Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

BullBlogger

New Member
Важно! Темата не е за перфекционисти, любители на качественото съдържание или спамери със слабо сърце

Всеки блогър мрази блог спамерите. Досадно е да триеш полусмислени коментари пуснати само за да докопат линк от блога ти. В същото време може да не ти се ще да слагаш капчи и други затормозяващи потребителите защити. Преди има-няма месец реших да впрегна спамерите да побачкат за мен.

Пробвах на един полузабравен блог с функция на сателитка с потенциал за нещо по-смислено. Проблемът на сателитките е, че нямам време да ги тъпча със съдържание, а ми се ще ботът да ги наобикаля по-честичко, така че като пусна нещо да го намира бързо, а не да го чакам няколко дни да се индексира.

Един вариант да накарам бота да ме наобикаля е да отворя коментарите - всеки ден и без това се тъпчат с десетки. Намерих това плъгинче http://wordpress.org/extend/plugins/comments-cleaner/ , което чисти всички линкове от коментарите. Е, няма как да не мине и някой абсолютно безсмислен коментар натъпкан само с ключови думи (без линкове обаче), но в общи линии за месец получих грубо малко над 2000 коментара. Повечето от тях са "много хубав блог, от къде намери информация за ..." и дрън дрън два-пет реда. Кадърните спамери си правят труда да спинват съдържанието, така че коментарите са дори уникални. Е нямат линкове, но това е проблем на спамерите, а не мой. :lol:

Каква е ползата от цялото упражнение?

ПРЕДИ да отключа коментарите минаваха дни преди гугъл да индексира новото съдържание (естествено при условие, че не го насиля с пинг, букмарк и т.н.)

СЛЕД като отключих коментарите и пуснах една статийка вчера виждам, че днес е вече индексирана. Индексират се дори коментарите в блога, при тях обаче има някакво забавяне, явно дупликейт коментарите объркват бота и не индексира и тези с уникално съдържание толкова бързо.
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Аз с няколко реда код реплейсвам линковете с линкове към мои сайтове на случаен принцип. Хем спамерските ботове пълнят, хем линковете са към мене :)
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

До скоро блоговете си правех само на блогър и отскоро на УП това което ми направи много силно впечатление е че спамерите умират да спамят УП - направих няколко нови блога на УП и за норматив се събраха над 100 спам коментара за одобряване - за сравнение за половин година на блоговете на блогър имам не повече от 5 спама. Което ме навежда на мисълта че явно спамерите ползват тулове специално за спам на УП
 
Re: От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Аз с няколко реда код реплейсвам линковете с линкове към мои сайтове на случаен принцип. Хем спамерските ботове пълнят, хем линковете са към мене :)

ще споделиш ли? може и на лично
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Аз с няколко реда код реплейсвам линковете с линкове към мои сайтове на случаен принцип. Хем спамерските ботове пълнят, хем линковете са към мене :)

Това не е много добра идея да си пускаш сумати линкове от твои сайтове пак към твои сайтове. По един линк стига според мен. :)
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Може и публично. А може би ръчно ги променяш и после одобряваш?

е, ръчно - то е досадно. кой ще ти променя и одобрява десетки коментари. аз махам линковете с плъгина, ThinkFast каза, че използва някакъв код, което предполагам също е автоматично
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Вярно че е така. Бг блоговете не са толкова много спамерите (поне при мен), но в английските са доста и всеки ден трия. Ако има автоматично решение, ще е супер.
 
Re: От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Вярно че е така. Бг блоговете не са толкова много спамерите (поне при мен), но в английските са доста и всеки ден трия. Ако има автоматично решение, ще е супер.

?!?! абе ти въобще прочете ли първия пост?!

използвам плъгин за махане на линковете http://wordpress.org/extend/plugins/comments-cleaner/ безплатен е и ги маха автоматично (обратното на ръчно)
пускам автоматично одобрение на коментарите и в резултат автоматично се одобряват коментарите, а плъгина маха всички линкове от тях
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Ами сега нямам много време да се ровя из WP, обещавам че ще постна тука кода. Не се сещам сега къде съм го писал, пък и не ми се рови. През уикенда също не знам колко време ще мога да отделя за търсене.
Аз също нямам много спам. По 3-10 коментара дневно засега.
 
Re: От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

По 3-10 коментара дневно засега.

егати щастливците сте вие - аз само в този блог имам 60-70 на ден. има някаква гнусна тенденция с моите блогове, преди има няма три седмици пуснах ново блогче и вече събирам по пет-шест спам коментара дневно.
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Блоговете на УП ли са или на Блогър
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Аз пускам блогове (Wordpress MU) отворени за регистрации. Спамерите хич не си играят да пускат коментари - направо пускат цели splog-ове (спам блогове) :)

Най-забавното е, че имам стотици посещения дневно в тези блогове, но за съжаление няма начин да ги монетизирам (с AdBrite full page ads изкарвам $0.40/ден, което е абсурдно малко - идва по-малко от цент на показване на реклама).
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

BullBlogger,

едно +че от мен. Много добра темичка, мерси за инфото. Това наистина е бич за всеки блогър. :)

Аз мога да кажа, че не само неадекватни мнения и спамарски коментари, но и линкове към гадни сайтове и реф. линкове могат да сдухат позициите на всеки един блог. Това е много сигурно. ;)
http://www.predpriemach.com/member.php?u=4292
 
От: Re: От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

ще споделиш ли? може и на лично
Малко се забавих, но все пак обещах :)
Аз кода бях го нахакал из файловете на wp-то. Та тъкмо сега го поизчистих и преместих в плъгина който BullBlogger е споделил - http://wordpress.org/extend/plugins/comments-cleaner/

Ето стъпките за имплементиране на модификацията:
1. Отваряте файла comments-cleaner.php
2. Намирате функцията preprocess_comment - ред 61 - function preprocess_comment( $commentdata ) {
3. В началото на функцията заменяте
Код:
        // Remove Author's URL
        if ( get_option( 'comcln_remove_author_url' ) ) {
            $commentdata['comment_author_url'] = null;
        }
със
Код:
        $myurls[] = array('keyword'=>'keyword1', 'web'=>'http://domain.com/');
        $myurls[] = array('keyword'=>'keyword2', 'web'=>'http://domain.com/page.html/');
        $myurls[] = array('keyword'=>'keyword3', 'web'=>'http://domain.com/page.php');
        // Remove Author's URL
        if ( get_option( 'comcln_remove_author_url' ) ) {
            $commentdata['comment_author_url'] = null;
        }
        else {
            $rndkey = array_rand($myurls);
            $commentdata['comment_author'] = $myurls[$rndkey]['keyword'];
            $commentdata['comment_author_url'] = $myurls[$rndkey]['web'];
        }
4. Масива $myurls го модифицирате според нуждите. Срещу keyword слагате ваша кл.дума, а срещу web - страницата към която трябва да сочи. Можете да добавяте колкото записа искате - Copy > Paste > Modify > Enjoy :)
5. В админ панела из настройките на плъгина трябва да махнете отметката от Remove Author's URL. При включена отметка маха линка който е сложил автора, а при изключена го заменя със описаните от вас в т.4
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Само да уточня че това работи за линковете които спамерите оставят в полето url. Иначе линковете вътре в коментара би трябвало този плъгин да си ги маха :|
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Хмм.. блогът ми е пуснат от една седмица (WP) но все още няма нито един спамер които да е коментирал :)
Явно се разхождам с късмета за сега ;DD
 
От: Как да накараме блог спамерите да работят за нас?

Хаааа големи сте пичове. Много благодаря за темата и за споделената информация. Какво по хубаво от това да използваш ресурса, от който всички искат да се оттърват. Е това е неизползвана ниша.
 

Горе