Как да комуникираме с феновете във Facebook?

От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Според мен трябва доста внимание да се отделя на комуникацията с феновете. Не е достатъчно само да се качват някакви неща в дадена страница. Трябва да се подбуждат дискусии, да се иска мнението на хората. Така мисля, че може да се достигне реално до потребителите. Наистина, това отнема доста време, но никой не е казал, че е лесно :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Фейсбук потребителите много приличат на гугъл бота или с други думи казано, те обичат оригинално и качествено съдържание, като от огромна важност е и да е актуално. Препоръчително е да започвате дискусии, да пораждате емоции, а също така и да искате мнението им. В никакъв случай не сядайте да работите с нагласата, че това е просто една група потребители която като някакви животни вие можете да контролирате... Преди всичко това са хора! Забавлявайте се с работата, сприятелявайте се с тях, забавлявайте ги, направете комуникацията удоволствие както за тях, така и за самите вас. В един момент ще видите как около вас се е създал един кръг от верни потребители, които не пропускат да харесат, коментират и споделят всеки ваш пост. Това са най- активните и същевременно най- привързаните, към вас и вашата страница, фенове. Толерирайте ги със специално внимание и малко по- приятелско отношение. Като цяло темата е дълга и е най- вече до въпрос на усет у самите вас. В никакъв случай не си позволявайте да сядате на компютъра в лошо настроение, това няма да донесе нищо позитивно за страниците ви. Дано съм бил полезен и не забравяйте:

Уникално, актуално съдържание пораждащо емоции
Разговори с потребителите
Искане и уважаване на тяхното мнение
Толериране на най- активните чрез специално отношение
Вашето настроение е от голямо значение!
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Страхотно обобщение! Много от хората, които администрират групи във ФБ не се придържат към това, а е задължително !!!
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Фейсбук потребителите требе да се аплодират. Едва ли в България има по-голяма група безделници, които по цял ден да си кореспондират с ботове, отколкото тяхната.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Съгласен съм , определено интеграл е добре :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Дам! След работно време, извън часовия пояс на ангажиментите на държавната администрация от 9 до 18 часа фейсбук активността пада значително. :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Най-добрия вариант за привличане на аудитория за страница във фейсбук, особено, ако е нова е да намериш твой приятел, чиито постове са най-четени и коментирани, от негови приятели за да може да поведе комуникацията. Ако го накараш да хареса страницата ти или пък да коментира някой твой пост, шанса ти се увеличава стократно. Ако имаш повече такива приятели не ми се мисли какъв ще е ефекта.
Успех!
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Наистина, звучи чудесно, но намирането на такива "приятели", които да коментират и да водят комуникацията безплатно е много трудно да намериш, още повече, че е невъзможно да са в множествено число. Просто изключително малко хора са лидери на мнение и умеят да повеждат даден разговор и конкретна тема в дадена посока. Хората, които умеят да създават съдържание и да водят разговори в конкретна насока обикновено са специалисти и работят за пари, ако не в краткосрочен, то в средно и дългосрочен план. Аз поне така мисля.:)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Напълно съм съгласна с твоето мнение. Повечето хора биха го направили за пари, ако трябва нещата да са изпипани както трябва. И все пак, нищо не пречи да попиташ своите собствени приятели, сред които няма как да няма поне един такъв. Аз имах подобен опит, затова реших да го споделя. Но за съжаление, в крайна сметка и "сиренето е с пари". :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Ако не престанеш да спамиш, ще получиш отрицателна репутация. Оспами целия раздел, спри се.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Ето кратка статия по темата :) blog.vm-mediagroup.com/index.php/blog/item/10-facebook
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

От около месец се опитвам да популяризирам фейсбук страница към еротичен бутик или секс-шоп (вече не съм съвсем наясно кое от двете се приема по-добре) и... нищо не се получава.
Пределно ясно ми е, че нишата е прекалено тясна и няма как да се споделя активно, но няма и коментари никакви, харесванията са малко, феновете и те.... Съдейки по анализите страничката се посещава от доста хора, но дотам. Някой има ли опит със страници от подобен тип?
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Най-лесно ще откриеш отговора, като намериш конкурентни страници и видиш там как стоят нещата.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Най-лесно ще откриеш отговора, като намериш конкурентни страници и видиш там как стоят нещата.

Намерих, но там са започнали като забавна страничка с поздрави за добро утро, лека нощ и картинки... И така близо година, а след това вече се сменя посоката. На мен никой не ми дава срок 12 месеца примерно и оттук започва голямата ми драма :(
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Снимки с текстове, които да ги карат да ги споделят и коментират
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Напоследък забелязвам, че потребителите са доста пасивни. Хубаво е да се провикират по някакъв начин - да мислят, да създават, да коментират.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Здраввейте! Това е втория ми пост тук. Радвам се, че ви намерих! :)
Някой може ли да ми даде идея как да си събера фенове без да съм нахална? По принцип не обичам много да пиша публично и писането във фейсбук ми е голям проблем. Имам над 3600 приятели, но само 680 са харесали страницата ми. Как да накарам тези близо 3000 да харесат страницата ми? Никак не ме бива да рекламирам собствения си продукт. Някак не върви да се хваля сама. Пускам снимки, но много малка част от тези, които са видели харесват снимката, а още по-малко споделят. А празните приказки нещо не са ми по вкуса. Страницата ми е krasichocheva . com .
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Платена реклама?
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Мислете за феновете на страниците си като за малки деца. Сериозен съм. Това, от което се нуждаят е внимание. Пишете "лекичък" коментар към всяко нещо, което споделяте. Дори когато споделям клипове от youtube пак пиша малко пояснение или просто поздрав. Ако някой коментира е редно да му отговорите възможно най-бързо. Оттам нататък всичко зависи от вас - можете да правите игри, да раздавате награди и т.н., използвайте въображението си.
 

Горе