Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Добре, в момента съм пред дилема искам да закупя един домейн който има свободни всички разширения обаче estibot-а ми оценява .com и другите на 0 долара, а .net на $3300. В такъв случай какво да правя, дали да купя com или net. Или и двата понеже, ако купя .com и някой си направи проверка ще купи той .net понеже е свободен и е оценен на 3к, ако купя аз нета, оставям свободен .com :D Вие какво правите в такива случай...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

доменна не е само името - по важно е какво има вътре
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Добре, в момента съм пред дилема искам да закупя един домейн който има свободни всички разширения обаче estibot-а ми оценява .com и другите на 0 долара, а .net на $3300. В такъв случай какво да правя, дали да купя com или net. Или и двата понеже, ако купя .com и някой си направи проверка ще купи той .net понеже е свободен и е оценен на 3к, ако купя аз нета, оставям свободен .com :D Вие какво правите в такива случай...

Дилема няма :),
без значение дали е за пре-продажба или за дивелъп взимай .com
Ако е за твой проект принципно не е лошо да се запазят и двата щом са свободни.
ЕстиБота не ги разбира тия работи, малък е още :D
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Добре, в момента съм пред дилема искам да закупя един домейн който има свободни всички разширения обаче estibot-а ми оценява .com и другите на 0 долара, а .net на $3300. В такъв случай какво да правя, дали да купя com или net. Или и двата понеже, ако купя .com и някой си направи проверка ще купи той .net понеже е свободен и е оценен на 3к, ако купя аз нета, оставям свободен .com :D Вие какво правите в такива случай...
Взимаш и двата и това е.
Така може да си защитиш инвестицията при всякакви положения, дори и да решиш да ги продаваш, може да ги пуснеш и двата в комплект, пък ако ги развиваш, насочваш нета към кома и готово.
Освен ако не ги купуваш на някакъв търг и струват повече пари...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да попитам и аз имам няколко домейна за продажба в седо-то , та въпроса ми е - Там всичко е безплатно нали ? даваш процент за тях при положение само и единствено че продадеш даден домейн ? и да добавя още един въпрос с който не съм наясно - стигнали сме до споразумение за цената и идва време да се прехвърли домейна по какъв начин става чрез седо ли да кажем или по някакъв друг начин ? Благодаря предварително !
 
Последно редактирано:
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

В Domain.com как става процедурата при прехвърляне в друг акаунт, заплаща ли се нещо или ?
И подяволите как се закупуват повечко домейни към акаунта, предния път купих 1 домейн и ми дадоха някакъв акаунт който е името на домейна пък ми пращаха някакви мейли да си верифицирам домейна след плащането...
Сега искам да закупя 10 домейна, но ако мислят да ми пуснат 10 различни акаунта за всеки домейн....
Като се влезе в акаунта който ми дадоха при покупката на първия домейн ме праща в панела връщам се в началната страница за закупуване на домейни и все едно не съм влизал в акаунт никога....
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

В Domain.com как става процедурата при прехвърляне в друг акаунт, заплаща ли се нещо или ?
И подяволите как се закупуват повечко домейни към акаунта, предния път купих 1 домейн и ми дадоха някакъв акаунт който е името на домейна пък ми пращаха някакви мейли да си верифицирам домейна след плащането...
Сега искам да закупя 10 домейна, но ако мислят да ми пуснат 10 различни акаунта за всеки домейн....

Прехвърлянето към друг акаунт при тях мисля ще е безплатно.
В акаунта си влизаш с първия домейн който си купил и паролата към него.
Другите домейни не се верифицират, направо отиват в акаунта на първия.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Благодарско регнах 10 бройки без проблем. :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да кода за 30% още си работи PURCHASE30. :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Задължително ли е да запазвам личните данни на всичките домейни които притежавам?
И какво може да стане ако не ги крия?
Че за момента не ми се дават стотици $ на година :)
Благодаря ви.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Задължително ли е да запазвам личните данни на всичките домейни които притежавам?
И какво може да стане ако не ги крия?
Че за момента не ми се дават стотици $ на година :)
Благодаря ви.

Не, аз го махам на всичките.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги някой пускал ли е portfolio за продажба във Flippa ? Сега пуснах един търг обаче понеже исках заглавието на търга ми да е като на снимката


Обаче при пускането на търга изобщо не ми дава да слагам такова заглавие на търга и само 1 линк на домейн. Пуснах аз търга с 1 линк и писах на съпорта те ми промениха заглавието, но при търсене на ключови думи като portfolio или premium търга ми не излиза в резултатите при условие, че тези думи присъстват както в заглавието (след промяната от съпорт) и в описанието. От съпорта ми обясниха, че търсачката си хваща само първоначалното заглавие на търга тоест името на 1-ния домейн който съм посочил в началото и наистина така става.

Но така и не можаха да ми обяснят как да пусна търга така, че да се намира и при другите ключови думи ?
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги някой пускал ли е portfolio за продажба във Flippa ? Сега пуснах един търг обаче понеже исках заглавието на търга ми да е като на снимката


Обаче при пускането на търга изобщо не ми дава да слагам такова заглавие на търга и само 1 линк на домейн. Пуснах аз търга с 1 линк и писах на съпорта те ми промениха заглавието, но при търсене на ключови думи като portfolio или premium търга ми не излиза в резултатите при условие, че тези думи присъстват както в заглавието (след промяната от съпорт) и в описанието. От съпорта ми обясниха, че търсачката си хваща само първоначалното заглавие на търга тоест името на 1-ния домейн който съм посочил в началото и наистина така става.

Но така и не можаха да ми обяснят как да пусна търга така, че да се намира и при другите ключови думи ?

В такив аслучай е най-добре да слагаш домейна с най-голяма вероятност да се продаде, тоест 4 буквен или с добър киуърд, виж самата търсачка как е направена - търси по дума ( дума която се съдържа в домейна ), възраст и дължина на домейна
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да, но търга който съм показал изобщо не съдържа за продажба домейн с думата portfolio или premium тези думи са му само в описанието и заглавието, а търсачката го захапва....
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги, някой знае ли как човек може да се регистрира в enom.com
Положението е такова, че участвам в един търг и може би има вероятност да спечеля един търг, който обаче в последствие разбрах че е в enom.com.
Реших да си направя регистрация обаче все не става и не става ебаси..
Някой с някаква свежа идея?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги, някой знае ли как човек може да се регистрира в enom.com
Положението е такова, че участвам в един търг и може би има вероятност да спечеля един търг, който обаче в последствие разбрах че е в enom.com.
Реших да си направя регистрация обаче все не става и не става ебаси..
Някой с някаква свежа идея?

Има си форма за регистрация. Кое на става, или дава някаква грешка по натам?
 

Горе