Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

erica

New Member
Понеже се занимавам с писане на статии, и реших да споделя малко знания по тази тема с надеждата да бъда полезна поне на някои от читателите на форума. Използвала съм като източник този сайт http://www.imz6.com/ Който се интересува, може да го посети и почерпи малко информация от там.

Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Обикновено, когато стартираме нов блог или уеб сайт целим да привлечем голям трафик, за да могат интернет търсачките да го индексират и извеждат на предни позиции колкото може по-скоро. Един от начините това да се случи бързо е като изпълните сайта/блога с такова съдържание, което едновременно да отговаря на нуждите на потребителите и да спазва изискванията на търсачките. Писане на материал в SEO блог не е същото като воденето на личен блог. Ето няколко начина, които могат да ви помогнат да оптимизирате вашия блог и да му извоювате бързо висок рейтинг от интернет търсачките.
1. Пишете дълги публикации
Търсачките по-лесно улавят дългите статии, защото обикновено в тях ключовите думи са разположени по-ефективно и не толкова на често както е при кратките публикации. Материал с дължина около 300 думи не ви позволява да позиционирате правилно ключовите думи, освен това колко полезна информация може да предложите на посетителите в толкова кратка статия. Препоръчителната дължина е между 400-800 думи. Прекалено дългите статии (1500-2000 думи) крият риск да отегчат читателите затова търсете „златната средина”.
2. Изберете една основна ключова дума и няколко, които са ѝ производни
Ако залагате в съдържанието си само на една ключова дума, има малък шанс търсачките да ви отличат. Спрете се на една ключова дума и няколко, които са пряко свързани с нея, например - бельо, марково бельо, луксозно бельо, дамско бельо, нова колекция бельо.
3. Пишете по актуални теми
Ако не сте наясно, проучете какво е актуално днес, от какво се интересуват интернет потребителите и какво търсят най-често в Мрежата. Google предоставя такава информация. За целта отидете на google.com/trends. Използвайте тази инфрмация и създавайте съдържание, което включва най-търсените теми. Когато статиите в сайта ви дават информация съобразена с най-търсените думи, гарантирано е че търсачките ще ви изведат на предни позиции до 24 часа. Това е причината, поради която новинарските сайтове излизат най-отгоре като резултати от търсене, защото те предлагат най-актуална и най-нова информация.
4. Връзки към сайтове на сходна тематика
Изберете няколко от най-качествено написаните статии в блога и вмъкнете в тях препращащи връзки към други сайтове, които предлагат сходна и допълнителна информация. Ако описаване хаактеристики на даден продукт, добре би било да сложите препратка към официалния сайт на фирмата производител. По този печелите уважението на читателите, а търсачките ще дадт по-висока оценка на вашите статии.
5. Заглавието трябва да отговаря на написаното в публикацията
Интернет търсачките следят дали има връзка между заглавието и съдържанието на една статия. Целта е потребителите да не попадат на материали, в които има разминаване между двете.
6. Позициониране на ключовите думи
Много е важно те да бъдат на точното място. По правило, ключовата дума трябва да присъства в заглавието, в първия и последния параграф и някъде по средата на статията. Не слагайте ключови дума само на едно място и избягвайте чести повторения.
7. Общувайте с читателите
Стремете се да създавате по-близка връзка с читателите. Колкото и добре да владеете всички SEO трикове, нищо не привлича по-голям и постоянен трафик от дискусиите под статиите. Отговаряйте на всеки коментар, без да се натрапвате или да поучавате. Уважавайте чуждото мнение дори когато то не съвпада с вашето.
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Понеже се занимавам с писане на статии, и реших да споделя малко знания по тази тема с надеждата да бъда полезна поне на някои от читателите на форума.

Добра информация, която може да послужи на някой, който тепърва почва да се занимава в тази сфера и да прави сайтове. Иначе откривам неща, съвети, които не са актуални, съвети, които могат да се пренебрегнат и пак да се успее.
И не, не ме питай кои са тези неща, съвети - няма да кажа, няма да си издам тайните как го правя.
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

popcorm1.gif
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Странник ,
Няма да питам за тайните ти :) Да, това са съвети по-скоро за начинаещи. Дано все пак да са от полза на някой. Най-малкото е добре да се има предвид че когато се пише статия трябва тя бъде качествена (граматически и стилово) и да предлага полезна и оригинална информация. Не бива цялото внимание да отива само на ключовите думи, трябва да се избягват повторения. :)
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Най-малкото е добре да се има предвид че когато се пише статия трябва тя бъде качествена (граматически и стилово) и да предлага полезна и оригинална информация. Не бива цялото внимание да отива само на ключовите думи, трябва да се избягват повторения. :)

И това е вярно. Винаги съм смятал и съм казвал, че неграмотници нямат място в правенето на сайтове и те нищо не могат да постигнат.
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Полезна статия:)! Имаш репутация от мен!
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

И мен ми беше полезен този post. Тъкмо си мислех да започна да пиша някакви статии, разкази или нещо подобно, просто така като хоби. Много приятели са ми казвали че имам развинтена фантазия :D :D :D ще я прехвърля на листи (^.^)
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

+ и от мен.
Все по рядко се появяват такива теми.
 
От: От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Тъкмо си мислех да започна да пиша някакви статии, разкази...

За да пишеш статии, разкази, това няма да ти помогне. Тук ти са нужни други умения, които се учат в училище, по български език и литература.
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Странник, за да обмислям такава стъпка, мисля че притежавам тези качества. Все пак следвам филология. :)
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

fuzz4o => не те знам какво следваш и какво не следващ. Просто имам предвид, че тези съвети не са предназначени за писане на разкази, и обикновени статии, а са предназначени за писане на статии в сайтове, които да привличат погледа на посетителите, статии, които са написани по начин, който да се хареса и на търсачките, а това са две различни неща!
Мисля, че щом ми правиш тази забележка и се оправдаваш, че си следвал филология - значи тази разлика все още не ти е ясна!
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Пределно ясно ми е, че тези съвети не са предназначени за художествена литература, ясна ми е разликата между двата вида писане. Искам да пиша статии, като тези в сайтовете, текстове който смятам че ще са интересни на читателите. Не знам защо ми пишеш така нападателно (надявам се, че на мен просто така ми се струва), но не размазвай така амбициите на хората :)
Желая ти приятна и спокойна вечер.
Таня ;)
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Не знам защо ми пишеш така нападателно (надявам се, че на мен просто така ми се струва)

Не, не пиша нападателно, не искам да те разочаровам, нито те нападам, просто стилът ми на писане е такъв. Извини ме ако си се почувствала по този начин.
Успех!
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

и от мен едно + за авторката на тази тема. Мисля, че ще е полезна за многог хора. Все по-малко полезни статии със съвети и напътствия се появяват във форумите. Заслужават адмирации!
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Според мен всичко зависи от предлагането на правилният тип съдържание в зависимост от нишата, в която работи уебсайтът. Аз например скоро хванах едни 20 хиляди посещения за един ден със статия, която няма и 200 думи, но пък има едно видео :) Тематиката е политика
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Много благодаря на всички за отзивите. При първа възможност ще отделя пак време, което да посветя на още една подобна напътстваща публикация пак на тема писане на статии.
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Значи подхода трябва да е следният:
Търсите нови теми с потенциал да станат актуални и да сте от първите писали статия по темата.
Да подберете правилните ключови думи по които да си оптимизирате текста.
И да набавите малко соц. сигнали към статията. И най-важното, бъдете провокативни по темата, така че повече хора да взаимодействат и да оставят коментар.
 
От: Как да пишем статии, които да генерират бърз трафик в нов блог

Имаш репутация и от мен за поста.
Много благодаря :)
 

Горе