Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Благодаря много, успях да ги верифицирам.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги, някой ако може да помогне със съвет?
Ето за какво става въпрос:
Продадох един домейн , обаче съм дал грешен имейл за пейпал сметката си (там сметка няма на Paypal), човека "превел" пари по тази сметка (нямам представа, не дава ли че няма такава сметка, когато преведеш), и ми пише че е превел парите.
Прехвърлих му домейна разбира се, защото аз съм си виновен, но му написах че съм объркал акаунта си в Paypal и ако може да сторнира плащането и да преведе парите на вярната сметка.
Не са кой знае какви пари, че да ме накарат да не спя, но все пак...
Има ли шанс онзи да си върне парите от грешният превод ( пък ако е пич, да ми ги прати на мен)?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги, някой ако може да помогне със съвет?
Ето за какво става въпрос:
Продадох един домейн , обаче съм дал грешен имейл за пейпал сметката си (там сметка няма на Paypal), човека "превел" пари по тази сметка (нямам представа, не дава ли че няма такава сметка, когато преведеш), и ми пише че е превел парите.
Прехвърлих му домейна разбира се, защото аз съм си виновен, но му написах че съм объркал акаунта си в Paypal и ако може да сторнира плащането и да преведе парите на вярната сметка.
Не са кой знае какви пари, че да ме накарат да не спя, но все пак...
Има ли шанс онзи да си върне парите от грешният превод ( пък ако е пич, да ми ги прати на мен)?

Същото се случи и с мен , само че за друга услуга няма значение. Човека преведе пари на несъществуващ емайл , върна си ги за минути и ми ги преведе бързо и лесно.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ето и развръзката.
Преди време бях си боднал на другият имейл paypal акаунт , обаче му дадох да го изтрие сред време.

Сега обаче, влязох си в моят Paypal , добавих още един имейл (на предишният си акаунт), той пък взе че го одобри, приех там каквото трябваше да се приема и хоп, появиха се парите в моята сметка :D
Така че всичко е точно :)
Благодаря колега @ jufo
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Това не го знаех, че е възможно.... и днес научих нещо :)

къде го продаде домейна?
В неймпрос.
Търговията там стана много тегава напоследък и гледам да разкарам по-старите домейни, че не ми се дават пари за обновяване и го пуснах на дребен лев да заминават.
Сега съм замислил да реализирам един кредитен домейн вместо да му взема дребни пари, смятам да го превърна в информационен справочник/указател за кредити
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

То навсякъде е умряло, като изключа 2 оферти за Еди и същи домейн през Флипа в рамките на седмица, като и двете ги контрирах, единия се отказа другата е още пендинг.... Та ще видим.

Иначе и аз пуснах в неймпрос един VR домейн току що, но не очаквам чудеса
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Какво да ти кажа, някакси внезапно в края на февруари нещата поеха по крив път.
Надявам се малко да се съживи пазара, аз имам няколко кратки VR домейни, ама чакам малко по-добри времена :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Много замря положението, а аз миналата седмица даже тествах и допълнителните ектсти към търговете на флипа набутах се за един търг жестоко уж двойно повече прегледи щяло да има повече наддавания, резултата е един и същи спрямо търг за който не съм плащал нищо допълнително.....
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Много замря положението, а аз миналата седмица даже тествах и допълнителните ектсти към търговете на флипа набутах се за един търг жестоко уж двойно повече прегледи щяло да има повече наддавания, резултата е един и същи спрямо търг за който не съм плащал нищо допълнително.....

Ужас, не им плащайте файда голяма няма, иначе оня домейн във Флипа, дето ти пращах линк го продадох за $141, случи се така както ти бях казал че ще стане :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

По назад в темата намерих отговорите на мойте въпроси , но ще попитам към днешна дата как стоят нещата.
От къде е най изгодно да се купуват домейни ; Къде е най лесно да се продават ; има ли смисъл да се влага в новите разширения или да се придържам към ком-а; къде най често пускат промоций за закупуването на домейни като "лоялен клиент" : естибот критерии ли е за един домейн ? Благодаря предварително надявам се да не ви натоварвам излишно.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

По назад в темата намерих отговорите на мойте въпроси , но ще попитам към днешна дата как стоят нещата.
От къде е най изгодно да се купуват домейни ; Къде е най лесно да се продават ; има ли смисъл да се влага в новите разширения или да се придържам към ком-а; къде най често пускат промоций за закупуването на домейни като "лоялен клиент" : естибот критерии ли е за един домейн ? Благодаря предварително надявам се да не ви натоварвам излишно.

Ако говориш за новорегистрирани домейни, цените не се различават много, просто търсиш промоции, ако е за афтърмаркета, като че ли най изгодни са цените във Flippa.

Домейни не се продават лесно, но SEDO GoDaddy, Flippa, са добро начало

.СОМ си е .СОМ, той държи 90% от всички продажби и с него по-трудно може да стъпиш на криво, повечето от новите разширения за мен лично са безполезни

За лоялни клиенти незнам какво да ти отговоря :)

естибот е добър да си гледаш колко търсения има за определен домейн, не съм сигурен че някой му се доверява за оценка на домейн.

Този домейн е свободен - vremebg.com, ако на някой му върши работа да си го регне
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Добре де ровя си аз за свободни домейни и си ги проверявам с "валуатор" разбирам ,че не е критерий но на 7 8 ми дава по 900 евро (наясно съм че няма нищо общо с реалната цена) и изведнъж ми изкача домейн с "валуе" 20 000 евро това все пак критерий ли е някакъв че е с нещо по добър от останалите проверени от мен.

P.S. проверявах си ей така свободни 5 буквени комове.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Вече 3 домейна съм продал в Namecheap, но домейна трябва да ти е там.

Вчера влизах там имаше оферта за първи домейн 1 долар , днес като прочетох коментара ти се засилих смело натам и хоп офертата я няма , но определено ще пробвам и там.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Добре де ровя си аз за свободни домейни и си ги проверявам с "валуатор" разбирам ,че не е критерий но на 7 8 ми дава по 900 евро (наясно съм че няма нищо общо с реалната цена) и изведнъж ми изкача домейн с "валуе" 20 000 евро това все пак критерий ли е някакъв че е с нещо по добър от останалите проверени от мен.

P.S. проверявах си ей така свободни 5 буквени комове.

Взимай го, със сигурност ще си избие таксата за регистрация.
И после да споделиш домейна да му се порадваме и ние :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Взимай го, със сигурност ще си избие таксата за регистрация.
И после да споделиш домейна да му се порадваме и ние :)

svejo.com беше оценен на 20 000$ от естибот, и се продаде за 1100$ на търг. Не знам дали това е помогнало, но най-вероятно и то е фактор.
 

Горе