Как да линквам между сайтове?

SSH_ON

New Member
10 сайта в една ниша. Единия трябва да се избута на първа позиция.
Другите да обират по-задните позиции. Как да линкна между сайтовете?

Възможности:
1. Всеки към всеки
2. 9 към 1 (който не линква към тях)
3. 9 по между си и към 1 (който не линква към тях)

Променя ли се нещо в линк стратегията при промяна на броя на сайтовете?
 
10 сайта в една ниша. Единия трябва да се избута на първа позиция.
Другите да обират по-задните позиции. Как да линкна между сайтовете?

Възможности:
1. Всеки към всеки
2. 9 към 1 (който не линква към тях)
3. 9 по между си и към 1 (който не линква към тях)

Променя ли се нещо в линк стратегията при промяна на броя на сайтовете?
по-междуси и всички към 1
 
На един и същ Ip адрес са всички. И аз клоня към третия вариант.
Ако ли не друго, то поне Top сайта няма да пострада при никакви обстоятелства.
Все пак всякакви мнения се приемат.
тези по между си ги раздели примерно в 3 групи по 3 и да се линкват а не в един да имаш 10 линка към други ;)
 
тези по между си ги раздели примерно в 3 групи по 3 и да се линкват а не в един да имаш 10 линка към други ;)

Имаш предвид така нали:
sitesvu6.gif


Всички сайтове на по групички по 3, независимо колко са групичките.
Благодаря много :)
 
Не прави нито едното от двете. Добрата оптимизация не се базира на математически модел, който ще използваш. Това, което искаш да направиш е форма на спам... да поставяш хиперръзки, за да те класират високо.

Използвай поставяне на връзи към отделни страници в тези уеб сайтове, като препращаш към адекватно съдържание.

Например: В единият уеб сайт имаш информация, която цитири или използва нещо от другия. Тогава поставяш линг към съответната страница. Така свързваш съдържанието въз основата на полезността му за потребителя.
 
fcolor.bg, прав си, вид спам е. Аз затова се чудя как най-натурално да се линкнат сайтовете, за максимална SERP полза и без наказания.

Прехвърляне на "топката" от статия към статия може би ще е най-ефикасно, но ще отнеме и най-много време.
Досега не ми се е налагало да линквам толкова много сайтове и затова питам. А всяко мнение е различно :)
 
варианта на фколора ще вероятно мине ръчна проверка ако се стигне дотам :)

иначе от това което съм виждал над 100 сайта всеки към всеки без сайт уаид линкове от линк пеидж (все едноче е нормален линк ексчеиндж межу няколко уебмастъра) не се ранкава на топ позиции за големи киурди но захапва много трафик от малки киурди и прави родажби :) сайтовете се на групи по 10 тина на различни ипта...

иначе можеш да проваш вараина три излежда най безопасен от гледна точка на сайт 1. но за ръчна проверка незнам.....
 
В такъв случай ще пробвам на по групички от 3 (по идея на netsurfer), като линквам и между статии (fcolor.bg) за максимум SERP резултат.
Над 3,500,000 резултата в Google...

Къде е сега Aaron Wall с глупавата си книга, да му я обруля в главата :)
 
Последно редактирано:
От: Re: Как да линквам между сайтове?

Мислех да пусна нова тема, защото искам да задам един въпрос, за който май няма да намеря отговор на това, което ме интересува:


Каква е идеята на темплейтите (сайтовете направени на базата на темплейти)?

Имам предвид следното: видях поне няколко сайта, в които всички линкове като FAQ, Order now и станалите стандартни са с URL към сайта на merchant-a/афилиейт програмата, т.е. единственото, което стои на домейна е самата начална страница, всичко останало е в сайта на производителя.

Как се възприема това от потребителите? Виждал съм много сайтове от този тип за един и същ продукт, които се различават само по разместеното/пренаписано описание на продукта, но всички казват едно и също и имат еднакъв дизайн.

Как се прави линк билдинг на такова нещо, след като не съдържа никаква полезна информация за потребителя (в смисъл десетки статии свързани с проблема) и мога ли да ползвам точно такива сайтове като сателитни сайтове на афилиейт блог?


Т.е. не разбирам как тази една-единствена страничка със стотици нейни клонинги прави продажби и може ли да ми донесе допълнителна полза - за линк билдинга на основен сайт?

Благодаря! :wink:
 
Последно редактирано:
саит уаид е на всички страници от саита

ревю сайт - ами сайт или блог с ревюта на продукти евентуално сравнения между тях и линкове до саитове от които се купува

темплеитите обикновено са направени като шопчета (но има и ревю саитове) тези които са като шопчета им викат още Private Label Reseller саит защото наниваш собствена марка на домеина все пак нищо че продуктите са едни и същи

това да линква към сайта на мершанта е малко ганичко ама е полезно за техния саит стига хоума да е уникален (може и да не е уникалне ама не е толкова полезно и има риск от деиндескиране)

На теория няма проблеми от еднакви сайтове с един и същ продукт, които се различават само по пренаписано съдържание (нали е уникално) и спазваш уебмастър гаидлаинс...... на практитка не е точно така ГБ го отнесе ама например е абсолютно същото ако си мершант на оскомерс магазин правен с темплеит за електроника и продаваш СОНИ си нп за .... хербалки може и да го отнесеш знам че не е честно ама ко да се прави.....

да може да ти донесе полза за линк билдинга ако се формира като мини нет тук вече варира от това да ползваш пълен дупликеит само клонираш (спамърска история малко) или да правиш по малко клоичество качествени сателити съобразенис гаидлаинс (блогове например) на които също правиш линк билдинг и те линква към саитиа ти оне уеи а помежду си размяна и да са оптимизирани за твоите киурди... един вид свормираш ауторити за дадени киурди и после това ауторити линква към саитиа ти (препоръчвам качествената версия)
: Мини Нет Линк Стратегия - Малък Гейтауай

бате ти не спишли и утре е ден лека от мен :)
 
От: Как да линквам между сайтове?

Благодаря за изчерпателния отговор, Coolice! :)

Ами всъщност трябваше да пиша един модул за WordPress (каня се от 1 седмица), но вместо това реших да разуча WebCEO, за да проуча keyword-ите. Та бях започнал да чета техния СЕО курс, после се зачетох тук и така.

Зададох въпросите, защото стигнах до извода, че за да започна линк билдинг на блог с линкове от да речем DMOZ и подобни, трябва да имам много статии в него. Затова ми хрумна да опитам с темплейти.
 
От: Как да линквам между сайтове?

10 сайта в една ниша. Единия трябва да се избута на първа позиция.
Другите да обират по-задните позиции. Как да линкна между сайтовете?

Възможности:
1. Всеки към всеки
2. 9 към 1 (който не линква към тях)
3. 9 по между си и към 1 (който не линква към тях)

Променя ли се нещо в линк стратегията при промяна на броя на сайтовете?

Нито един от вариантите не е удачно решение, щом вички сайтове са ти на едно ИП. Това е техника, която уебмастърите се опитват да прилагат откакто е създаден ПейджРанк алгоритъма.
Аз ти препоръчвам да се опиташ да доминираш нишата, като избутваш всеки сайт поотделно. В течение на времето можеш да правиш и линкинг между отделни статии, но само там където има защо, както тепосъветва ФКолор. Също така не забравяй да линкваш и към други сайтове, да не ползваш система или "симетричен план", както и да не си регнеш всички сайтове в един гуугъл акаунт и аналитикс.
 
От: Как да линквам между сайтове?

Аз спазвам следните принципи:

1. Никъде или почти никъде да няма двупосочни линкове;
2. Повече линкове между статии;
3. Всеки сайт линква към най-важния; Съответно най-важния връща линковете само от статиите в него, не и сайтуайд;
4. Гледам да изместя част от съдържанието в сателитни блогове в Wordpress и Блогспот, за да има повече неща на различни IP-та.

По този начин за думата "шах" бях постигнал 6 сайта в топ 10 и 9 сайта в топ 15, сега съм позарязал нещата, ама още имам 4 в топ 10 :)
 

Горе