Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А случайно Michael Cyger да има някакви примерни мейли които праща при стартиране на аукцион за свой домейн. Подготвих един списък от 100-тина мейла за тази седмица и смятам най-накрая за пръв път да пробвам метода с пращане на мейли до хора занивамащи се в този бизнес, но не знам какво да им напиша, хем да не пресиля мейла, хем пък и тези дето си нямат хал хабер от домейни да схванат за какво биха го купили :shock:

Всеки бид е важен :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А случайно Michael Cyger да има някакви примерни мейли които праща при стартиране на аукцион за свой домейн. Подготвих един списък от 100-тина мейла за тази седмица и смятам най-накрая за пръв път да пробвам метода с пращане на мейли до хора занивамащи се в този бизнес, но не знам какво да им напиша, хем да не пресиля мейла, хем пък и тези дето си нямат хал хабер от домейни да схванат за какво биха го купили :shock:

Всеки бид е важен :)

Напиши ни после дали има ефект :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Напиши ни после дали има ефект :)

Ще споделя, очаквам да му взема към 100 долара на домейна, но с разпращането на мейлите се надявам цената да се повиши и всичко отгоре ще е благодарение на метода.
Само никъде не намерих някакви примерни съобщения какво да пиша на тези хора. Понеже, ако мейла е некадърен си се връщам на $100 и затрито време :)
В http://www.domainsherpa.com/ има доста информация как да намериш информация за потенциални клиенти, но не и какво да им пишеш или поне аз не го намирам...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Понеже последните няколко часа прекарах в търсене на правилния шаблон на мейла попаднах на една страхотна тема точно по този въпрос.
https://www.namepros.com/threads/domain-sales-letter-examples.1757

dnc би ли споделил ти кой от предложените там шаблони би избрал, понеже се колебая доста :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Понеже последните няколко часа прекарах в търсене на правилния шаблон на мейла попаднах на една страхотна тема точно по този въпрос.
https://www.namepros.com/threads/domain-sales-letter-examples.1757

dnc би ли споделил ти кой от предложените там шаблони би избрал, понеже се колебая доста :)

Ще ги разгледам по-подробно и ще пиша, но все пак аз не съм критерии... придържайте се към кратки мейли и събджект лайн това като съвет...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Понеже последните няколко часа прекарах в търсене на правилния шаблон на мейла попаднах на една страхотна тема точно по този въпрос.
https://www.namepros.com/threads/domain-sales-letter-examples.1757

dnc би ли споделил ти кой от предложените там шаблони би избрал, понеже се колебая доста :)

Да си призная нямах време да ги преглеждам, но ще се опитам да споделя как процедирам аз ( пак казвам, не съм критерии за успешен имейл маркетинг - всичко е на принципа проба грешка ).

1. избирам си 15-20 сайта занимаващи се с продажба на домейни - гледам да ги комбинирам от големи и утвърдени фирми и малки притежавани от някой домейнър
2. записвам се за н'злетъра им и чакам да ми пратят мейл, обикновенно всички пращат по един седмично
3. разглеждам мейлите и ползвам това което на мен би ми свършило работа
4. придържайте се към кратък събджект лайн
5. кратк имейл - никой не го интересува месечните търсения и естибота :), те са важни за някой домейнър но не и за бизнес който вие таргетирате като потенцялен купувач

Пример: имам домейна WisePlumber.com - Търся в гугъл коя фирма се рекламира за ключуви думи Wise Plumber, Фирмата обаче може да се казва SmartPlumber или нещо подобно, мен обаче ме интересуват думите за който те си плащат да се рекламират.

6. мейла ми е 3 изречения: 1. Представям се кой съм и за какво се боря, 2. казвам кой домейн им продавам ( без да споменавам цена ) 3. питам дали съм пратил мейла до подходящия човек, ако ли не да ме препрати към него.

Пак казвам, това е на принципа проба грешка - сам се уча и в момента

7. бъдет честни, една лъжа води до друга и става мазало....
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Какво ще мислите за snn5.com и zqt3.com? $50?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз днес си пуснах търга и сега чакам, домейна е насочен към доста ограничена ниша от към конкуренти явно, защото максималното което успях да подбера са 95 мейла
-7 не могат да се изпратят понеже мейлите им вече не работят
-5 ми отговориха, че те си имат домейн от типа здравей-краставица-птица-коза.com и домейн като ключовадума.com не им трябва пък и цени от $100 са прекалено високи цени при условие, че съм купувал домейните за 6 долара.


Това са част от отговорите. В интерес на истината това е един от най-скапаните ми домейни след по обстоен анализ и е закупен върху някакво първосигнално чувство, но ще видим какво ще стане.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз днес си пуснах търга и сега чакам, домейна е насочен към доста ограничена ниша от към конкуренти явно, защото максималното което успях да подбера са 95 мейла
-7 не могат да се изпратят понеже мейлите им вече не работят
-5 ми отговориха, че те си имат домейн от типа здравей-краставица-птица-коза.com и домейн като ключовадума.com не им трябва пък и цени от $100 са прекалено високи цени при условие, че съм купувал домейните за 6 долара.


Това са част от отговорите. В интерес на истината това е един от най-скапаните ми домейни след по обстоен анализ и е закупен върху някакво първосигнално чувство, но ще видим какво ще стане.

За БГ пазара ли говорим или За ЕН
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Само към EN съм насочен аз. Съобщението ми е точно както ме посъветва и четох по форуми, от няколко изречения без никакви статистики и глупости директно кой съм продавам нещо си и им пиша понеже може да е от полза за техния бизнес. Ще се свържа и с други фирми в този бизнес на които ще предложа домейна и да препратят съобщението, ако не са оторизирани за такъв тип решения.

Но щом получавам отговори дори и негативни това означа, че все пак са обърнали някакво внимание на мейла ми което си е +
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Само към EN съм насочен аз. Съобщението ми е точно както ме посъветва и четох по форуми, от няколко изречения без никакви статистики и глупости директно кой съм продавам нещо си и им пиша понеже може да е от полза за техния бизнес. Ще се свържа и с други фирми в този бизнес на които ще предложа домейна и да препратят съобщението, ако не са оторизирани за такъв тип решения.

Но щом получавам отговори дори и негативни това означа, че все пак са обърнали някакво внимание на мейла ми което си е +

Браво :), не се притеснявай на теб ти трябва само едно ДА :), НЕ-та може да има и 30-40.....
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Всичко точно :) @mrm_1 Но ще е хубово да дадеш малко по-подробно/обосновано мнение. Ясно е че всички сме на принципа проба-грешка.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз днес си пуснах търга и сега чакам, домейна е насочен към доста ограничена ниша от към конкуренти явно, защото максималното което успях да подбера са 95 мейла
-7 не могат да се изпратят понеже мейлите им вече не работят
-5 ми отговориха, че те си имат домейн от типа здравей-краставица-птица-коза.com и домейн като ключовадума.com не им трябва пък и цени от $100 са прекалено високи цени при условие, че съм купувал домейните за 6 долара.


Това са част от отговорите. В интерес на истината това е един от най-скапаните ми домейни след по обстоен анализ и е закупен върху някакво първосигнално чувство, но ще видим какво ще стане.

А как успя да събереш толкова мейли :) , и с един мейл ли изпрати съобщението до всичките ?
Понеже аз работя в сверата на услугите и като получа мейл от някой и в мейл полето като видя още 30 мейл адреса (до всички конкуренти) ми прави доста негативно впечатление.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Всичко точно :) @mrm_1 Но ще е хубово да дадеш малко по-подробно/обосновано мнение. Ясно е че всички сме на принципа проба-грешка.

Е как точно очакваш да се обоснова, в смисал аз не виждам нищо ценно в тях, това е моето мнение, аз не бих ги запазил.
Освен че са 4 символа .com не виждам друго "ценно", а комбинацията от букви и цифри също понижава цената им, виж ако бяха само LLLL или NNNN щеше да е друго вече.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Разбира се всеки мейл по отделно съм го пращал иначе за търсенето на мейли то няма какво да се каже толкова понеже не е философия пишеш в гугъл търсиш фирми и това е. В domainsherpa.com има по обстойно как да се търсят, на като цяло това е цялата философия :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Има ли някъде guide за маркета на Годеди и Ескроу?

Разбрах, че ГоДеди взимат %, а после и Ескроу, ама Ескроу от коя цена си щипват % от продажната или от вече щипнатата от ГоДеди ?!

Някой може ли даде пример с продажна цена 1000$ примерно.

Намерих... :)

How and when you receive payment for the domain name depends on its sales price.
  • If the sales price is under $3,000, we send payment to your PayPal® or Good As Gold account on the 5th day after the buyer pays.
    During this time you and the buyer can complete the domain name's transfer or account change and we can verify the funds. We request that you complete the change of registrant prior to the 5th day, but payment is made after that time.
  • For transactions of $5,000 and greater, Escrow.com disburses payment.
    Once the buyer confirms final acceptance of the negotiated price, you receive notification to register at Escrow.com using the email address associated with your account with us. The buyer submits payment to Escrow.com. Escrow.com holds the funds in a non-interest-bearing account. Once they verify the funds, they notify you to begin moving the domain name.

    Once the Buyer confirms to Escrow.com that they received the domain name, Escrow.com disburses funds via your chosen disbursement method. For further information on disbursement and associated dates, see Escrow.com's help.

    During this process you might receive email messages from Domain Buy Service, Support, Transfers, Escrow.com, or the buyer.

До колкото разбирам... до 3000$ ГоДеди го играят като Ескроу...

И все пак въпроса за над 5000$ остава... от коя сума си щипват % Ескроуа
 
Последно редактирано:
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Сега взех, че пуснах и 4 домейна в brandbucket като тях ги смятам за най-добрите си попадения :D Ако не приемат нито един от тях значи не съм за тая работа :beer: Ще видим само колко време ще се бавят с прегледа.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Изнервих са... има ли някой който да продава, чрез GoDaddy и е успял да си настрои payee с paypal??? Ако има да помага, може и на ЛС.
 

Горе