Как да започна - сайтът и печалбата от него?

rositsa__

New Member
Здравейте,
Желая да имам собствен сайт с информационна насоченост. Нямам никакви умения за създаване на уеб сайтове и SEO. Бих желала сайтът ми да може да ползва възможностите на Google AdSense и други подобни. Знам, че може да се направи безплатен сайт, но пък те, поне в alle.bg, не работят с AdSense. Въпросът ми е какво мога да направя с минимум средства, но все пак задоволително качество за цената? Идеята ми е да мога да публикувам интересно съдържание и същевременно да печеля някакви пари от това. Не съм запозната въобще с печеленето на пари от Интернет, за това моля всеки, който има възможност и желание, да сподели своите препоръки и съвети.

Благодаря на всички, предварително!
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Евтиният вариант е блог във блогър, започни сайта , понапълни го с съдържание избери си безплатна тема за блогър , регистрирай се в адсенсе и сложи рекламки. Отдели време за правилата на адсенсе - че много хора горят от не знание или не четене. След като се сблъскаш със специфични и конкретни проблеми ще помагаме. След изграждане на сайта целта ти е трупане на съдържание и увеличаване на хората , които четат сайта ти. Успех - всяко начало е трудно , но с упоритост всичко се постига.
 
Здравей и на теб. :) И добре дошла. Надявам се да си изкараш ползотворно тук при нас.

Супер идея си си заложила. Похвала. Има няколко неща, над които искам да те накарам да помислиш преди да се впуснеш в това. За да станеш партньор на Google, чрез Google AdSense, е нужно преди това да изградиш сайт, който да има качествено съдържание, добре направен и определено да генерира трафик. Всичко извън тези критерии може да не ти позволи да преминеш процеса на одобрение, за да се възползваш от тази партньорска програма. ;)

Съмнявам се, че с нещо фри ще минеш. Може би ми идва блоггър на ум, но определено не мисля, че с alle.bg ще минеш процеса на одобрение, а и този тип сайтове не се третират добре. Ако ще правиш нещо сериозно ти е нужен твой си собствен домейн и хостинг. Разхода на година няма да ти надвиши 100 лева тук. ;) Има доста добри теми и опен сорс системи. Та според зависи, може да почнеш от 100 лева инвестиция, но може да стигнеш и до 500, ако искаш премиум тема, някой друг платен плъгин, дизайн за някой друг елемент, ковър, и вече расте до безкрай. ;)

Преди да започнеш да печелиш пари, няма да е лошо да създадеш сайт, и след това да докараш трафик на него. Всичко натам вече ще си дойде на мястото. ;)
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Специално за одобрение в адсенсе , по добър вариант от блог в блогър няма - щото си е тяхната платформа. Само натрупай 10тина статии , тоест да не е гол сайта , да има информация , картинки , изпипай нещата и тогава кандидатствай.
 
Re: От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Специално за одобрение в адсенсе , по добър вариант от блог в блогър няма - щото си е тяхната платформа. Само натрупай 10тина статии , тоест да не е гол сайта , да има информация , картинки , изпипай нещата и тогава кандидатствай.

Да, горе долу е така, като изключим момента с 10 статии. Мисля, че трябва да са доста повече и те да носят някакъв трафик. Отделно, както каза Блинки сайта / блога да има що годе про вид, Google няма да позволи рекламодателите да се мятат на някакви аматьорски изпълнения. ;)
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

За старт можеш да си закупиш готов сайт, който има положена основа и от теб се иска единствено да развиваш.
За нискобюджетни (евтини) работещи сайтове - можеш да ми пишеш ЛС и да ти дам информация.
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Благодаря на всички, че се отзовахте толкова бързо! :)
Обобщено до тук разбирам, че първо ще трябва да си направя собствен сайт (със собствен домейн и хостинг), да го разработя (т.е. да генерирам трафик) и след това да се насочвам към AdSense. Разбира се, на мен не ми е главната цел AdSense, а да споделям информация, която смятам за полезна. Просто наскоро разбрах, че правейки това може да се печелят и пари, поради което се интересувам от тази възможност.
За направата на собствен сайт предполагам трябва да се обърна към специализирана фирма или човек в областта, тъй като аз не владея никакви езици за дизайн на уеб страници, както вече казах :) . След като си поръчам сайта как точно качвам съдържанието в него? По отношение на поръчката на собствен сайт и неговото експлоатиране нищо не разбирам. За да се открива от SEO, фирмата или човекът, от когото съм си го поръчала, ли се грижи за това?
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Аз те съветвам да не е на български....ако искаш да правиш някакви пари...
На кратко за да правиш "1 заплата" с БГ сайт...трябва да имаш доста голям трафик
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Писах ти ЛС с инфо за сайтове, които мога да ти продам щом си решила да плащаш на фирма да ти прави сайт. То по-добре да си вземеш нещо готово.
В случая ще ти дам и насоки какво да правиш ако си харесаш нещо мое. :)
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

За да изкараш пари единственото нещо на, което трябва да се съсредоточиш е ТРАФИК. Не казвам, че трябва да пренебрегнеш хубавото съдържание, облика на сайта и т.н. Но за да изкараш пари - научи как да докарваш трафик към сайта си, мога да ти предложа Пинтерест, лично аз направих първата си продажба от там, имам сайт в блогър и в него съм сложил банери който водят до оферта (аффилиейт маркетинг). Просто пинвах разни статии, които водиха до сайта ми. Ако искаш да научиш повече добави ме в скайп - georgi.kisov16
 
Re: От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

За да изкараш пари единственото нещо на, което трябва да се съсредоточиш е ТРАФИК. Не казвам, че трябва да пренебрегнеш хубавото съдържание, облика на сайта и т.н. Но за да изкараш пари - научи как да докарваш трафик към сайта си, мога да ти предложа Пинтерест, лично аз направих първата си продажба от там, имам сайт в блогър и в него съм сложил банери който водят до оферта (аффилиейт маркетинг). Просто пинвах разни статии, които водиха до сайта ми. Ако искаш да научиш повече добави ме в скайп - georgi.kisov16

Напълно правилно е. Сайт без трафик е като кола без гуми, не върви. :)

И още нещо ми хареса като must be .... прави го за чуждия пазар, наистина, ако ти се отдава английския в случая. :)
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Благодаря, ще ги разгледам, но все още не мога да пращам ЛС.
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Много полезна информация получих от всички. Благодаря! :)
Сайтът все още е на ниво идея, поради което правя изследване по въпроса, за да създам ясна представа в главата си какви са възможностите на Интернет и какво да очаквам. Все още се ориентирам в средата и какви знания и умения ми е необходимо да придобия, за да създам успешен сайт - със значителен трафик, интересно и полезно съдържание. Явно трябва да навляза по-надълбоко във водите на маркетинга по Интернет - реклама, запознаване с възможностите на социалните мрежи и онлайн платформите за генериране на трафик към сайта.
За Пинтерест съм чувала, но не знаех какво точно е предназначението му във връзка с разгласяването на сайтове.
Да и аз си мислих, че е по-добре да бъде на английски, тъй като българският пазар е твърде малък, а и не само за това. Проблемът е, че все още не се чувствам уверена да пиша информация за голяма публика на английски език.
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Ако смяташ да правиш информационен сайт на български и да минеш тънко от към вкарване на пари в развитие и популяризация по-добре се откажи. Загуба на време си е.
 
От: Как да започна - сайтът и печалбата от него?

Може да се печели и без колосален трафик, без AdSense и без да се плаща за реклама. Даже така е най-добре да започнеш, без да изхвърляш излишни средства. Ако това което ти имаш като продукт (информацията) си заслужава, трафика сам ще си набъбне, а сред него ще имаш и около 5-10% потенциални купувачи. Хората продават информация примерно под формата на семинари, уебинари, книги, скрити видеа в YouTube или лични консултации - който както реши. Все по-често се събират пари и в сайтове като Patreon. За всеки влак си има пътници, и ако си сериозна в това дето ще правиш, рано или късно ще дойдат феновете и печалбите.

Вече как се прави сайт... избираш си някоя платформа, примерно Wordpress, инсталира се на сървъра, инсталира се език (ако трябва), избираш си някоя тема за да изглежда по-добре и започваш да пишеш :) Макар че ако имаш нещо интересно за показване в YouTube, би било в пъти по-добре там :)
 

Горе