Как да изкарате пари... без пари

fifi

Well-Known Member
Преди аз или колегите да напишат някоя друга тема за начините, за печелене на пари чрез малки вложения е редно да се засегне темата с БЕЗПЛАТНОТО. Чрез нея напрактика, Вие ще можете на момента да четете и да прилагате описаните стъпки като така ще се сдобиете с "инструмент" за "избиване на риба" (тоест печелене на пари :mrgreen: ) от интернет.

И така. Нека първо направя кратко въведение.

Най-използваните методи за печелене на пари онлайн е чрез реклама, афилиейт и директна продажба на нещо в сайт (пример линк, статия и т.н.). Ако са Ви ясни тези неща, по-късно, когато се спра на тях ще Ви се разяснят, а също и техните позитивни и негативни страни.

Сега да се концентрираме към нещото наречено "БЕЗПЛАТНО".

Ако сте решили да се включите в онлайн бизнеса и искате да сте самостоятелни, то най-малкото имате нужда от собствен сайт.

Повечето хора като чуят, че трябва да правят сайт, директно натискат хикса и минават на следващата тема, защото смятат, че не са програмисти и нямат 10 000 лв за поръчка на такъв и така нататък, и така нататък (а факта, че въобще не са запознати с цените и не дават възможност да им се обясни е доста кофти). Затова, ако все още не сте натиснали Х, ПРОЧЕТЕТЕ по-надолу.

За да имаш собствен сайт, не е необходимо да имаш програмистски умения. Нужно е да се прочетат няколко текста и да се действа.

Тук ще Ви представя няколко платформи, чрез които можете за 10 минути да създадете СВОЙ СОБСТВЕН сайт като създаването става на принципа next, next, next...

Първата и най-най-най известна платформа е Blogger. Тя е на Google и е безплатна. Достатъчно е единствено да сте си направили имейл в електронната поща Gmail.

Какво можете да направите чрез Blogger?​

1. Да създадете свой собствен блог.

2. Да пишете текстове, да качвате снимки, клипове или да вграждате такива.

3. Да изберете тема за блога си (има няколко качени и безплатни за ползване).

4. Да си изтеглите и качите друг темплейт (тоест изглед за сайта Ви). Тук предимството е, че в Google има много безплатни темплейти за Blogger като те могат да бъдат за игри, новини, блог, тип списание и т.н., тоест с различна структура.

5. Да печелите пари - начините са различни и по-късно ще обясня за тях.

6. Има си негативи :/ и за тях ще стане дума, но по-нататък.

ТОВА БЕШЕ САМО КРАТКО ВЪВЕДЕНИЕ - ОЧАКВАЙТЕ ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ТЕМАТА С УРОЦИ И ОЩЕ БЕЗПЛАТНИ ПЛАТФОРМИ. :)
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Как да създадете блог свой собствен блог във Blogger за по-малко от 10 минути

И така. Мислех да правя ръководство, но няма, тъй като клипа по-долу е достатъчно описателен и се вижда стъпка по стъпка как се прави сайт в Blogger, но за всеки случай ще обясня и аз писмено - може пък някой да не е на "ТИ" с инглиша.

[video=youtube;6lFb2Odu4OY]http://www.youtube.com/watch?v=6lFb2Odu4OY[/video]​

И така:

За да работим по-лесно, нека приемем примерно, че блога ще е на български език и на тема "Модата днес"

1. Първата стъпка е да създадете свой собствен блог в Blogger. За целта обаче е необходимо да имате електронна поща в Gmail.com - ако нямате все още регистрация там - направете си.

2. След като се влезете във своя gmail акаунт, напишете в адресната лента на Вашия браузър blogger.com и ще бъдете препратени директно към Home страницата, тъй като преди това сте се влезли в gmail профила. :)

3. Натиснете бутона "Нов блог". Ще се появи един прозорец, в който трябва да въведете съответните данни.

- Първо е Title (това е името на Вашия блог) - тук запишете името на Вашия блог - то може да е на кирилица. В случая примерно "Модата днес".
- След това трябва да изберете домейна/адреса на Вашия сайт. Тоест, как ще Ви откриват хората.

Например, като напишете prepriemach.com, откривате този форум. По същия начин, записвате и вашия адрес. В случая "modata-dnes" или пък "modatadnes", а "blogspot.com" се добавя автоматично - по подразбиране. Възможно е да изпишете адреса и на кирилица - точно както е и title-а, но лично аз не Ви го препоръчвам, защото след това при копиране на линка, примерно във фейсбук, домейна излиза по следния начин http://xn-... и някакви букви - тоест, запомня се по-трудно.

4. След като изберете адрес за своя сайт следва да изберете и тема - тоест как ще изглежда Вашия сайт. Ако нито една от наличните теми не Ви допада, просто изберете някоя случайна - после може да се смени - в интернет има много безплатни теми.

5. Честито! Вече имате свой собствен блог. Чрез бутона "View blog" или изписването на домейна сочещ към Вашия блог в адрес лентата (примерно: modata-dnes.blogspot.com), ще можете да видите как изглежда Вашия сайт. :)

6. Остава само да започнете да създавате съдържание (публикации) за Вашия сайт. Във видеото е обяснено как става това.

Препоръка: Съветвам Ви да разгледате темите от този раздел: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=40 има доста полезни теми, които ще Ви помогнат да си отговорите на много въпроси, свързани със Blogger.

ОСНОВНИ СЪВЕТИ ПРИ РАБОТА С BLOGGER

В момента нямам време за съжаление, но скоро ще дам и някои основни препоръки при работата със Blogger. :) - Очаквайте ги.
 
Последно редактирано:
От: Как да изкарате пари... без пари

Запазвам поста за продължение на темата 2
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Запазвам поста за продължение на темата. - уроците
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Запазвам поста за продължение на темата. - за уроците
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Запазвам поста за продължение на темата. - по същата причина
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Запазвам поста за продължение на темата. - това е последния запазен пост...
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Наитина благодаря! И аз бях преди от тези,които натискат директно "хикс-а" . :)
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Радвам се, че попаднах точно на тази тема! Скоро си направих Блог. Абсолютно съм съгласна за плюсовете. Дайте и малко недостатъци. И аз го правя с рекламна цел, но как да го използвам продуктивно и да се възползвам от всичките му плюсове?
 
От: Как да изкарате пари... без пари

недостатък е че са на гугъл и винаги може да ти го изтрият, което е често срещано де :cry:
 
От: Как да изкарате пари... без пари

недостатък е че са на гугъл и винаги може да ти го изтрият, което е често срещано де :cry:
Най-добре си е на собствен хостинг, а таксите са една кутия цигари на месец:)
За най-най-най стиснатите ей тук един месец могат да си поиграят с Цпанел на хостинг, пааа и отгоре на всичкото и домейн .com ще дадат, но играта е само един месец, после ти взимат от ръцете и хостинга и домейна, освен ако не си продължиш хостинга де (от 7$/месец). Промокод: HOSTCABBIEACENT

Едит: малко ''излъгах''. Плащате 0.01$ за това с Пейпал. Ако ще ги зарязвате, след един месец за всеки случай се отпишете от таксуване в пейпала (то си има отметка при поръчване, но все пак). Ето пример с хостгейтър, тоест аналогично:)
 
От: Как да изкарате пари... без пари

недостатък е че са на гугъл и винаги може да ти го изтрият, което е често срещано де :cry:

Да, но ще предложа и негугълски алтернативи. :)
 
От: Как да изкарате пари... без пари

ох и аз ще следя с интерес темата, защото искам да се потопя в този вид дейност :)
 
От: Как да изкарате пари... без пари

недостатък е че са на гугъл и винаги може да ти го изтрият, което е често срещано де :cry:

При какви положения, мога да очаквам да го изтрият?
 
От: Как да изкарате пари... без пари

При какви положения, мога да очаквам да го изтрият?

Най-вече при злоупотреба. Или пък, ако ти затрият по някаква причина имейла (което не ми се вярва де...) - без него няма как да получиш достъп съответно до своя блог.
 
От: Как да изкарате пари... без пари

трият редовно когато си наумят че блога ти е докладван като спам, как точно преценяват идея нямам, случвало се е на два блога току що направени и след смяна на темата-шаблона ми ги блокираха, след това единия го оправиха другия така и си седи, явно си е някава система тяхна защото и двата бяха без съдържание и не виждам как могат да са пълни със спам
 
От: Как да изкарате пари... без пари

Най-вече при злоупотреба. Или пък, ако ти затрият по някаква причина имейла (което не ми се вярва де...) - без него няма как да получиш достъп съответно до своя блог.
Всъщност с тях всичко е възможно. Като се замисля, правила съм си поне три регистрации в Гугъл. След едно две влизания стават неактивни.
Предложи по-стабилни и Евтини платформи. Хич не ми се дават 220лв на промоция, за сайт с готови матрици:twisted:
 
От: Как да изкарате пари... без пари

за без пари все пак блогър си е №1, ти какво искаш да развиваш като блог - на каква тема
 
От: Как да изкарате пари... без пари

за без пари все пак блогър си е №1, ти какво искаш да развиваш като блог - на каква тема

Пълен боклук като другите продукти на гугъл. Но нищо, ще дам описание, че много го тачат гледам...
 

Горе