Как да изляза от кредитна спирала?

Тез бързи кредити сериозно ли дерат по 100лв на ден за пресрочване? Баси лудите..
 
Ами ше
Лоша работа. Дано и бабата да се оправи. В такава ситуация аз не бих напуснал страната и работата си. Говори с работодателя, да ти отпусне малко аванс да оправиш нещата, после ще ти ги приспадне от следващата заплата. Ако имаш вещи - продавай. Ако имаш познати от които да вземеш нещо малко назаем - взимай. Братовчеда на същите баба и дядо ли е внук? Не може ли да помогне? Ако трябва ще му подпишеш запис на заповед, че ще му ги върнеш. Ако е коректен роднина няма да те притиска. Сумите не са огромни, но не са и малки. И все пак и 100 лева са от значение. Пробвай някаква почасова работа - събота и неделя, нещо допълнително, или пък вечер. Като направиш 6 месеца при работодателя, ако има нещо останало - веднага в банката да вземеш потребителски кредит - дългосрочен. Добър съвет са ти дали - изчисти при първа възможност най-малките кредити. Поне броя им да намалее, да текат по-малко паралелни лихви.

Кажи какво можеш да правиш? Тук във форума маже да се намери някой който да има някаква работа за теб - писане на съдържание, подръжка на профили и страници по социалните мрежи и т.н. Тука във форума има неща, от които можеш да изкараш пари, дори и да не ти се вярва - например да продадеш профил в google, facebook, instagram и т.н. И да вземеш някой лев. Няма да те оправят, но предполагам, няма да са ти излишни.

Благодаря за коментара.
Каквото успях продадох , имах плейстейшън и телевизор , но не стигнах далеч. Братовчед ми е от другата линия , каза че не може да ми даде пари , а само работа.. Приятели с добър доход нямам , също така нямам и роднина от когото да взема. Споделих на един от малкото ми роднини , беше ми казано , че щом на 19 съм почнал с кредитие ще остана на улицата. Иначе ще се опитам както казахте да изчистя по-малките кредити , добър съвет е , благодаря. Също така определено ще чета из форума за нещо допълнително , всичко ще ми бъде от полза. Няма какво повече да продам мое , имам телефон , на който няма да мога да му взема много , а и след това трябва да си купя все пак някакъв , даже и една вноска няма да мога да покрия. Чужбина ми е повече като вариант , защото ако взимам по 3000-4000 лева ще мога да изпращам тук 1500 да затварям кредитите + за дома.Тук ако остана ще взимам твърдата си заплата , която за 3 месеца ще отиде само в кредити , а аз за себе си съм си главния източник на доход. Много скоро ми е полета и започвам работа още на другия ден след като кацна. Тук ако остана с тези кредити и тази заплата , наистина не знам как ще се храня , камо ли да си плащам телефона и разни битови сметки.
 
Ами ше


Благодаря за коментара.
Каквото успях продадох , имах плейстейшън и телевизор , но не стигнах далеч. Братовчед ми е от другата линия , каза че не може да ми даде пари , а само работа.. Приятели с добър доход нямам , също така нямам и роднина от когото да взема. Споделих на един от малкото ми роднини , беше ми казано , че щом на 19 съм почнал с кредитие ще остана на улицата. Иначе ще се опитам както казахте да изчистя по-малките кредити , добър съвет е , благодаря. Също така определено ще чета из форума за нещо допълнително , всичко ще ми бъде от полза. Няма какво повече да продам мое , имам телефон , на който няма да мога да му взема много , а и след това трябва да си купя все пак някакъв , даже и една вноска няма да мога да покрия. Чужбина ми е повече като вариант , защото ако взимам по 3000-4000 лева ще мога да изпращам тук 1500 да затварям кредитите + за дома.Тук ако остана ще взимам твърдата си заплата , която за 3 месеца ще отиде само в кредити , а аз за себе си съм си главния източник на доход. Много скоро ми е полета и започвам работа още на другия ден след като кацна. Тук ако остана с тези кредити и тази заплата , наистина не знам как ще се храня , камо ли да си плащам телефона и разни битови сметки.

Ти искаш да водиш доста охолен живот ми се струва, ако изкарваш 4000 лева в чужбина, може да изпращаш поне 3000лв за да си погасиш първо кредитите, ще мишкуваш месец два, докато не си оправиш кредитите и след това вече ще си живееш.
 
Ти искаш да водиш доста охолен живот ми се струва, ако изкарваш 4000 лева в чужбина, може да изпращаш поне 3000лв за да си погасиш първо кредитите, ще мишкуваш месец два, докато не си оправиш кредитите и след това вече ще си живееш.
Да , така е , прав сте , но там също ще плащам наем и храната е доста скъпа , макар че аз не съм особено претенциозен , така че ще се справя.
 
@wannabe С втора работа няма ли да стане? Щом си още млад, няма да го усетиш много.
Не е задължитлено да е високо платена, просто да имаш още кеш за да изчистиш кредитите по-бързо.
Колко общо дължиш?
 
Тез бързи кредити сериозно ли дерат по 100лв на ден за пресрочване? Баси лудите..
Да, дори имаме една яка тема тук за тази бяла карта, където дори и не ми се мисли какво точно им се случват на хората, които си просрочват вноската там. Но за това и толкова агресивно рекламират - защото голямо щавене пада. Аз лично съм супер анти такива компании, но какво да се прави, явно пазара има нужда от тях щом са толкова много.

И аз бих предложил да види за някаква втора работа, поне в рамките на 1-2 месеца. Няма да е цял живот, дори някои и това да правят. Но за жалост ще ходи доста нецентриран, хубавото е, че ще е за няколко месеца. Както се вика нещо през деня, спиш 1-2 часа и на другата работа, като това ще трябва да е 4 часа работа, за да имаш още време за сън. Значи имаш от 8-9 до към 12 часа вечерта. Което е ОК, но само ако е временно и може да се възползваш от събота и неделя също, да заработваш.
 
Добре направи, че сподели с нас, определено ти дават добри съвети и е хубаво да се вслушаш в тях.
Ще повторя част от добрите според мен съвети:
--- Намери си втора / трета работа
--- Вземи малка дори част от колеги ( все пак и те взимат 1000лв + )
--- "Мишкувай 2-3 месеца - Изяж бурканите..
--- Говори с Шефа
--- Говори с няколко банки, не се отказвай ако си опитал само с 3-4 ( Има повече... )
--- Продай ненужни неща или неща които не са необходими в момента, но имат добра цена / Бижута / Инструменти - Винаги вървят и цената им е прилична..
Няма да е лесно, но 100% ще се измъкнеш и ще ти е за урок цял живот! Сумата може да ти се вижда огромна в момента, но реално не е !!!
В заключение ще споделя, че можеш да предложиш услугите си като фрийлансър което знаеш и сам...
 
Извинявам се за тъпия въпрос, но стоковите брокерите и фокерс трейдърите не са ли освен на заплата, и на комисионна от препечеленото при търговия?
Ами да , затова написах , че взимах около 1200-1500 , горе долу в този диапазон вземах + комисионната.
 
Ами да , затова написах , че взимах около 1200-1500 , горе долу в този диапазон вземах + комисионната.
Там не може ли някак да настъпиш повече. Да речем до 2К? Може би повече фундамент да попрочетеш. Всъщност не знам какъв тип пазар обичаш Бичи или Мечи. :) Но според мен, ако си добър в това, натисни там. А защо не да ти стане и нещо като рутина в последствие. Нали знаеш какво казват, понякога ставаш добър, защото обстоятелствата те натискат.
 
Ами работата е такава , че аз реално не участвам на пазара. Аз съм просто човекът , който предоставя информация на клиентите какво се случва на пазара и когато те харесат идеята ми - инвестират още пари , тогава взимам и аз комисионна. За жалост аз няма как да търгувам , защото нямам толкова пари , че да бъда част от маркета .. колкото и да натискам аз съм просто нещо като customer support и няма скрити похвати , няма как да съм извънземно добър в това.. Като цяло знам къде хората стигат със заемите , просто наистина имах нужда , но ако знаех в какво се забърквам никога нямаше да го направя. Благодаря на всички , че ми давате полезни съвети , честно казано не мислех , че ще намеря приятелско отношение и помощ.
 
Ами работата е такава , че аз реално не участвам на пазара. Аз съм просто човекът , който предоставя информация на клиентите какво се случва на пазара и когато те харесат идеята ми - инвестират още пари , тогава взимам и аз комисионна. За жалост аз няма как да търгувам , защото нямам толкова пари , че да бъда част от маркета .. колкото и да натискам аз съм просто нещо като customer support и няма скрити похвати , няма как да съм извънземно добър в това.. Като цяло знам къде хората стигат със заемите , просто наистина имах нужда , но ако знаех в какво се забърквам никога нямаше да го направя. Благодаря на всички , че ми давате полезни съвети , честно казано не мислех , че ще намеря приятелско отношение и помощ.
Тоя е част от скам центърчетата - ЦУМ и подобни. Махай се от тия докато е време...
 
Ами работата е такава , че аз реално не участвам на пазара. Аз съм просто човекът , който предоставя информация на клиентите какво се случва на пазара и когато те харесат идеята ми - инвестират още пари , тогава взимам и аз комисионна. За жалост аз няма как да търгувам , защото нямам толкова пари , че да бъда част от маркета .. колкото и да натискам аз съм просто нещо като customer support и няма скрити похвати , няма как да съм извънземно добър в това.. Като цяло знам къде хората стигат със заемите , просто наистина имах нужда , но ако знаех в какво се забърквам никога нямаше да го направя. Благодаря на всички , че ми давате полезни съвети , честно казано не мислех , че ще намеря приятелско отношение и помощ.
Напротив. Имаш опция и тук. Работил съм това. Чакай да ти пусна нещо, което може да ти бъде от полза:



Задължително го изгледай. ;) И това, че няма скрити похвати, не на мен. :)

После тегли един поглед и на това:

 
Напротив. Имаш опция и тук. Работил съм това. Чакай да ти пусна нещо, което може да ти бъде от полза:



Задължително го изгледай. ;) И това, че няма скрити похвати, не на мен. :)

После тегли един поглед и на това:


Разбира се , boiler room го знам наизуст , вълкът също като цяло това ми беше мотивацията преди да почна , исках да съм като тях .
 
А колкото за скама - аз бях повече като support , отколкото нещо друго.. Имахме регулации и просто си вършех работата , не съм взимал парите на никого , не съм крадял...
 
А колкото за скама - аз бях повече като support , отколкото нещо друго.. Имахме регулации и просто си вършех работата , не съм взимал парите на никого , не съм крадял...
Това ти дали директно ги вземаш или спомагаш някой друг да ги вземе какво значение има? Ако знаеш, че работиш за разни скамери... не се занимавай. Не знам всъщност в кой център си, ама... твоя си работа. Ама по профила - 18-19 годишен, форекс "съппорт", 1200-1500 лв заплата и комисионни точно на това ми звучи. Такива ги дирят в тия центрове - млади и неосъзнати. Иначе успех! Моят съвет е пробвай банки - ще ти дам съвет и кои - ПИБ и ЦКБ, обясни им ситуацията, покажи им трудов договор, извлечение по сметки. Обясни, че искаш да се отървеш от тия бързи кредити, като ги обединиш в един банков и така. Не се отказвай.
 

Горе