Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

mnnedialkov

Member
Искам 5-6 сайта да ползват една и съща база данни, като се има в предвид, че всичките са в един хостинг акаунт, под Wordpress ...
Идеята ми е като се публикува нещо в сайт 1, да се показва във всичките останали сайта!
Чувал съм за плъгина PowerPress Post From MySQL, но нещо не мога да го настроя ...
Надявам се, някой да помогне?:(
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Логично е - във всички wp-config.php задаваш едни и същи данни за mysql сървъра. Аз съм го правил, когато местя сайтове до като се обновят DNS-ите на всички доставчици.

Друг е въпроса, че от хостинга можа да имат някаква забрана за това.
 
От: От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Логично е - във всички wp-config.php задаваш едни и същи данни за mysql сървъра. Аз съм го правил, когато местя сайтове до като се обновят DNS-ите на всички доставчици.

Друг е въпроса, че от хостинга можа да имат някаква забрана за това.
То ми е ясно, че от там се настройва ... въпросът е как точно! Защото, ако задавам същите параметри на останалите сайтове, те показват основният сайт и при опит за влизане в системата на един от останалите , ме пренасочва към логин страницата на осн. сайт?
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Просто ползвай multisite с някой от тези добавки ако нямаш знанията да го направиш ръчно.

http://wordpress.org/extend/plugins/threewp-broadcast/

http://premium.wpmudev.org/project/autoblog/

Има и други, разрови се.

Може и с чрез rss автоматично да постваш, но аз не виждам голям смисъл.
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Ти не искаш да ползваш една и съща база данни за няколко сайта, а няколко сайта да ползват едновременно само wp_posts и wp_postsmeta таблиците. Ако ги настроиш с една и съща база данни в такъв филм ще се цъкнеш с таблица wp_options, че ще намразиш WP. Ако ги наблъскаш всички в една и съща база данни, но с различни префикси на таблиците няма да постигнеш това, което имаш като идея. Не схващам идеята като цяло, но виждам два възможни проблема: дублирано съдържание и при проблем с cpu/load невъзможност да се разграничи, кой сайт го предизвиква.
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Разочаровахте ме ... :(
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Разочаровахте ме ... :(

Е как те разочароваха колегите, като ти самият не си на ясно какво точно искаш да направиш, или просто не можеш да го обясниш добре. Когато настоиш няколко различни WP инсталации да използваш една и съща база данни, много естествено че нещата няма да сработят, тъй като WP го интересува и URL, с който да работи. @s1yf0x достатъчно добре ги е обяснил нещата, кажи на теб точно каква ти е идеята :)
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Е как те разочароваха колегите, като ти самият не си на ясно какво точно искаш да направиш, или просто не можеш да го обясниш добре. Когато настоиш няколко различни WP инсталации да използваш една и съща база данни, много естествено че нещата няма да сработят, тъй като WP го интересува и URL, с който да работи. @s1yf0x достатъчно добре ги е обяснил нещата, кажи на теб точно каква ти е идеята :)

Например ... имам сайт 1, който е основния в хостинг плана ми и той използва основната(голяма) база данни! Но да кажем, че в този хостинг план съм добавил още 5 сайта(като add-on домейни) и искам всичките тези 6 сайта да използват една база данни така че, когато в един от тези сайтове се пусне публикация/статия, да се отразява в останалите 5 сайта?
Знам, че в това на пръв поглед няма смисъл, но това си има определена цел! :)
 
От: Как да настроя няколко сайта да използват една база данни в един хост. план?

Например ... имам сайт 1, който е основния в хостинг плана ми и той използва основната(голяма) база данни! Но да кажем, че в този хостинг план съм добавил още 5 сайта(като add-on домейни) и искам всичките тези 6 сайта да използват една база данни така че, когато в един от тези сайтове се пусне публикация/статия, да се отразява в останалите 5 сайта?
Знам, че в това на пръв поглед няма смисъл, но това си има определена цел! :)

Вече ти отговориха как може да стане.

Ти не искаш да ползваш една и съща база данни за няколко сайта, а няколко сайта да ползват едновременно само wp_posts и wp_postsmeta таблиците. Ако ги настроиш с една и съща база данни в такъв филм ще се цъкнеш с таблица wp_options, че ще намразиш WP. Ако ги наблъскаш всички в една и съща база данни, но с различни префикси на таблиците няма да постигнеш това, което имаш като идея. Не схващам идеята като цяло, но виждам два възможни проблема: дублирано съдържание и при проблем с cpu/load невъзможност да се разграничи, кой сайт го предизвиква.

И чрез rss feed или autoblog става. Четеш между редовете :evil: Или по-точно не четеш.
 

Горе