Как да извличаме максимална SEO полза от WIKIPEDIA?

webselo.com

Active Member
Статия на SEO специалиста Тео Захариев. В нея ще научите няколко ценни метода, чрез които можете да подобрите класирането си - с Wikipedia.
Прочетете я, за да разберете как метода на Тео може да Ви помогне да подобрите Вашето класиране!

Ваш,
Кирил Йовев
Webselo - Уеб дизайн и реклама
 
Значи да бичим линкове към википедия и ще сме номер 1 :)

Йовев може да напише и една статия за начинаещи от типа „как се прави“, в която да разкаже малко повече за методите, с които си служи за покачване на сесиите си, използвайки трибуната на форума.
 
Ясно ми стана едно wiki в ръцете на Българина се е превърнала в рекламна площадка. Ако не познаваш никой от редакторите, твоите промени се трият. Не си правете илюзия трябват връски и пари за да имаш статия там.
Пример, източник Дефиниция на агорафобия в Медицински речник, ArsMedica.bg към тази статия: https://bg.wikipedia.org/wiki/Агорафобия

Обърнете внимание, колко текст по темата има в източника? С какви права се ползва сайта: "©2006-2017 .... Всички права запазени". По условие викпедие обаче трябва да се базира само на източници с свободна лицензия.
 
Ясно ми стана едно wiki в ръцете на Българина се е превърнала в рекламна площадка. Ако не познаваш никой от редакторите, твоите промени се трият. Не си правете илюзия трябват връски и пари за да имаш статия там.
Пример, източник Дефиниция на агорафобия в Медицински речник, ArsMedica.bg към тази статия: https://bg.wikipedia.org/wiki/Агорафобия

Обърнете внимание, колко текст по темата има в източника? С какви права се ползва сайта: "©2006-2017 .... Всички права запазени". По условие викпедие обаче трябва да се базира само на източници с свободна лицензия.
Това не е вярно, имам добавени линкове преди години които никой не е премахнал.
 
Здравейте, колеги. Здравейте и Вие, колега @Saviour . Колкото до методите, те са много прости - лично брандиране + платена реклама в Гугъл, платена реклама в социалните медии, дейност по тематични форуми и сайтове, писане на силно съдържание в уебсайта и ангажиране на посетителите му, плюс добро клиентско обслужване. Това е, няма тайна. Ключовата дума е постоянство.

Колкото до Уикипедия - ние също сме помествали линкове там към наши проекти, ала тези линкове са били към съдържание с огромна стойност, и до ден днешен не са махнати.

Успешен ден, колеги!
Ваш,
Кирил Йовев
 
дай пример
Да, защото си направих труда да добавя, обогатя и обновя, страницата. 10 дена по-късно съдържанието си седи, за което имам принос... само където са ми махнали линка към статията.
offtopic: Някъде в първи курс, по-анализ 1-част, дадоха пример как думи като, много, голяма, ограмна стойност и т.н.. че са подходящи за философия, литература и т.н.
Та слона е огромен спрямо мравката, но спрямо хипопотама не е... какво значи с огромна стойност ?
 
Да, защото си направих труда да добавя, обогатя и обновя, страницата. 10 дена по-късно съдържанието си седи, за което имам принос... само където са ми махнали линка към статията.
offtopic: Някъде в първи курс, по-анализ 1-част, дадоха пример как думи като, много, голяма, ограмна стойност и т.н.. че са подходящи за философия, литература и т.н.
Та слона е огромен спрямо мравката, но спрямо хипопотама не е... какво значи с огромна стойност ?
Ако линка е бил към сайт подобен на тия от подписа ти е в реда на нещата да бъде сметнат за спам и изтрит.
Линк към стойностен сайт дори и най-побъркания уики редактор няма да изтрие.
 
Ако линка е бил към сайт подобен на тия от подписа ти е в реда на нещата да бъде сметнат за спам и изтрит.
Не, са от подписа ми разбира се. Но, и там мога да ти дам пример и в тази сфера. Тази платена статия , според wikipedia е качествена, с "огромна" стойност...
 
Между другото, това го има само в България и някой друга страна от третия свят. Некви пръдлювци са се намърдали като редактори и ореждат родата с топли банички. На скоро в ФБ имах спор с един такъв и той освен да пише на Вие нищо умно не написа, противоречеше си и лъжеше открито.
В англоезичния вариант на сайта може да си напишеш автобиографията (достоверно) и никой няма да ти я изтрие. И според мен това е правилно.
 
Между другото, това го има само в България и някой друга страна от третия свят. Некви пръдлювци са се намърдали като редактори и ореждат родата с топли банички
Точно, поради тая причина, няма да добавя никога нищо повече там. Предпочитам тези средства, да ги инвестирам в реална услуга, някой собственик на сайт да си ги ползва със здраве.
 
Линк към стойностен сайт дори и най-побъркания уики редактор няма да изтрие.

Напротив, знам за случаи когато не само са премахвани линкове, но и направо изтривано съдържание от побъркани самоповярвали си "редактори", само защото той не вярва в описаното начинание. А да не говорим пък за случаите когато нарочно се пишат неверни неща.
 
Наскоро имах експеримент. Някакви други хора бяха добавили линкове в УИКИ към мой сайт, същевременно се увлякох да добавям един ден 5-6 линка и тогава ми се залепи някакъв едитор, който счете, че съм спамер и revert-на всичко назад. Обаче линковете, добавени от други хора - останаха. Впрочем, аз добавях по 1 линк на 2-3 дни и когато го направих по-масово и тогава ме затриха
 

Горе