Как да накарте Гугъл да изкарва вашия сайт първи

Phil

New Member
Здравейте на всички. Представям ви поредната статийка относно СЕО – обяснява се подрбно за това как може сайтът ви да се появява като първи резултат в Гугъл. Надявам се да е полезна

I Bet You Can Be #1 in Google's Ranking

Поздрави,
Фил
 
Ала бала е тази статия - всеки знае за това, че е по-добре да се ползват комбинации от ключови думи, но трябва внимаваш точно какви ще са те за да не забиеш сам нож в гърба. ;)
А и дори да си нацелил златните комбинации - останалата част ако ти куца пак сайта ти ще е в девета глуха. :wink:
 
Първо, не всеки знае това и второ, тук не става въпрос за "останалата част от сайта". Много ясно и недвусмислено е описано как да оптимизираш "ала-бала"-та спрямо съдържанието на страницата си.
 
:)

бла бла бла гоогле вече се ебава с нас ако не сте забелязаали , всеки ден променя ранкирането ...да не кажа през 2 дни , аз като вкарвах чист трафик всеки ден на 3-та позиция да не би да ми го задържа ....а контента ми е уникален
 
Нинджа, имай предвид, че Гугъл изкарва напред нови резултати за няколко дни след кето ги смъква. Ако нишата е много конкурентна, като имоти , например, изкарването е доста слабо, дори незабележимо.

Не се обезсърчавай, като "понатрупат стаж" страниците ще започнат да се показват на предни позиции, а дотогава - контент, контент, контент...
 
Бате, съгласен см че гугъл се гаври с резултатите си, но е няй-голямата и с най-чист (според повечето) алгоритъм. В една нишя например в челни позиции са: wikipedia, about.com (ти си лазят стабилно нишите), и поне 2-3 спамарски изцепки. Което говори зле за алгоритъма им. Осебенно за спама.

Но в крайна сметка посетителите кликат до 2-3 страница докато не намерят това което търсят (имайки на предвид че тази търсячка им сортира резултата най-добре). Ако не, прехвъплят на друга търсачка. :) Иначе съм съгласен че контента е много важен в преспектива. :)
 
Като цяло спора е малко безмислен, защото всички тези неща са свързани едно за друго и не биха могли да дадат качествен резултат поотделно. Контента е важен до толква, до колкото е направена качествена оптимизация за сайта и останалите части от него.
 
GOOLE e ТЪРСАЧКА (като такава тя трябва да търси нас).. :lol: която успа да ни ПРИНУДИ да я ТЪРСИМ....най успешно спрямо останалите търсачки.

аз упорито търся своето място в GOOLE и засега не успявам за съжаление ...... :idea:
 
Phil каза:
Като цяло спора е малко безмислен, защото всички тези неща са свързани едно за друго и не биха могли да дадат качествен резултат поотделно. Контента е важен до толква, до колкото е направена качествена оптимизация за сайта и останалите части от него.
От контента зависи ще продадеш ли нещо, или не. Ранкинга е най-малкия дерт.
 
Re: :)

Nindja каза:
бла бла бла гоогле вече се ебава с нас ако не сте забелязаали , всеки ден променя ранкирането ...да не кажа през 2 дни , аз като вкарвах чист трафик всеки ден на 3-та позиция да не би да ми го задържа ....а контента ми е уникален

Да нинджата е прав. Всичко е ташак работа :) Оптимизациите одавна умряха. Но инфото до тук си важи вовеки веков а дали ще се класираш и колко време ще висиш там си е божа работа.
 
Да гугъла си е голяма философия, като гледам. А и от много други съм чувал че си ги има аномалиите...:) А и има ниши в които свеки 4 сайт е пам и си цъка в първите резултати. Вярно е че това не е мислене в преспектива, но като ги махнат - идват други и така няколко челни позиции са заети от такива "маркетолози". Луда работа. :wink:
 
Google, SEO, Search Engine Optimization, SEM

bgkulinar каза:
vitohol каза:
Оптимизациите одавна умряха.
Не искам да те разочаровам, но не си прав.
Аз го разбраш, че пправилата не са това, което бяха. Иначе си има нужда от оптимизиране. Това си е must, ако искаш да сахапеш трафик от търсачките.

A темата е доста интересна, еми всички знаеме основните неща. След като сме си направили on-page оптимизицазият, следва off-page. Тук всички знаеме кои линкове биха ни свършили работа за определената ниша.

"Тук мога да споделя нещо, което е хитро и едновременно смапарско <не го правете, освен ако не го правите както трябва> Става дума за постове във форуми. Един тип се беше похвалил че обикалял форумите и се регвал, намирал стари теми <страници с PR> и така трупал бек линкове. Но го обвиниха в спам, тогава той даде няколко лика към темите и се видя, че е отговарял във всяка такава тема повече от адекватно, с добър коментар. "

Това го казвам, заради темата. Как да се ранкнеш добре. :) Това си е пак ново като тактика за набиране на линкове. В малка нишя се осеща, но за по-конкурентните, ще трябва много повече. :)
 
Ами то затова се прави комбинирана стратегия артикъли, директории, отговори в форуми, коментари в блогове, линкбаит (където става), прес релиизи, гравитиращи блогове около някои сайт...
 

Горе