Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

За съжаление някои хора, които БГ не им е роден толкова могат. И си се разбират помежду си... и сигурно си продават... А както знаем те ще стават все повече и повече в България, така че да се преориентираме по-от рано...
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Забелязал съм, че има сайтове на английски език с лошо написан текст. И пак продължават да съществуват - значи някой купува и собственикът има пари за хостинг. Може би от такива сайтове купуват не само хора, на които английският не им е „майчин език“, но и такива, които просто са си неграмотни и не виждат глупостите.

Разбира се съществуването на такива сайтове може да се обясни и по друг начин - собствениците им са упорити и имат пари за хостинг от друг източник или ползват безплатен такъв и само плащат за домейна. В днешно време хостингът е евтин, всеки може да хоства сайт.

Има и сайтове с дизайн от последното десетилетие на миналия век - продължават да съществуват. Сега се оказа, че те се виждат добре на смартфони от тези с по-широките екрани, а по-новите сайтове не са достатъчно „responsive“ за да се виждат на смартфони.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Кво толкова му има на сайта ????
Човека следва правилата на гугъл като добавя уникално съдържание под уникално съдържание виждате че наистина е така и се е класирал на първа страница първо място
ето как трябва да изглежда един сайт по правилата на гугъл това е за пример :twisted:
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Смеем му се тука, ама излиза на първо място за маркови маратонки. В една тема скоро бях казал, че домейна играе много голяма роля в класирането на сайта. Особено в БГ! Ето реален пример, че съм прав.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Да, неграмотно е, но за разлика от почти всички от Вас имат стоката на склад! копи пейст от сайта им:Доставка
Доставка

Доставката на закупените артикули от онлайн магазина markovimaratonki.net се извършва с куриерска фирма ЕКОНТ. Поръчката се подготвя и изпраща непосредствено след получаването.

ВАЖНО: Доставката се заплаща от купувача!

При покупка на стоки на стойност над 100лв. доставката се поема от продавача.

Ние се стремим стоките да достигат възможно най- бързо до нашите клиенти.

А това дава доста предимства, а и се разбира и приема от таргета им, сигурен съм че и продажбите/печалбите са добри
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Ние тук му се смеем, обаче не само, че сайта излиза на първа страница, но и на първа страница излиза Фейсбук страницата на сайта за „маркови маратонки“:

39d5X16.png


Има един проблем:

Код:
site:http://markovimaratonki.net/  "YOU MUST LOGIN FIRST."

1KA6BZk.png


6cEjDPf.png


Google е индексирал забранени за достъп страници.

Има 143 страници уникално съдържание (различно от "YOU MUST LOGIN FIRST.").

Дръжте се: класира се и за ключовите фрази „евтини маратонки“ и „евтини маркови маратонки“ - пак на първо място:

rl0v9xp.png


YszoHj6.png


Конкурента му, който рекламира във Фейсбук страница („Евтини Маркови Маратонки само за 35 лв“) води към грешка 404.

JlErjoO.png


Обърнете внимание, че грешката се извежда аматьорски - не е с дизайна на сайта и няма връзки към други части на сайта.

/* Сега се сетих, че търся определен вид маратонки, ще разгледам сайта и може даже да си купя */
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Няма контакти , няма фирма, няма адрес и телефон за връзка не видях, всичко в магазина е реплики очевидно на тези цени няма как, но това е друга тема.
Важното е, че кърти серпове по сравнително конкурентни словосъчетания, а е даден за пример как не трябва да се оптимизира, сменете заглавието на "те така требе да се оптимизира":)
Търсих анзук да е на сръбски ама не на сръбски било тренерка или нещо такова, на руски е костюм:D, явно неволна правописна грешка, ама и това не е болка за умиране случва се.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Само дето едва ли им дреме. Вероятно имат от 15 до 30 поръчки дневно
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Няма контакти , няма фирма, няма адрес и телефон за връзка не видях, всичко в магазина е реплики очевидно на тези цени няма как, но това е друга тема.
Важното е, че кърти серпове по сравнително конкурентни словосъчетания, а е даден за пример как не трябва да се оптимизира, сменете заглавието на "те така требе да се оптимизира":)
Търсих анзук да е на сръбски ама не на сръбски било тренерка или нещо такова, на руски е костюм:D, явно неволна правописна грешка, ама и това не е болка за умиране случва се.

Вярно е това. По няколко словосъчетания е на топ позиции. Явно има някаква игра.
Относно правописните грешки, които са допуснати в сайта... Ами погледнете отдолу хората, които са харесали сайта. Мисля, че това обяснява всичко. Повечето са с турски имена.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Вместо да им се смеете помислете как са стигнали до тук.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Напомня ми за онова нещо Спиндермен ли, какво беше. Ако си направи сайт, ще е на първо място в Гугъл по всички параграфи. Тц тц тц, резил
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Уникална тема! :twisted:

Чудя се наистина това дали трябва да е за пример?

Само не разбрах сайта им някой много добър ли го е направил или студент по информатика в първи курс? Може и в техническия или пък шегаджия любител.

Но да отбележа нещо между другото. Навремето като си търсих майстори да ми оправят апартамента, така по първия класирал се на страницата. Така се набутах, че ви е бедна фантазията!!!! За това мисля, че когато е в ущърб на клиенти и потребители такъв тип случайно, иронично или изкуствено класирали се трябва да се докладват. В конкретния случай, ако няма ощетени или набутани, живи и здрави да им спори търговията :clap:
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Но да отбележа нещо между другото. Навремето като си търсих майстори да ми оправят апартамента, така по първия класирал се на страницата. Така се набутах, че ви е бедна фантазията!!!!

Еее, ти пък, като, че ли не знаеш правилото?! Търсиш ли някакви майстори в Гугъл или нещо по работа, задължително пропускаш първата, даже и втората страница. От там нататък са сериозните, професионалистите.
Първата страница задължително е заета от някой "seo гуру, seo майстор...", който е взел пари на някой да му вдигне сайта на първо място, а бай Иван, който цял живот се е занимавал с това и си разбира от работата, няма пари да си вдигне сайта, не знае какво да направи, но си направил сайт, за да го откриват хората, чул, казали му, че така е модерно... . Говоря от опит!
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Еее, ти пък, като, че ли не знаеш правилото?! Търсиш ли някакви майстори в Гугъл или нещо по работа, задължително пропускаш първата, даже и втората страница. От там нататък са сериозните, професионалистите.
Първата страница задължително е заета от някой "seo гуру, seo майстор...", който е взел пари на някой да му вдигне сайта на първо място, а бай Иван, който цял живот се е занимавал с това и си разбира от работата, няма пари да си вдигне сайта, не знае какво да направи, но си направил сайт, за да го откриват хората, чул, казали му, че така е модерно... . Говоря от опит!

Разбира ти главата от опит. Сподели го де. Оптимизираха за хамали и ВиК майстори, друга оптимизация от сео гурута не съм видяла. Аз си бях на 1ва страница по повечето ключови думи в ремонтите от 2008, та досега, допреди 3 месеца смених дизайна и нещо ме хвърли на 2-3 страница, като напред изкара новинарски и сайтове за обяви. Бех си сам сама, та си виках даже дали няма да се покаже някой, малко конкуренция де, че иначе се заслабва.

Кога строителна фирма ти даде пари за оптимизация, ела да ми се обадиш. Всичките, които останаха на пазара са вързани като черва с разни администрации, работят мощно, разбирай крадат яко и нямат нужда от гугъл. Но ми е интересен твоя опит.
 
От: От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Разбира ти главата от опит.

Ае, бегай у лево, и не се занимавай с мен. Няма какво да коментирам с теб, щом ти знаеш по-добре от мен какво ми се е случвало, още повече, и че обиждаш.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Теб все някой те обижда, все някой ти е виновен, можеше поне да споделиш, примерно име на фирма, какво са ти направили или ненаправили.
 
От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Да бе Традер, много си важен/важна, пък и да споделям... . Знаеш, не всичко може да се каже.
Моите неща си ги пазя за мен, каквото съм искал и имал да споделя, съм го написал в подписа си. :)
 
От: От: Как да не оптимизираме! Боже, колко мъка има по света, Боже!

Ае, бегай у лево, и не се занимавай с мен. Няма какво да коментирам с теб, щом ти знаеш по-добре от мен какво ми се е случвало, още повече, и че обиждаш.

Съжалявам, че разводнявам темата, ама мисля, че знам какво ти се е случило. Просто си наел кварталния всеможещ пияница да ти свърши работата. Да минеш по-тънко, но евтиното винаги излиза по-скъпо, да не говорим за похарчени нерви. Имаше ли оферта и договор с точни позиции? Май не, нали, щом не ти се споделя, но пък можеше да помогнеш на някой, да не повтори твоята грешка.
 

Горе