Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Мога ли да го обявя в namepros само във форума и да напиша,че се продава само с прехвърляне на акаунт в godaddy?
И,трябва ли задължително да е пуснат в акуциона на godaddy(въобще трябва ли да е обявен за продажба) или може да ми се преведат парите в pay pal и направо да го прехвърля на купувача?
 
Последно редактирано:
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да бе понеже гледам в профила му хем, че е нов, хем някакви диспути повдигал за януари цели 3, пък вече 3-4 дни нито пише нито плаща и се чудя, ако си платя 10% и тоя не го плати, аз си се набутвам както с таксата за пускане така и с 10% и това, като се повтори няколко пъти и отиде печалбата :D

Но значи може да не го плащам и просто да си го изчакам да си плати сумата той и едва тогава да се разплатя с flippa
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да бе понеже гледам в профила му хем, че е нов, хем някакви диспути повдигал за януари цели 3, пък вече 3-4 дни нито пише нито плаща и се чудя, ако си платя 10% и тоя не го плати, аз си се набутвам както с таксата за пускане така и с 10% и това, като се повтори няколко пъти и отиде печалбата :D

Но значи може да не го плащам и просто да си го изчакам да си плати сумата той и едва тогава да се разплатя с flippa

Аз изобщо не им платих.
Чаках го месец, прехвърлихме дискусията по имейл и тия ги забравих.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да бе понеже гледам в профила му хем, че е нов, хем някакви диспути повдигал за януари цели 3, пък вече 3-4 дни нито пише нито плаща и се чудя, ако си платя 10% и тоя не го плати, аз си се набутвам както с таксата за пускане така и с 10% и това, като се повтори няколко пъти и отиде печалбата :D

Но значи може да не го плащам и просто да си го изчакам да си плати сумата той и едва тогава да се разплатя с flippa

Почакай, виж дали ще ти плати и тогава ще се разплащаш с флипа, понякога купувачите забягват по 2-3 дена, ако не се почви до Понеделник - Вторник пиши на флипа
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Гледам по търговете са полудели по 6 цифрените домейни .com комбинацията от 6 цифрени свършиха преди месец долу горе, в момента от 7 цифрените на 40-50 произволни цифри има един свободен, ако преди 3-4 месеца се търгуваха 6 цифрените около 20-30$ в момента са скочили двойно и отгоре. Явно добра печалба не в хиляди долари но добра печалба може да се направи на 7 цифрените .com ако се купи нещо в момента и след 3-4 месеца се пусне по търговете.

Преди около 3-4 месеца 6 цифрените бяха тотален хит, в namepros , когато се появяваха веднага минаваха над 50$, без значение какви числа имаше...
Декември месец обаче гледам с каква мъка се продават тези домейни, които съдържат числата 0 и 4 и как едвам стигат 20-40$.
7 цифрени домейни има достатъчно, и ако ти трябва няколко без числата 0 и 4 , бих ти предоставил свободни за регистрация.
Иначе аз лично продадох няколко домейна преди няколко дена с числата 0 и 4 и то 8 цифрени за по 100$ всеки, странна работа...
Миналата година попаднах на felicity и гледам че изтича на 27.01.2016 и зачаках , естествено без да се надявам за успех, собственост е на Дисни, значи последният ден го подновиха :) мръсниците :)
И както казват корифеите в този бизнес @dnc и @SmartBusiness (моите дълбоки уважения към вас и споделената информация и взаимопомощ ), купувайте .com домейни, но с някаква мисъл и идея, пък и сега са китайските празници и китайците в момента са малко в почивка, така че чакаме края на февруари да раздвижат пазара на числата :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Попаднах на едно хубаво /поне така ми се стори на мен/ име дропено и го регистрирах пък да видим: NWS7.com

Само като го прочетох и веднага ми лепна за новинарски сайт NEWS 7 :D, според мен си е добро попадение.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

И аз така си помислих но те са скъсани доста някакви синдици им влизаха щяха да ги закриват едвали ще дадат пари за нещо подобно но си прав на първо четене това ми се наби и на мен:)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А ще споделите ли къде следите за дропнати домейни, понеже аз съм ориентиран към домейни с PR и бая годинки, но в https://www.expireddomains.net/ рядко излиза нещо читаво.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Всички гледат там :) - вчера обядвах с Дейвид - http://www.domainsherpa.com/david-kelly-contacts/, момчето също следи https://www.expireddomains.net/ и всичките му домейни са от там, но просто праща по около 100-на мейла дневно и това което ми каза е, че продава средно по домейн на седмица.

Определено може да се намери хубав домейн в експиредомейнс.нет
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Всички гледат там :) - вчера обядвах с Дейвид - http://www.domainsherpa.com/david-kelly-contacts/, момчето също следи https://www.expireddomains.net/ и всичките му домейни са от там, но просто праща по около 100-на мейла дневно и това което ми каза е, че продава средно по домейн на седмица.

Определено може да се намери хубав домейн в експиредомейнс.нет

На теб как ти се струва това име NWS7.com
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

напоследък има търсене на LLLN.com и на NNNL.com, както и на NNLL.com, LLNN.com, качи го тук там и времето ще покаже..... аз имам само един подобен, но без особен успех, но моят не е насочен към китайците ( съдържа 4 и О )
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Доста добра тема се получи dnc не мога да ти дам реп понеже вече съм се разписал.

Аз понеже в момента съм се фокусирал върху 5 добри домейна и през следващите 10-14 дни съм решил да ги пусна на търг, като се съсредоточа точно върху метода с контактите и ще разпратя по 1 съобщение с линк към търга към потенциални фирми. Но според вас, ако върху домейна изградя някакъв сайт свързан с домейна и нишата това може ли да вдигне или да свали цената на търга. Аз го мисля то гледна точка на това, че мога да покрия и двата фронта хем на фирми които ще искат домейна хем и на хора които биха искали да развият сайт в нишата. Удачен ли е този вариант или би свалило цената на домейна (да не стане като втора ръка стока вече ) :D
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

На теб как ти се струва това име NWS7.com

Като гледам какви странни домейни има там, нищо не си харесах, този е добро попадение!
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Доста добра тема се получи dnc не мога да ти дам реп понеже вече съм се разписал.

Аз понеже в момента съм се фокусирал върху 5 добри домейна и през следващите 10-14 дни съм решил да ги пусна на търг, като се съсредоточа точно върху метода с контактите и ще разпратя по 1 съобщение с линк към търга към потенциални фирми. Но според вас, ако върху домейна изградя някакъв сайт свързан с домейна и нишата това може ли да вдигне или да свали цената на търга. Аз го мисля то гледна точка на това, че мога да покрия и двата фронта хем на фирми които ще искат домейна хем и на хора които биха искали да развият сайт в нишата. Удачен ли е този вариант или би свалило цената на домейна (да не стане като втора ръка стока вече ) :D

Недей да правиш сайт.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Като гледам какви странни домейни има там, нищо не си харесах, този е добро попадение!

Има много филтри, използвай ги и веднъж като свикнеш със сайта и начина му на работа може да намериш прилични домейни
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Недей да правиш сайт.

Ако все пак съм направил, но съм забранил индексирането пак ли е проблем. В случая ще го видят само хората посетили сайта и един вид си е заместител на тези Landing страници които се слагат за продажба на домейна, само дето в случая има нещо по нагледно откъм бизнес идея за развитието на сайта.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ако все пак съм направил, но съм забранил индексирането пак ли е проблем. В случая ще го видят само хората посетили сайта и един вид си е заместител на тези Landing страници които се слагат за продажба на домейна, само дето в случая има нещо по нагледно откъм бизнес идея за развитието на сайта.

Проблема не е това дали ще се индексира от Г, проблема е че всеки потенциален купувач си има на идея за какво би му послужил този домейн и какъв сайт ще си направи, а в случая той вижда нещо което може да е много различно от неговите представи и това да го разубеди.

От друга страна ако купувача е друг домейнър пак не е много оферта, незнам, това е лично мнение, но ако аз си харесам домейн и видя че на него има някакво подобие на сайт директно бия хикса и бягам, някак спамерско и непрофесионално ми изглежда, не случайно ги измислиха тия новите селс пейджове от флипа и ъндивелопед, щото седовските са супер гадни
 

Горе