Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Пусни ги тук в темата , сигурен съм че няколко човека ще ти дадът ориенторовъчна оценка, която ще ти помогне да им определиш приблизителната стойност ;)

bcard.design
toner.supplies
freelogo.xyz
cheaplogo.xyz
logodesign.ninja
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ето аз какво мисля:

bcard.design - $10
toner.supplies - $350
freelogo.xyz - $500
cheaplogo.xyz - $50
logodesign.ninja - $50

Все пак от скоро се занимавам с домейни и моето е по скоро хоби не бизнес, така че нека и хората който имат повече опит в тази сфера да споделят менение.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ето аз какво мисля:

bcard.design - $10
toner.supplies - $350
freelogo.xyz - $500
cheaplogo.xyz - $50
logodesign.ninja - $50

Все пак от скоро се занимавам с домейни и моето е по скоро хоби не бизнес, така че нека и хората който имат повече опит в тази сфера да споделят менение.

Моето мнение много се доближава, само една малка разлика, смятам че toner.supplies съвсем спокойно може да е в диапазона от $1400 - $2300, просто да не се бърза с него и да се прояви търпение.

Цената на другите домейни е божа работа, даже малко високи оценки си им даал :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колко би дал някой за домейнчето dogs.fm?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Замина още един в brandbucket - $2750

Купен на търг в dynadot преди 6 месеца за 30 долара.

Доста добре ми върви в BB - три домейна за 40 дни на стойност $8500.

Съвет: Ако сте новаци - придържайте се САМО И ЕДИНСТВЕНО към .com ( това по повод горните домейни регистрирани в най-различни разширения).
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Замина още един в brandbucket - $2750

Купен на търг в dynadot преди 6 месеца за 30 долара.

Доста добре ми върви в BB - три домейна за 40 дни на стойност $8500.

Браво, поздравления. Завиждам благородно :clap:
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ти си за пример, аз в ББ нямам продажба, но това е нормално там съм с 5 домейна само, https://undeveloped.com/ ме зарадва приятно, много добра платформа и за 30 дни имам една продажба там за $1500
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А какво бихте казали за lifehack.top? :) Като оценка
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

@dnc, я кажи за това в прага. Ще ходиш ли? Гледам събираш група в namepros.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да, ще хода - то е в Хага и ми е близо то Лондон, даже се чудя за една малка екскурзия с колата да си направя :)

Ти ще ходиш ли? Ако да дай да се организираме нещо
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Мернах го за секунди от темата ти и ми е останало в главата - Прага. По - добре щеше да е:) Ако успея да се откъсна - ще ти пиша да се разберем да се видим.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Замина още един в brandbucket - $2750

Купен на търг в dynadot преди 6 месеца за 30 долара.

Доста добре ми върви в BB - три домейна за 40 дни на стойност $8500.

Съвет: Ако сте новаци - придържайте се САМО И ЕДИНСТВЕНО към .com ( това по повод горните домейни регистрирани в най-различни разширения).

Браво, ти си си професионалист. Само с това можеш да се изхранваш, ако върви така и в бъдеще :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Благодаря за похвалата @sedo. Но в сегашната ситуация не бих могъл да се изхранвам само с това. Правя го в свободното си време (разбирай стоене до 3-4 през нощта в търсене на домейни). Трябва да имаш много опит и много късмет, за да можеш да се изхранваш само с това. Не бих казал, че хората, които успяват да го правят в световен мащаб са много. Защото може следващите 12 месеца да не продам нищо. А и нямам толкова добро портфолио, за да си позволя да лежа на него. Общо взето моята ситуация е уникално изключение от правилото дължащо се на малко прозорливост и много късмет. Имам всичко на всичко 12 домейна в BB и за 40 дни продадох 3. Някои хора имат по 100 там и ако продадат 1-2 на година са доволни.

Разбира се продавам и по други канали - през sedo например :) - два в последните 40 дни.

Общо взето тази тема е за новаците в тази игра. Затова и пиша в нея - ако може моите решения и опит да им помогне с нещо. Съвет за тях - не можете да се изхранвате само с покупко-продажба на домейни. Това може да е допълнителен доход. Като изкарате 1-2 години в този бизнес - ако сте наистина добри - чак тогава може да си позволите да правите само това.

Успех на всички.

И пак да кажа - регистрирайте първоначално само .com домейни и го правете само след като сте прочели секцията за новаци в namepros. Тя ще ви спести много пари.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Малко полезна информация за всички...

Понеже доста често получавам ЛС с въпроса "този домейн заслужава ли си" реших да драсна 2 реда.

1. колегата SmartBusiness добре го е написъл - регистрирайте първоначално само .com домейни и го правете само след като сте прочели секцията за новаци в namepros. Тя ще ви спести много пари. Раширенията различни от .сом, да има пазар и за тях, но е много по-малък, а вероятността да се набалбукате с много непродаваеми домейни е голяма.

2. Китайския бум от края на 2015 - тези мили хорица не харесват определени букви, например: a, e, I, o, u, v, както и цифрите 0 и 4, така че внимавайте какво купувате.

3. Както е казал Майк Ман - "гурото" колкото повече нови разширения излизат на пазара толкова .сом ще става по-скъп и ценен.

4. не подценявайте силата на сом домейните съдържащи 2 думи - аз лично много ги харесвам и имам добри продажби именно на такива - подбирайте си думичките много добре, а именно да може да се гради бранд около тях - например: TransferWise.com, DropBox.com, и тн. думи като smart, business, tech, media, винаги са добре, но си правете рисърч какво и кога се е продало.

Ето и един пример, преди нова година отказах прилична сума за домейна TransferSquare.com, защото предходните продажби са:

Transferred.com 25,000 USD

Transfers.com 22,000 USD

Transfers.com 16,000 USD

TransferAirport.com 7,000 USD

Transfera.com 3,010 USD

TransferMobile.com 3,000 USD

HomeSquare.com 81,000 USD

CenterSquare.com 17,500 USD

ParkSquare.com 9,500 USD

BlueSquare.com 5,756 USD

5. купувайте .сом и бъдете търпеливи

Дано е било от полза, успех на всички :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Я да питам и аз нещо...

Ако пусна за продаване пакет от няколко домейна регистрирани в ГоДеди и случайно се продадат има ли някакъв лимит при прехвърлянето към друг ГоДеди акаунт

Примерно 10 домейна да се прехвърлят към друг ГоДеди акаунт. :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Я да питам и аз нещо...

Ако пусна за продаване пакет от няколко домейна регистрирани в ГоДеди и случайно се продадат има ли някакъв лимит при прехвърлянето към друг ГоДеди акаунт

Примерно 10 домейна да се прехвърлят към друг ГоДеди акаунт. :)

Не, давай смело :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Вдъхновен от темата, току що купих motivisimo.com
Какво мислите? :D
 

Горе