Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

mackata

New Member
Ако вашите инициали са А.Б.В. или Е.В.Н и сте родени преди 1997г, вие имате право да арбитрирате и голям шанс да спечелите арбитража на домейнте abv.bg или evn.bg. Това е абсолютно законно според т.нар. Общи Условия за регистрация на .bg домейн на Регистър.бг ООД и по конкретно точка: 5.5.2.3. Съкращение, образувано от първите символи на думите, образуващи пълното име, като се спазва последователността им (абревиатура). Други подобни домейна са: icn.bg, dsk.bg, alo.bg, olx.bg, btv.bg
Пълната статия можете да видите тук
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

В една друга статия писах , че не четете правилно . Ако домейна е използван вече 5 години по предназначение , той вече се смята за защитен . И това си е разумно все пак .
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

Ако има някой с инициали на някой от тези домейни нека да ми пише: abv.bg
evn.bg
dir.bg
olx.bg
gbg.bg
hit.bg
pik.bg
ask.bg
bet.bg
btv.bg
ubb.bg
gol.bg
pay.bg
ibg.bg
alo.bg
php.bg
man.bg
men.bg
get.bg
icn.bg
pac.bg
dzi.bg
inv.bg
ins.bg
pro.bg
msn.bg
rio.bg
fly.bg
air.bg
mma.bg
sdi.bg
Аз съм готов да поема разноските по арбитража!
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

icn и pac не стават. C (лат) не се използва в българския закон за транслитерацията. За Ц се използва TS, а C (лат) въобще не се използва.
Според мен, ако някой предяви искане за домейн с такова основание, трябва да види как се изписва името му на латиница в личната си карта.

Принципно да се вземе АБВ.БГ, ДИР.БГ, ТОП.БГ, ХОТ.БГ, ЙЕС.БГ и т.н. ми се вижда невъзможно.
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

Ако има някой с инициали на някой от тези домейни нека да ми пише: abv.bg
evn.bg
dir.bg
olx.bg
gbg.bg
hit.bg
pik.bg
ask.bg
bet.bg
btv.bg
ubb.bg
gol.bg
pay.bg
ibg.bg
alo.bg
php.bg
man.bg
men.bg
get.bg
icn.bg
pac.bg
dzi.bg
inv.bg
ins.bg
pro.bg
msn.bg
rio.bg
fly.bg
air.bg
mma.bg
sdi.bg
Аз съм готов да поема разноските по арбитража!

Според мен мнооого бой ще изядеш :lol:
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

Аз съм mvm.bg, гледам че има такъв домейн :)
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

icn и pac не стават. C (лат) не се използва в българския закон за транслитерацията. За Ц се използва TS, а C (лат) въобще не се използва.
Според мен, ако някой предяви искане за домейн с такова основание, трябва да види как се изписва името му на латиница в личната си карта.

Принципно да се вземе АБВ.БГ, ДИР.БГ, ТОП.БГ, ХОТ.БГ, ЙЕС.БГ и т.н. ми се вижда невъзможно.

Според закона за транслитерацията Ч се превежда Ch - така че някой с инициали И.Ч.Н - става за ICN

Друг добър домейн е CEZ.BG - някой с инициали Ч.Е.З

Аз също мога да помогна с някой арбитраж. Пишете ми ако имате такива инициали.

И нека имаме предприемачески хъс и дух, а не само да мислим кое е невъзможно и защо и кой кой ще пребива
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

Страхотна идея! Смятам да се възползвам!
Ето още някой 3 буквени домейни:
vik.bg
vrc.bg
btk.bg
btc.bg
dps.bg
dpc.bg
bsp.bg
sds.bg
vas.bg
omv.bg
bnr.bg
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

В една друга статия писах , че не четете правилно . Ако домейна е използван вече 5 години по предназначение , той вече се смята за защитен . И това си е разумно все пак .

Тука не става въпрос за защитен и незащитен домейн. Ясно е че тези домейни ще са защитени. Въпроса е че при арбитраж се гледа датата на приоритета. А ако някой с инициали А.б.в. е роден 1969г., приоритета му е 1969г. А приоритета на abv.bg е 1997г. Тогава според общите условия А.б.в с 1969 има по-ранен приоритет и трябва да спечели арбитража.
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

Щом домейна има статус защитен , няма как да се спечели . Щом си го ползвал 5 години , няма как да стане това .

Ако домейна е бил незащитен и е регистриран за повече от 5 години става защитен. Това което казваш ти : 1.6. ЗАЩИТЕН ДОМЕЙН – ДОМЕЙН в областта .bg, за който при регистрацията са предоставени от РЕГИСТРАНТА документи, удостоверяващи основанието за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО съгласно тези Общи условия или ДОМЕЙНЪТ е регистриран и поддържан непрекъснато повече от 5 /пет/ години.

Това което се опитвам да ти обясня, е че в случая всички тези домейни са със статус защитен. Така че 5 годишния период е без абсолютно никакво значение.

Още повече, че аз имам отнет домейн със статус защитен който ползвах повече от 5 години. Това което казваш е доказано грешно.
 
От: От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

"А ако някой с инициали А.б.в. е роден 1969г., приоритета му е 1969г."

И какво става, като собственика на домейна ви докара някой 1935 година. Взима ти арбитража и чакаш човека да умре за да претендирате отново за домейна.

5.5.2. При регистриране на ЗАЩИТЕН ДОМЕЙН в областта от първо ниво .bg формирането на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО се осъществява чрез:

5.5.2.1. Пълното име.

5.5.2.2. Съкращение, образувано от една или няколко от думите, образуващи пълното име, и първите символи от останалите думи (като се спазва последователността им).

5.5.2.3. Съкращение, образувано от първите символи на думите, образуващи пълното име, като се спазва последователността им (абревиатура).

5.5.2.4. Когато в името на заявителя има число, изписано с цифри, се допуска в името на областта то да бъде изписано с думи и обратно.

5.5.2.5. Когато името е съставно, между отделните думи или начални символи на думите, които се използват за формиране на името, може да бъде поставен знак минус (-).

5.5.2.6. Когато името не може да се формира по някой от изброените начини поради заетост, след желаната комбинация от символи (по т.5.5.2.1., т.5.5.2.2., т.5.5.2.3., т.5.5.2.4. или 5.5.2.5.) може да бъде поставено число или символите bg или бг, отделени или не със знак минус (-).

Ако някой успее да вземе по тази схема някой голям бранд ще му дам 100 лв. да се почерпи за мое здраве.
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

Според мен арбитражите са чисто субективни и никой от комисията няма да позволи да се случи такъв арбитраж. Един прецедент да има и ще се отвори кутията на пандора.
Не ви пречи да се изръсите 300 кинта и да се пробвате, но пробвайте първо с не толкова известен домейн.
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

ggg007 , това ,което казваш стана интересно . Явно им имаш зъб на тези от регисър.бг
Я разкажи по подробно как ти взеха домейна . Щото ако става токова лесно..........
 
От: Как да придобия ABV.BG и EVN.BG за по 305лв?

нямам зъб на никой. Това си е просто бизнес. Ами те са ми взели 5, не само един. Ами как са го взели? Другата страна си завежда арбитраж и готово. Това за 5 годишния период не означава това което си мислят повечето хора, че домейна ви е бетон. Няма такова нещо.
 

Горе