Как да имам успешен блог?

От: Как да имам успешен блог?

Дефинирай успех - да печелиш пари (каза че е за хоби, не е това), да станеш популярен (сложи си снимката, фейса, всичко за теб да се знае кой си, иначе каква е тази анонимна популярност?!), да помагаш на хората (ок, измисли как да мериш на колко си помогнал, сега примерно аз не виждам как да ти благодаря, освен да пусня някой коментар, който ще се загуби в навалицата, освен това аз няма как да разбера дали другите са доволони - за бутон like то говоря, може да не е fb like ами друг, рейтинг нещо и т.н. после най четени, най харесвани, най коментирани статиии....)

Няма цел, няма успех.

Дефинирай цел. Успеха е когато постигнеш тази цел.
 
От: Как да имам успешен блог?

Под успешен имах предвид да се класира добре в търсачките, иначе до това за английската версия казах, че няма как.
Верно трябва да сложа някой друг бутон за лайк и споделяне.
 
От: Как да имам успешен блог?

Готино!
Ама ако искаш да го правиш за пари - просто забрави!!! Както горе ти писаха - аудиторията за такива галимации е твърде малка. Не очаквай повече от 100-300 унита, тоест за реклама забравяме. Тематиката също не предразполага за друг вид монетаризиране...
Така че ако си на кеф и го правиш за кефа и на нас ще ни е кеф да го четем :)
Но какво се случва кат почне вече да не ти е кеф?? - Пак поредният проект "загубено време"
 
От: Как да имам успешен блог?

Да вдигна една стара тема и аз.
Та фърлете едно око и кажете вашето мнение за блога ми:
http://uphero.biz/
Идеята му е да визитката ми, съвсем скоро ще допълня и портфолиото си.
Разкарах всички слайдъри и глупости, подредих го, поизчистих и тн.
Скоро ще го преместя и на нов хост, че сега зарежда бавно.
Ще се радвам да споделите вашите препоръки.
 
От: Как да имам успешен блог?

Ъпхеро, погледнах го сайта... Темата дори не е преведена, има си енг в нея и други кусури има.. Е това ли ти е визитката.
Колега, седни си на задника и научи на първо четене английски език и погледни натам, защото там са парите.
Иначе ще си ореш на едно място години наред. Аз не мога да разбера, защо много от местните айтита ги е страх да погледнат извън местната сцена, стъкването е пагубно, историята го е подтвърдила безброй пъти:)
 
От: Как да имам успешен блог?

@uphero, не мисля да влизам в подробни анализи и да давам кой знае колко препоръки. Но, моля те, намали им размера на тези картинки до статиите в началната страница. Не е нормално да са ти 1/2 от широчината на листинга.
Другото, което ми направи неприятно впечатление е, че в портфолио раздела на блога си започнал с оправдания как не си направил нещо, обвинявайки някоя си там персона, вместо реално да покажеш нещо и да го представиш по по-смилаем начин (било то с картинки/скрийншотове, описание на ползвани технологии и идея на проекта).
Разделите Портфолио и Проекти не се ли дублират?!? Също и началната страница + раздела Блог...
 
От: Как да имам успешен блог?

@uphero, не мисля да влизам в подробни анализи и да давам кой знае колко препоръки. Но, моля те, намали им размера на тези картинки до статиите в началната страница. Не е нормално да са ти 1/2 от широчината на листинга.
Другото, което ми направи неприятно впечатление е, че в портфолио раздела на блога си започнал с оправдания как не си направил нещо, обвинявайки някоя си там персона, вместо реално да покажеш нещо и да го представиш по по-смилаем начин (било то с картинки/скрийншотове, описание на ползвани технологии и идея на проекта).
Разделите Портфолио и Проекти не се ли дублират?!? Също и началната страница + раздела Блог...
Мерси, заемам се.
 
Супер е - цветовете ми допадат много. Това светло синьо е супер. Иначе бих ти препоръчал някаква друга фавиконка и не знам дали е от Операта, но сайдбара ти ми излиа след футър уиджитите. Явно може да е при мен проблема. През ФФ е супер. ;)

Извади го това Служебни от сайдбара. Бих му сложил един слайдър на по-популярните или коментирани постове. Да не почва директно с постове и да се изливат надолу. Но въпрос на вкус е тук. Не е кой знае колко полезен, но пък определено е красиво и прави визията по-добра. Бих допълнил горе менюто. Препоръчвам ти по-добро представяне на услугите тук: http://uphero.biz/uslugi/ - най-вече от към визуална част и достъпност като информация, ако го чете някой много незапознат с това какво е плъгин (функционалност) и тема (дизайн). Мерси за тази страница: http://uphero.biz/nameri-me/ - направо ме зарадва много. ;)

Запълни си футъра, и си измисли едно лого, братле. Знам, че си е любителски блог, ама поне се заиграй нещо с буквите. ;)
 
От: Как да имам успешен блог?

Жив и здрав, заемам се с препоръките.
 

Горе