Как да изкарам 10;20 лв. за 1 ден?

Krstn777

New Member
Здравейте на 14 съм, и искам да изкарам някой друг лев,за да си изкарвам поне джобните сама. Предложете ми нещо,което би ми помогнало. Благодаря.
 
Здравейте на 14 съм, и искам да изкарам някой друг лев,за да си изкарвам поне джобните сама. Предложете ми нещо,което би ми помогнало. Благодаря.
Какво можеш (в смисъл за да ти дадат предложения как да изкараш тези пари, трябва да знаем какво можеш да правиш) ?
 
Тези дето нищо не могат - добавят съдържание - пишат статии, добавят ревюта, добавят продукти в магазини и т.н..
 
Ако не си дебела, пъпчива или нефотогенична стани инуенсър в инстаграм или ютюб. Не идва печалбата веднага, но пък не би трябвало да ти пречи на училище. Ако съчетаеш двете неща успешно, ще имаш джобни, в зависимост от това колко добре се развиват може и да разполагаш с по няколко минимални работни заплати на месец и след време с образованието което си избереш и не забравяш да завършиш ще имаш и истинска професия, ако тоя бизнес се разсъхне. Успех.
 
Ютуб и/или Туич канал.

едит: пу, изпреварили ме с 4 секунди...

Ако не си дебела, пъпчива или нефотогенична стани инуенсър в инстаграм или ютюб....
Това изобщо не са пречки. Даже са позитиви. Аман от фотогенични инфлуенсъри - с лопата да ги ринеш.
 
Последно редактирано:
Ако не си дебела, пъпчива или нефотогенична стани инуенсър в инстаграм или ютюб. Не идва печалбата веднага, но пък не би трябвало да ти пречи на училище. Ако съчетаеш двете неща успешно, ще имаш джобни, в зависимост от това колко добре се развиват може и да разполагаш с по няколко минимални работни заплати на месец и след време с образованието което си избереш и не забравяш да завършиш ще имаш и истинска професия, ако тоя бизнес се разсъхне. Успех.
Сякаш Джорджано много много влиза в обратното. :)

Иначе виж за добавяне на продукти а магазин и статии в някой сайт. Според мен това се търси много тук. Има хора, които са супер заети с основното си бизнес начинание, за да си качвам сами продукти. ;) Не се печели много, ми за сметка на това се учи и парите, които искаш ще може да ги правиш.

После мини на нещо по Адванс - писане на статии, пусни си собствен сайт. ;)

Успех.
 
И аз съм на мнение като Блинки. Има много хора тук, на които не им се вършат тривиални неща. Ти може да си тяхното решение. Вкарване на продукти, копи-пейст услуги, чатове, статии ... Варианти има. Ако си падаш по фотографията, има сайтове, където можеш да си направиш профил и да продаваш авторски снимки. Има разни сайтове, от които печелиш от анкети. Аз съм се регистрирал в едни JTM панел, оттам ми пращат анкети всяка седмица. И всяка анкета ти носи точки. Събираш 1000 точки и можеш да си обмениш за 50 лв. Това вече съм го правил 3 пъти и си работи, коректни са. Можеш да предложиш реклама на някой. Например носиш рекламна тениска на училище и ти плащат за това. Въобще има начини да изкараш пари. Надявам се съм помогнал с няколко идеи.
 
Разгледай раздела Freelance Jobs & Projects и виж хората какво правят, за да изкарват пари. Помисли коя от различните видове работа на компютър ти харесва най-много и тогава сподели, за да получиш точните съвети. Недей да почваш първата работа, която видиш, защото ако ти е много скучно, докато работиш, няма да имаш голям успех. Гледай за най-подходящата за теб работа. Ти можеш ли да четеш статии на чужд език и да ги превеждаш на български?
 
Налягай си парцалите и учи. Времето инвестирано в това сега ще ти се отплати в много повече от 10-20лв на ден за в бъдеще. Не ги слушай местните псевдоспециалисти, техните предложения попадат в две категории:

1. Напълно непостижими неща като да продаваш снимки, инфлуенсър и т.н. Не всеки може да продава снимки, не всеки може да е печеливш инфлуенсър. Шансовете са, че ако имаш талант в тая област тук щеше да попиташ как да изкараш пари от прекрасните си снимки, а не общ въпрос как да изкарваш пари въобще.
2. Копи/пейст, тъпи статии и т.н. неща, от които ще искаш да се гръмнеш. За въпросните 10лв, сигурно ще трябва поне 5 часа да копи пействаш. Не си го причинявай. Опитай сама да прехвърляш снимки от една директория в друга, една по една. Или текст от едно място на друго, в продължение на няколко часа и прецени пак дали си заслужава.

Финансовата независимост е наистина прекрасно нещо, но не слагай каруцата пред коня. Ако си будно и любознателно дете, задълбай се в сферата, която ти е интересна. Забавлявай се и след време ще станеш чудесен професионалист в областта, чиито знания ще бъдат оценени подобаващо. Недей си заробвай едни от най-хубавите години от живота с копи/пейст тъпотии.
 
По супермаркетите нали има разни малки момичета, дето предлагат да дегустираме сирене и кашкавал :) Не е много, ама е honest work :)
 
По супермаркетите нали има разни малки момичета, дето предлагат да дегустираме сирене и кашкавал :) Не е много, ама е honest work :)
Точно в момента е пълно с промоутърки да знаеш
 
Варианти за доходи от интернет много. Като почнеш от най-лесните, за които не се изисква никакви умения- въвеждане на описания, качване на продукти и други подобни. Също така може да пишеш статии, минималната цена на която съм попадал е 1 лев за 100 думи. Това са основно нещата от които може да правиш пари без никакви специални умения.
Може да направиш ютуб канал или да поддържаш страници във фейса/инста и др социални медии.От тях едва ли ще започнеш да правиш пари отначалото, но с упоритост ще започнеш да правиш в един момент.
Може да си направиш сайт, който да монетизираш в бъдеще. Сайт се прави лесно, 1-2 часа ако отделиш в интернет ще намериш информация. Това са основните методи, като разбира се има още поне 1к+ други варианти на тези методи. Бих ти препоръчал да инвестираш време, за да научиш да правиш нещо специфично, оттам ще увеличиш дохода си.
Успех!
 
Не мисли за доходите на ден, а за доходите на час. Има неща, които плащат 1лв. на час и неща, които плащат 100лв. на час. Колкото повече умения имаш за последните, толкова повече вадиш на час.

Стара индийска мъдрост гласи, че ако имаш добър английски, това което можеш да си докараш на час в България, спокойно можеш да го умножиш по 5 или 10, ако си предлагаш услугите в чужбина.

Стара Instagram/YouTube/Twitch мъдрост пък гласи, че ако си атрактивно момиче което обича да си прави инстаграм снимки, да се гримира лайв или да играе игри на лайв стрийм, можеш да вадиш същите пари на месец правейки тези неща, колкото 40-годишен квалифиран специалист в IT или маркетинг сверите, който е нямал щастието да се роди с правилния тип гръдна обиколка. Така че тук може да имаш малко head start, но определено си има доста минуси едно подобно начинание.

В случай че последния абзац не е твоята стихия, но имаш добър английски - Udemy.com
Избираш си курс свързан с нещо полезно, онлайн маркетинг, IT, поддръжка на сайтове и т.н и научаваш колкото се може повече. После си намираш клиенти.

В случай че Udemy.com не ти върши работа, минаваш на вариант абзац номер 1, при който най-вероятно ще си повече към 1-3лв. на час според труда/познанията ти, отколкото другото. Ако е това, тук има достатъчно хора, които предлагат такъв тип работа. Гледай все пак човека да има добра репутация, защото... някои хитруват като опре до заплащане.

Плюс имай предвид, че да извършваш какъвто и да е тип работа по този начин не е супер законно, преди да навършиш 16 години, защото нямаш право да сключваш сделки преди 16. Това няма да е проблем за теб, сигурен съм, но може да откаже потенциални клиенти, защото никой не иска да го търсят за експлоатация на детски труд. Така че за тях би било по-добре да не знаят, че си на 14. Това не е правен съвет към теб или наемащите те, просто съждения от моя страна.
 
Последно редактирано:
Тука повечето не мислите много, че детето е на 14 и иска да изкарва "джобни", които се равняват на дневната работна надница за голяма част от работещото население на България. Тъжно, но факт.
В случая лошо няма, но по-добре да мисли за такива джобни, а да инвестира в себе си. Така няма да се стигне до кофти ситуацията след 4-5 години да се наложи да работи за същите пари, но в ситуация, която не са джобни, а за живот.

Не са лоши идеите, но нито ще почне да изкарва пари веднага, нито е гаранция, че е нейното нещо.
Именно затова е времето за обучение - да види, да пробва, да разбере ... и после ще се мисли и за парите.
Успех де.
 
Тези дето нищо не могат - добавят съдържание - пишат статии, добавят ревюта, добавят продукти в магазини и т.н..

Явно ни най-малка идея си нямаш от писане на статии. Пробвай да пишеш СЕО статии, спазвайки всички правила за quality и да те видим ;)
 
Явно ни най-малка идея си нямаш от писане на статии. Пробвай да пишеш СЕО статии, спазвайки всички правила за quality и да те видим ;)

Много малко ги спазват, човек... SEO статиите - by default не стават, щото се пишат с цел SEO, а не да са интересни и в почти всички случаи човека дето ги пише си няма и идея от материята ;) , за да може да напише качествен контент.

Ще ти дам и пример, имаш магазин за цветя да кажем, поръчваш статия от човек, който пише статии, а не е цветар, на тема, да кажем тайтъла и стронг думата са "доставка на цветя" . Статията която ще ти представят , ще е нещо такова:


"{Защо е важно да изберем| Най Добрия| Как да изберем } {сайт} за Доставка на Цветя}

И статията започва така: "В тази статия ще разберете как да поръчате цветя. Или - В тази статия ще разберете защо е важно да поръчате цветя. Нашият сайт се занимава с доставка на цветя. Тук може да разберете как да направите доставка на цветя. Цветята са много интересни. Доставката на цветя е много важна. - И като цяло 350 думи тъпотии, които човек наистина не би чел.
 
Много малко ги спазват, човек... SEO статиите - by default не стават, щото се пишат с цел SEO, а не да са интересни и в почти всички случаи човека дето ги пише си няма и идея от материята ;) , за да може да напише качествен контент.

Ще ти дам и пример, имаш магазин за цветя да кажем, поръчваш статия от човек, който пише статии, а не е цветар, на тема, да кажем тайтъла и стронг думата са "доставка на цветя" . Статията която ще ти представят , ще е нещо такова:


"{Защо е важно да изберем| Най Добрия| Как да изберем } {сайт} за Доставка на Цветя}

И статията започва така: "В тази статия ще разберете как да поръчате цветя. Или - В тази статия ще разберете защо е важно да поръчате цветя. Нашият сайт се занимава с доставка на цветя. Тук може да разберете как да направите доставка на цветя. Цветята са много интересни. Доставката на цветя е много важна. - И като цяло 350 думи тъпотии, които човек наистина не би чел.

Грешиш. Последното, за което писахме беше за legion run. И се справихме добре явно, понеже след карантината ще пишем пак за тях. Има "драскачи", които ще напишат 350 думи общи приказки. Има обаче и други писатели, които ще прочетат и ще ти напишат хубава статия, която носи истинска информация и не е просто отбиване на номер. Но за това последното си плащаш. Не може бюджета ти да е 5 лв за статия и да очакваш чудеса. Качеството струва пари.
 
@ReminD Прав си, но донякъде. Или трябва да уцелиш копирайтър, който е на "ти" с градинарството, или трябва да минимизираш очакванията. Затова съм против всезнайковците, които разбират от всичко и пишат за всичко. Колкото и богата обща култура да имаш, крайният резултат няма как да отговаря на експертно мнение. По-добре е да накараш някой цветар да напише материал (все пак да има писмена култура) и вече редактор или копирайтър да едитва и освежава текста.
 

Горе