеца. От картинката по-долу виждаме, че има похарчени $10k за SEO през първата година от съществуването на сайта. След като се класира на първа страница в последващите две години няма разходи нито за SEO, нито за PPC и реклама. Ето защо не трябва да пренебрегваме SEO като метод за генериране на трафик.

Нещо, което забравих да спомена. 90% от поръчките са от органичен и директен трафик. Статистиките са както следва:

  • Директен - 39%
  • Google - 37%
  • Bing - 8%
  • Yahoo - 6%

Four-Year-IS.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Съгласен съм и с двете мнения. Според мен, както рекламата така и оптимизацията трябва да са част от стратегията. Не може да игнорираме нито едното, нито другото. Сега ще кача отчета на TrollingMotors.net за 2010, 11, 12 и 13-та година. Сайта е бил собственост на Andrew Youderian, човек който следя от няколко месеца. От картинката по-долу виждаме, че има похарчени $10k за SEO през първата година от съществуването на сайта. След като се класира на първа страница в последващите две години няма разходи нито за SEO, нито за PPC и реклама. Ето защо не трябва да пренебрегваме SEO като метод за генериране на трафик.

Нещо, което забравих да спомена. 90% от поръчките са от органичен и директен трафик. Статистиките са както следва:

  • Директен - 39%
  • Google - 37%
  • Bing - 8%
  • Yahoo - 6%

Four-Year-IS.jpg

Аз малко от нищото се намесвам, но имате ли някакви други журнали на хора свързани с affilate сайтове. Понеже съм се насочил към хербалка само, че не през някоя от платформите, а директна продажба на мой продукт и се чудя как да ги съчетая сео-то и рекламата за продажба на продукт от landing page, ако имате журнали на хора свързани с landing page-ве, ще съм благодарен да споделите да видим как практикуват :№
 
От: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Аз малко от нищото се намесвам, но имате ли някакви други журнали на хора свързани с affilate сайтове. Понеже съм се насочил към хербалка само, че не през някоя от платформите, а директна продажба на мой продукт и се чудя как да ги съчетая сео-то и рекламата за продажба на продукт от landing page, ако имате журнали на хора свързани с landing page-ве, ще съм благодарен да споделите да видим как практикуват :№

Нямам, но ако попадна случайно на нещо ще те имам в предвид. ;)
 
От: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Аз малко от нищото се намесвам, но имате ли някакви други журнали на хора свързани с affilate сайтове. Понеже съм се насочил към хербалка само, че не през някоя от платформите, а директна продажба на мой продукт и се чудя как да ги съчетая сео-то и рекламата за продажба на продукт от landing page, ако имате журнали на хора свързани с landing page-ве, ще съм благодарен да споделите да видим как практикуват :№

http://www.digitalmarketer.com/6-million/ Може да ти помогне ей това.
 

Горе