Как да изпратя 50 000 имейла

Не съм в час с материята ама винаги ми е било леко странно какво толкова е зорът с тия мас-мейли... Не може ли да си вземеш едно малко ВПС-че и да си ги оплякаш всичките с един прост mail()?

Провайдерът ли ще се разсърди, какво ще стане?
 
Не съм в час с материята ама винаги ми е било леко странно какво толкова е зорът с тия мас-мейли... Не може ли да си вземеш едно малко ВПС-че и да си ги оплякаш всичките с един прост mail()?

Провайдерът ли ще се разсърди, какво ще стане?
На много места лимитират броя изпращани мейли на час.
 
На много места лимитират броя изпращани мейли на час.
То пък щото е много трудно да настроиш postfix-а да ги праща на порции и през различни IP-та ако имаш повече от 1 на VPS-a. Ам на вас с многомилионните проекти, няма какво да го обяснявам
 
То пък щото е много трудно да настроиш postfix-а да ги праща на порции и през различни IP-та ако имаш повече от 1 на VPS-a. Ам на вас с многомилионните проекти, няма какво да го обяснявам
Ние с многомилионните проекти нямаме познания в сферата на системната администрация. Ще ни извинявате.

Междувременно може да помогнеш на човека, като му кажеш как да го направи. Иначе си най-обикновен форумен трол.
 
От тия 50 000, 49 000 най-вероятно ще кацнат директно в спама, където им е мястото. Освен ако не отделиш подходящото време да си загрееш ип-то както трябва, ама всички знаем че забързания "имейл маркетинг" експерт, а.к.а. спамаджия, няма време за такива прозаични неща. Изпаднала му листа отнякъде и юруш.
 
Не съм в час с материята ама винаги ми е било леко странно какво толкова е зорът с тия мас-мейли... Не може ли да си вземеш едно малко ВПС-че и да си ги оплякаш всичките с един прост mail()?

Провайдерът ли ще се разсърди, какво ще стане?
Голяма част от мейлите ще отидат в СПАМ. Провайдери като mailchimp, например, вземат превантивни мерки за да го избегнат.
 
....

Междувременно може да помогнеш на човека, като му кажеш как да го направи. Иначе си най-обикновен форумен трол.
Човека писа, че $270 са прекалено висока цена. Аз не мога или поне нямам желание да го правя за тези пари, пък какво остава и за по-малко.
 
Човека писа, че $270 са прекалено висока цена. Аз не мога или поне нямам желание да го правя за тези пари, пък какво остава и за по-малко.
Така си е. И мен ми е чудно как като вземеш хостинг за 5 лв на месец си с очаквания за такива мейл кампании? На порции е решението, но за жалост при 50 000 и ограничение от 200-300 на час, ще се точи доста, но пък то зависи и от вида на кампанията. Ако няма срокове, е ок. Аз лично при мас мейлинга винаги съм изпращал през доставчик на такива услуги. Говоря за листи от над 10К мейла. Всичко друго си е голяма хамалогия и обикновено не води до желаните на 100% резултати. ;)

Скъпо ли, защото не е ползвал услугите на PRWeb. https://service.prweb.com/pricing/?nav_location=main_menu :D
 
Обяснете какво е това "загряване на IP-то" и "превантивни мерки за избягване на СПАМ папката".
Всички знаем, че се прави нещо, но някой има ли идея какво точно? :)

Ако опира просто до тва да разредиш изпращанията с някаква пауза м/у тях, можеше направо да кажете, че е бахти елементарното...

Примерно мога по всяко време да си пусна нов сървър на Дигиталоушън, да му инсталирам всичко с един ансибъл скрипт, да прасна мейлите за няколко дни общо и веднага след това да го делна. Ще ме таксуват само за времето, през което е бил онлайн, демек 30-50 цента :)
 
Обяснете какво е това "загряване на IP-то" и "превантивни мерки за избягване на СПАМ папката".
Всички знаем, че се прави нещо, но някой има ли идея какво точно? :)

Ако опира просто до тва да разредиш изпращанията с някаква пауза м/у тях, можеше направо да кажете, че е бахти елементарното...

Примерно мога по всяко време да си пусна нов сървър на Дигиталоушън, да му инсталирам всичко с един ансибъл скрипт, да прасна мейлите за няколко дни общо и веднага след това да го делна. Ще ме таксуват само за времето, през което е бил онлайн, демек 30-50 цента :)
Най-общо взето трябва да почнеш кротко - с 20 мейла първия ден, 50 мейла втория и т.н. Първите дори може да са написани ръчно, а не копи пейст. По идея в първите дни трябва да си таргетираш юзерите така, че да минимизираш шанса да маркират имейла като спам. Ако продаваш шарени тениски с псевдохитроумни надписи е добре първите имейли да са изпратени до ученици...примерно. Така ще си вдигнеш репутацията при мейл процесорите. Лека полека засилваш темпото и така.

Пишеш email warm-up в гугъл за повече информация, много си пушват техните услуги, но поне като обща информация е вярно. Пример: https://www.saleshandy.com/blog/warmup-email-account/

Реалността е както написах по-горе - юнакът му е попаднала няква сбирщайн листа (дано да не е платил за нея), ще ги избуха всичките наведнъж и я 1% стигнат до инбокс, я не, от там колко продажби ще има е отделен въпрос.
 
Обяснете какво е това "загряване на IP-то" и "превантивни мерки за избягване на СПАМ папката".
Всички знаем, че се прави нещо, но някой има ли идея какво точно? :)

Ако опира просто до тва да разредиш изпращанията с някаква пауза м/у тях, можеше направо да кажете, че е бахти елементарното...

Примерно мога по всяко време да си пусна нов сървър на Дигиталоушън, да му инсталирам всичко с един ансибъл скрипт, да прасна мейлите за няколко дни общо и веднага след това да го делна. Ще ме таксуват само за времето, през което е бил онлайн, демек 30-50 цента :)
"Загряването" е разговорен термин - изпращане на малки порции в прогресия, иначе като им изсипеш 500 паралелни конекции от едно и също IP наведнъж grey-linsting-а светва веднага в червено.

Смешна ситуация от работния процес. С колегата бяхме настроили мейлинг система за клиент, така че заобиколи даже собствените филтри на служебния мейл сървър, които са адски рестриктивини.

Иначе рпевантивните мерки на доставчиците за мейлинг вкл. само основни неща:
- валидни DNS зпаиси
- валиден HTML на самия мейл
- декларация за opt-in
- unsubscribe процедура задължително.

НА сървърно ниво:
- задължително smtp athentication
- multi-IP smtp с ramdom лимити на изходящите конекции
- send delay пак на random принцип.
- и як интерфейс да си гледаш резултата от кампанията.
 
Благодаря на всички за мненията. Само да уточня, че всеки един от имейлите е на мой клиент а не "Изпаднала му листа отнякъде и юруш" както се изрази някой по-горе. Темата може да се заключи.
 
Благодаря на всички за мненията. Само да уточня, че всеки един от имейлите е на мой клиент а не "Изпаднала му листа отнякъде и юруш" както се изрази някой по-горе. Темата може да се заключи.
Нека седи, супер полезна е. Дори за някои мейл услуги въобще не предполагах, че са на тези цени. ;)
 

Горе