Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Забравих да спомена че стигнахме до споразумение със купувача, проверил съм socket но не се връзва със VR, поради тази причина го намалих.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Захранката е готова, ще чакам да клъвне :D

a9f2494.jpg

Човек не знам как си с продажбите на домейни, но логотата който правиш определено ме кефят :)

Колеги аз съм с тотално смазано самочувствие , и направо стигам до извода , че тази глава ми е само и единствено за да пазя равновесие.

Та на въпроса де : 2 часа чета за да разбера как да се регистрирам в това чудо BrandBucket и сега вече почвам да си вадя горенаписаните изводи.
Моля помагайте, не знам явно днес съм се поуморил на работа и това нещо в главата ми каквото и да е то не функционира, слава богу го има този форум и Вас :)

Братле, ако не можеш да се регнеш в ББ какво остава за другото :shock: ?

В брандъбкет вече 8 домейна пускам, нито един одобрен. А са доста добре подбрани, на други места ми ги одобряват. Не знам при вас как е :)

Аз съм събмитнал там до сега 54 домейна от който 12 са приети, като се има в предвид че първите 20 са тотал щета, в смисъл нищо общо с идеята на ББ :D
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Хм ... харесах си 2 изтичащи домейна , видях точно кога изтичат и 10 мин по рано бяха вече купени (не подновени ,а купени от друг) та въпроса ми е като си харесам някой домеин как да го "гепам" преди другите ?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Хм ... харесах си 2 изтичащи домейна , видях точно кога изтичат и 10 мин по рано бяха вече купени (не подновени ,а купени от друг) та въпроса ми е като си харесам някой домеин как да го "гепам" преди другите ?

Като ги изпревариш :) , другия вариант е backorder
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

inovatebetting - трябват ти добър арсенал от софтуер към повечето регистъри които имат API . Такъв можеш да намериш по форумите за домейни или някой да ти направи такъв като трябва да е наясно с документацията ,защото при различните реигстри има различна политика и правила. При някои е 1 query на всяка секунда, при други е 10 на секунда при трети е 1 заявка на всеки 3 секунди и т.н. Естествено с това не си гарантираш "място" за домейна, но пък от опит глава не боли. С този софтуер също трябва да си наясно , че не можеш да се бориш с "големите" риби , които са инвестирали милиони само за това - да хващат добри домейни и след това да ги препродават по форуми (под различни имена) бакордери и т.н.
Това е доста дълга тема , но няма да навлизам в подробности. Преди време ми беше и хоби и работа..за около 6-7 години.
Успех с хващането на домейни!
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Малко много помощ ми трябва , уж разбирам какво защо ,но едно потвърждение няма да ми е излишно защото ми е "сефтето" и ми е притеснено да не оплескам нещо :)
Получих оферта за домейн в undeveloped, приех я и доколкото разбирам оставям auth code в чата в който ми предложиха офертата и от там нататък чакам единствено купувача да заплати. Поне така разбирам нещата, но както казах съм много много "зелен", ще бъда много благодарен ако някой се притече на помощ.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги понеже и аз имам едни 50+ домейна за продажба, ето един списък с домейните- естибот оценка и предишната им продажна цена(ако е имало такава).

https://www.dropbox.com/s/6wwkjrphimsbdvx/Domain list.xls?dl=0

Ако си харесате нещо драскайте, ако продадете някъде нещо на добра цена получава и добър процент от печалбата :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Получих автоматично съобщение, че мой домейн в Undeveloped е продаден, но не ми е ясно как протича самата процедура по плащане и прехвърляне домейна.
Ако някой е продавал там, може ли да ми каже как става?
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Получих автоматично съобщение, че мой домейн в Undeveloped е продаден, но не ми е ясно как протича самата процедура по плащане и прехвърляне домейна.
Ако някой е продавал там, може ли да ми каже как става?

The buyer receives the invoice as soon as you come to an agreement with him. The buyer has seven(7) days to pay the invoice before we send him a payment reminder. During this time it is important for you to paste the authorization code (token) into the negotiation window. We will directly send the buyer the authorization code as soon as we receive the payment. After this, we check if the buyer changed the ownership of the domain name. Once this is done we pay out the seller.

Доколкото виждам, купувача им праща парите на тях, а през това време ти им даваш трансферния код за домейна в "negotiation window", явно някакъв прозорец ти е излезнал там.
Като получат парите му дават кода на купувача, на тебе парите и готово.
 
От: От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Само да добавя , че превеждат парите едва тогава когато
Домейна е на името на купувача , и тук излиза друг въпрос пред мен може ли купувача да го регистрира на някой ”авер” и да се окаже ,че едва ли не ти си си го продал на въпросния авер извън платформата на undeveloped".
Все още се уча и не съм наясно с много неща ,но веднага ми възникна този въпрос .
 
От: От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Само да добавя , че превеждат парите едва тогава когато
Домейна е на името на купувача , и тук излиза друг въпрос пред мен може ли купувача да го регистрира на някой ”авер” и да се окаже ,че едва ли не ти си си го продал на въпросния авер извън платформата на undeveloped".
Все още се уча и не съм наясно с много неща ,но веднага ми възникна този въпрос .

Ти измисли сега нова схема за измама... не съм чул някой да е правил такова нещо. Карай си по реда и не би трябвало да имаш проблем. Ще ти пратят парите.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Те са гаранти по парите, след като онзи ( купувача) преведе в тахна сметка парите, те те известяват че трябва да му прехвърлиш домейна и после те ти превеждат твоят дял.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Може ли да се направи пуш от Namecheap към Enom?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Дебела работа, трябва да му дадеш код за отключване и тн. Процедурата трае няколко дена, да си направи акаунт към твоя регистратор и после да си пушва където иска
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Тези от Undeveloped направо ме побъркаха. Изпратих им кода за трансфер на домейна. Те обаче твърдят, че кодът не работи и искат да направя пуш към техния акаунт в eNom.

От Namecheap направиха проверка и ми казаха, че кодът за трансфер си работи, и че не може да се направи пуш от Namecheap към eNom.

Може би объркването идва от факта, че Namecheap са риселър на eNom и затова от Undeveloped си мислят, че домейнът е в eNom. Аз на два пъти им обясних, че домейнът се намира в Namecheap. Вече не знам какво да правя.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Тези от Undeveloped направо ме побъркаха. Изпратих им кода за трансфер на домейна. Те обаче твърдят, че кодът не работи и искат да направя пуш към техния акаунт в eNom.

От Namecheap направиха проверка и ми казаха, че кодът за трансфер си работи, и че не може да се направи пуш от Namecheap към eNom.

Може би объркването идва от факта, че Namecheap са риселър на eNom и затова от Undeveloped си мислят, че домейнът е в eNom. Аз на два пъти им обясних, че домейнът се намира в Namecheap. Вече не знам какво да правя.

От Неймчийп не може ли да издадат нов код, случвало ми се е често кода ми да не работи да ми се издава нов... и тогава става. Но при български доставчици ми се е случвало. Иначе ако са направили проверка... не пречи пак да попиташ дали не може нов да се издаде.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

След като Undeveloped се занимават с покупко-продажба на домейни, как може да не знаят такива неща?

Виж файлът 13701
 

Горе