Как да поръчам от Amazon ?

От: От: Как да поръчам от Amazon ?

Значи твоята позиция е, че е твой граждански дълг да нарушаваш законите, които не ти харесват?

Чак граждански дълг не бих казал. По-скоро е в реда на нещата да наруша някой закон, за чието съществуване не знам и институциите не са си свършили работата да ме предупредят. Ако например отида на някой плаж и има табела "Къпането забранено!", не бих влязъл. Ако обаче няма никакви табели и аз вляза и след малко някой дойде и започне да ми държи сметка защо съм влязъл, при положение, че били забранили къпането, кой е виновен?

Същото е и с пратката. Минава ми колета през митницата, от там решават да го пуснат и да ми го доставят без никакви придружаващи документи за дългове, обяснения и клонове на банки. Кой е виновен? Аз като физическо лице не съм свикнал да си плащам ДДС-то отделно. Плащам на продавача дължимата сума и той ми дава стоката. Да не говорим, че повечето хора дори не знаят какво е ДДС. Знаят, че е някаква такса там, ама за какво е тая такса, кой я плаща, едва ли им е понятно.


Има едно такова понятие ревизия на физическо лице. Гледат ти разходите, банковите сметки, приходите и дали всичко това съответства. Примерно е незаконно да си получавал 100 лв на месец и да не си пукнал от глад - значи си абсолютен престъпник, защото си крил доходи.

При подобни ревизии едва ли проверяват какви маратонки съм си купил и от къде съм ги купил. Защото дори и да съм ги взел от страната и са с платено ДДС, няма как да го докажа, при положение, че не пазя касовите бележки. И едва ли някой нормален човек си пази касовите бележки на всичките вещи, които притежава в момента.

Това, че съм възмутен от законите е вярно. Но не всеки го разбира, особено сарказма ми в някои случаи по темата. В много случаи читателите си мислят, че аз критикуват тях за това, че нарушават закона. А това не е така.

Аз това го схващам, понеже не съм от вчера във форума, но много други не го схващат и се почва с масовата паника. За справка - автора на темата. Още пита за съвет и то не за първоначалния си въпрос, който беше дали сайта има доставка до България, а дали въобще да поръчва от чужбина. И това при положение, че до сега е пазарувал от Ebay и е решил да го смени с Amazon...
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Добре избрах си продукта, въведох си данните, направих place order след което никъде не виждам , бутон за да извършвам плащането. Не трябваше ли веднага да платя? Кога ще платя , ще ми изпратят ли емайл да ме уведомят, нещо не схванах този сайт много.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Направи снимка на екрана. Така както го обясняваш нищо не се разбира. Може да имаш предварително въведен номер на дебитна или кредитна карта и затова да не те пита. Но ти казваш, че не си пазарувал с Амазон...

По принцип голям сайт като Амазон не би трябвало да е труден за ползване. Нещо май не си гледал внимателно какво ти пише на екрана.
 
От: От: От: Как да поръчам от Amazon ?

Чак граждански дълг не бих казал. По-скоро е в реда на нещата да наруша някой закон, за чието съществуване не знам и институциите не са си свършили работата да ме предупредят. Ако например отида на някой плаж и има табела "Къпането забранено!", не бих влязъл. Ако обаче няма никакви табели и аз вляза и след малко някой дойде и започне да ми държи сметка защо съм влязъл, при положение, че били забранили къпането, кой е виновен?

Проблемът е, че гражданите мълчаливо се съгласяват с това, че законодателите пишат купища закони, които гражданите нямат желание да четат. За да си сигурен, че не нарушаваш някой закон, се налага преди да пръднеш, да ходиш да се консултираш с адвокат как точно да пърдиш без да нарушиш закона. В САЩ ако пръднеш по начин, който е забранен от закона, може да ти щракнат белезниците. Не знам в България (или в друга страна) дали има закони, които да регулират пърденето. Също така, за да е сигурен един гражданин, че не нарушава някой закон, е длъжен да е чел цялото законодателство на държавата, както и на други държави, и редовно да чете Държавен вестник за да се запознава с промените в законодателството. По този начин винаги ще е информиран какво не трябва и какво трябва да прави.

А гражданите хем се съгласяват мълчаливо с това огромно законодателство, хем отказват да го изучават. И после като им щракнат белезниците или като ги глобят се оплакват. От кого се оплакват? От себе си ли? Че са се съгласили мълчаливо с безумните закони?

При подобни ревизии едва ли проверяват какви маратонки съм си купил и от къде съм ги купил. Защото дори и да съм ги взел от страната и са с платено ДДС, няма как да го докажа, при положение, че не пазя касовите бележки. И едва ли някой нормален човек си пази касовите бележки на всичките вещи, които притежава в момента.

Не знам дали митниците пазят информация за стоките, които минават. Ако пазят - лесно може да се докаже, че си получил стока на стойност едиколко си лева, но не си платил ДДС (и после може да те съборят на земята група маскирани нинджи и да обявят по телевизията, че си абсолютен престъпник).

Има едни такива бисери на законодателната мисъл "ревизия по аналогия". Не е нужно да пазиш всички касови бележки, може да влязат да видят какви джаджи имаш у вас, какви недвижими имоти и да сметнат пазарната цена приблизително, може да ти видят сметките за ток, вода, парно, кабелна, Интернет и др.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Свързах се с лайф чата, не съм добре с английския , но доколкото оператора ми обясни, че парите се искат след като е шипната пратката, преди това не се плащало и ще ми изпратят емайл където ще ми обяснат как да си платя стоката, като се изпрати уж.

Направи снимка на екрана. Така както го обясняваш нищо не се разбира. Може да имаш предварително въведен номер на дебитна или кредитна карта и затова да не те пита. Но ти казваш, че не си пазарувал с Амазон...

По принцип голям сайт като Амазон не би трябвало да е труден за ползване. Нещо май не си гледал внимателно какво ти пише на екрана.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Това трябва да е нещо ново. Може би е начин да се справят с големите такси за chargeback, които се плащат когато измамникът плати и после си взима обратно парите, като лъже банката, че някой друг е пазарил без негово съгласие с неговата карта. Така търговецът губи само стоката, но не плаща на банката солена такса за chargeback, която може да превишава многократно цената на "купения" (откраднатия чрез firendly fraud) продукт.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Сега пък ми казаха , че Амазон не приемали дебитни карти с трицифрени кодове отзад на картата. Явно няма да стане с тази карта, все пак казаха че ще се опитат да вземат парите, макар че се съмнявам това да стане, ще чакам и тогава ще търся алтернатива.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Какви са тези глупости? Как няма да приемат карти Visa и Mastercard? На сайта им чак са го написали, така че е вярно:

Pre-paid/Gift Card Payment Restrictions

If you are using a Visa, MasterCard, or American Express pre-paid credit/gift card, please note the following restrictions:
  • Pre-paid gift cards can't be combined with credit cards on a single order.
  • Pre-paid gift cards can't be used to sign up for Amazon Prime membership.
  • Some banks may require you to register pre-paid gift cards with your name and billing address by calling the number on the back of the card.
  • Amazon.com does not support entering the three-digit CVV code normally found on the back of some cards. If entering the code is required by the issuing bank, your payment may not process successfully.
  • We will process a $1 authorization at the time of order to make sure the payment method is valid. This authorization is not a charge, but your bank may hold the authorized funds as unavailable until the authorization expires.

Източник.

Не става ясно дали това ограничение важи само за "pre-paid credit cards" (как може една кредитна карта да е предплатена не ми е ясно, може би така наричат дебитните карти).

Някои банки издават дебитни карти, които изглеждат като кредитни за пред доставчиците на платежни услуги, чрез които се приемат плащания към търговци. Преди време успях да платя с дебитната си карта само когато казах на системата, че картата ми е кредитна (всеки път когато опитвах да избера от менюто, че карта ми е дебитна, получавах съобщение за грешка - тогава плащах не на Amazon, а на друг търговец).
 
От: От: Как да поръчам от Amazon ?

Просто го добави в кошницата* и давай нататък (правиш си акаунт, ако нямаш и т.н.). Когато стигнеш до адреса ще ти изведе съобщение за грешка, че не може да се достави в България (или пък няма да се изведе такова съобщение). Няма друг начин да разбереш (в същност може и да има - ако се обадиш по телефона и питаш, но ползването на тази примитивна технология е изключително неудобно - по-добре го прави като хората - вкарвай продукта в кошницата и давай нататък).

Може да купиш продукта през моя афилиейт линк (може да спечеля комисионна, ако го направиш):
Guess Men's Jarold Oxford
ir


*Кошница наричам пазарската количка (shopping cart) на сайта. Някой да не си помисли, че имам предвид материална кошница.

Колега внимавай с директни афф линкове на амазон защото може да получиш банан на афф акаунта ти.Прочети ToS на Амазон.
Поздрави.
 
От: От: Как да поръчам от Amazon ?

Колега внимавай с директни афф линкове на амазон

Какво имаш предвид? Прочетох това, но не видях нещо обезпокоително.
 
От: От: Как да поръчам от Amazon ?

Какво имаш предвид? Прочетох това, но не видях нещо обезпокоително.

Трафика към продуктите които промотираш е твоя сайт>афф линкове>амазон.Не може да постваш директно линкове по форуми,коментари,фацебоок постове и тн.Шанса да отнесеш бан е 99 и 9 процента.Не ми се търси сега къде беше написано това из ToS на Амазон.
Поздрави.
 

Горе