Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

LovechGuy

Active Member
Здравейте на всички ! От доста време се занимавам с Фотошоп и други подобни програмки за обработка на изображения. Търсих из нета някакви идеи как да изкарвам по някои лев от това, но попадах доста на "фейк" сайтове и тем подобни. Та реших да попитам тук, как да припечелвам по нещичко ? Било то чрез правене на wallpaper-и или каквото и да е :) Ще съм благодарени, ако отделите по минутка ! Извинявам се, ако съм объркал раздела. Приятна вечер !
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

За начало бих те посъветвал да бъдеш активен в форума и по възможност да помагаш на другите с полезни съвети, инструменти и въобще с каквото ти е по силите в сферата на твойте знания били те насочени към програми за обработка на графика или други. По този начин хората ще се запознаят с теб и възможностите ти.Тук в форума има секция Пазар можеш да я разгледаш. Като влезеш там създай тема, че предлагаш услуги свързани с графика, дизайн и прочие, напиши какво можеш например предлагам лога, банери, обработка на снимков материал и т.н. Хубаво е ако прибавиш и нещо, което си правил до този момент, което да ти служи като портфолио за да убедиш клиентите, че си добър и си заслужаваш да те наемат за дадена работа. Търси в гугъл има и още форуми/сайтове за freelance-ри където да пуснеш офертите си. Надявам се, че отговорът ми те задоволява бъди жив и здрав.
 
Последно редактирано:
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Едни момчета вадят пари от сток сайтовете, като предлагат за продажба backgrounds. Снимат с фотоапарат всякакви повърхности и после на фотошоп ги обработват и ги продават, не се печели много, но излиза за джобни. В сток сайтовете може да си направиш портфолио с твои работи и се продават, но трябва да мислиш доста комерсиално, с времето се разбира кое върви и кое не. А има и един сайт, в който може и никога нищо да не спечелиш, но може и да изкараш някой лев - там клиенти пускат поръчка за лого, тениска, обложка на книга, дизайн на сайт и какви ли не още проекти и всички фотошоп майстори се състезават, който спечели проекта - в смисъл, който си хареса клиента печели. Парите са от 100 долара до няколко хиляди за уеб дизйните - те са най-скъпо платени - http://99designs.com/ е сайта. Другото - фрииланс сайтовете.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Виж във Fiverr.com ...
просто трябва да си измислиш някаква по интересна услуга, която да предлагаш... в краен случай може да правиш банери или нещо от тоя сорт, се ше припечелиш някой $$
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

ЕДИТ: Изтрито. Спасявайте се поединично.
 
Последно редактирано:
От: От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Малко не-розов съвет ще дам ама е жестоката истина за съжаление:

Да мацат на Фотошоп обичат СТРАШНО МНОГО хора. Сульо и Пульо, куцо и сакато, жълто и черно. Точно поради тая причина - че е забавно и интересно за много хора, пари има много малко в сферата. Да повторя: много малко. Заради свръхпредлагането.

Друг банален пример: Фотографията. Просто не всеки втори, ами всеки 1.5-и полуидиот и особено полуидиотка, иска да се занимава професионално с фотография.

Ако парите са ви цел, ориентирайте се към друг занаят.

Послушайте го и се откажете от началото още. Или се запънете и станете едни от най-добрите. Средният вариант ще ви носи пари за кафе :)
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Що бе аз, кой го бие по главата да се юрка в свърх предлагането. Влиза във фиверра и темподобните, пуска неква яка услуга, която трудно би стигнал до извода че е яка, но ако е наясно с тенденциите в арт/дизайн нещата, може изфабрикува яка идеята - пример приеди пускахме такава услуга превръщахме оригинлна в скетч снимка, но после Фейса залаха с апове - идеята е че има адски много незапълнени ниши - това в маркетинга се вика латентно търсене, та и затова е най-ценното ако се намери .....

Съвета ми е наблюядавай и се ослушвай :)
 
От: От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Малко не-розов съвет ще дам ама е жестоката истина за съжаление:

Да мацат на Фотошоп обичат СТРАШНО МНОГО хора. Сульо и Пульо, куцо и сакато, жълто и черно. Точно поради тая причина - че е забавно и интересно за много хора, пари има много малко в сферата. Да повторя: много малко. Заради свръхпредлагането.

Друг банален пример: Фотографията. Просто не всеки втори, ами всеки 1.5-и полуидиот и особено полуидиотка, иска да се занимава професионално с фотография.

Ако парите са ви цел, ориентирайте се към друг занаят.

Имам един близък приятел, който е изключително добър с фотоапарата и с фотошопа след това. Занимава се с това цял живот ... от 5 години му се моля да започне да изкарва пари от таланта си, обаче кретена не иска... бил творец ... психопата. Парите щели да му въздействат в негативна посока ... Само участва по конкурси и се бори за слава ... За съжаление всички таланти са такива... извратени.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Малко не-розов съвет ще дам ама е жестоката истина за съжаление:

Да мацат на Фотошоп обичат СТРАШНО МНОГО хора. Сульо и Пульо, куцо и сакато, жълто и черно. Точно поради тая причина - че е забавно и интересно за много хора, пари има много малко в сферата. Да повторя: много малко. Заради свръхпредлагането.

Друг банален пример: Фотографията. Просто не всеки втори, ами всеки 1.5-и полуидиот и особено полуидиотка, иска да се занимава професионално с фотография.

Ако парите са ви цел, ориентирайте се към друг занаят.

Имам един близък приятел, който е изключително добър с фотоапарата и с фотошопа след това. Занимава се с това цял живот ... от 5 години му се моля да започне да изкарва пари от таланта си, обаче кретена не иска... бил творец ... психопата. Парите щели да му въздействат в негативна посока ... Само участва по конкурси и се бори за слава ... За съжаление всички таланти са такива... извратени. Един път беше седял два дена на един покрив да чака чайка да кацне на комин за да я снима... смятай ...
 
От: От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

ЕДИТ: Изтрито.
 
Последно редактирано:
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Може да пробваш да пуснеш нещо в fiverr, ама то там е леко пренаселено.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Айде съвсем отчаяхте момчето. Пробвай се в 99designs, поне ще разбереш на какво ниво си. Направи си един сайт - портфолио, пусни какво си направил, сложи примерни цени за лого, банер и там каквото смяташ да правиш, промотирай го, пък каквото сабя покаже, какво толкова. Нищо не губиш, освен малко свободно време.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Повечето менения не трябва да се четат! Вредно е! Няма да споменавам никове, не ми се влиза в спор.

Първо - изобщо да не те притеснява това, че всеки Иван, Мария и Димитър се занимават с това. Това, че все повече хора се занимават означава само едно - има ОГРОМНО търсене. Следователно и пари за даване. Трябва да вземеш твоя дял. Това е.

Второ - не се занимавай с fiverr - ако ще бачкаш за 5 лева хич не се занимавай.

Трето - покажи на хората че си свестен, точен и креативен. Например - започни да предлагащ безплатни услуги тук във форума. Защо безплатни - ми да те видин какво можеш и колко работа мошеш да поемеш. И понеже тук ще получиш повече критика от където и да било, ако това не те откаже, значи можеш да постигнеш много. Ако правиш готини неща които се харесват от хора с пари, тогава с малко позания по английски можеш да си изкараш добри пари в някой форум със свестен пазар или elance, freelancer и прочие.

Четвърто - ако искаш да се издъраж от това не се мъчи на бг пазара :) Психиката на българина е сбъркана - всеки иска безплатно или евтино. И всеки намира кусури щото е баш-майстор.

Успех!
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Айде съвсем отчаяхте момчето. Пробвай се в 99designs, поне ще разбереш на какво ниво си. Направи си един сайт - портфолио, пусни какво си направил, сложи примерни цени за лого, банер и там каквото смяташ да правиш, промотирай го, пък каквото сабя покаже, какво толкова. Нищо не губиш, освен малко свободно време.
За 99-те дизайна трябва да знае Дизайн. Което няма чак толкова общо с Фотошопа, колкото си мислят хората.

И след двете си обширни мнения съжалих че съм ги написал.
Що да се опитвам да упътвам хората, ами не ги оставя да си правят банерите и логата и да се къпят в кинти.
Пък аз да гледам отстрани и да подсмърчам завистливо...
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Не съм конкретизирал само Фотошопа. Просто го написах вместо "програми за обработка на изображения" за по-лаконично. Относно фотошопа работих в едно фото и не мисля, че има много, които разбират в областта. Занимавам се и с видео обработка, така че ще търся нещо. Най-малкото е, че дори и да не изкарам някакви пари, все ще науча нещичко. Имам мерак за работа и развитие, така че ще си ровя из нета :) Лек ден.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Виж този сайт, има и форум - photoshop-master.ru - много ресурси има, уроци, конкурси организират, изобщо ще срещнеш съмишленици, стига да поназнайваш малко руски.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

С видео обработката може да имаш по-големи успехи, защото там има по-малко разбирачи. Но е и по-трудно и иска повече ресурси.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

Абстрахирайки се от темата, един човек пита ли "да се занимавам ли с...?" - отговорът е НЕ. Или те влече неустоимо и се събуждаш и заспиваш с мисълта как да разбиеш стената с глава, или не си губиш времето в размисли и страсти. Не започвай работа по съвети, да ме прощават повечето тук, зная, че го съветват с добри намерения, но защо го ограничавате момчето само с компютъра? Де се пробва шлосер, монтажист или ядрен физик - пари има навсякъде. Важното е да правиш това, което не ти дава мира да спиш, да ядеш или секс да правиш ако щете. За всичко останало - едно СV, работодател и сиво ежедневие.
 
От: Как да изкараме малко парички от нета чрез Фотошоп ?

тео, евалата:) Дето се вика описа как се чувствам в момента, въобще не се бях замислял даже.
 

Горе