Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте и от мен.
Доста интересна и изчерпателна тема. От доста време не съм прочитал толкова страници на веднъж.
Да попитам и аз, виждате ли потенциал в домейна subslib[dot]com или съм поредния заблуден :D
По принцип домейна го бях взел с цел да развия проект на него, но в момента не съм сигурен дали ще имам физическото време да доразвия проекта, така както желаех.
Та след прочитане на темата, взех да се замислям за някаква алтернатива, а именно продажба на домейна. Кое би било по-добре - продажба само на домейна или домейна + сайт/система.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Одобриха ми 2 домейна в namerific, ама много се мотат, несериозни ми се струват. Викат за лого около седмица се чакало, мина повече, нито лого, нито описание.

Аз съм вече на 3-та седмица след като ми приеха домейните и още чакам
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте и от мен.
Доста интересна и изчерпателна тема. От доста време не съм прочитал толкова страници на веднъж.
Да попитам и аз, виждате ли потенциал в домейна subslib[dot]com или съм поредния заблуден :D
По принцип домейна го бях взел с цел да развия проект на него, но в момента не съм сигурен дали ще имам физическото време да доразвия проекта, така както желаех.
Та след прочитане на темата, взех да се замислям за някаква алтернатива, а именно продажба на домейна. Кое би било по-добре - продажба само на домейна или домейна + сайт/система.

Според мен е отживелица да се качва сайт само и само да се продаде домейна, пусни си домейна само, ако се появи желаещ той ще си решава как да си го прави.

Ако е сайт носещ приход го разбирам, но гола тема само за да се продаде домейна няма смисъл..... ако имаш въпроси питай все някой ще ти отговори тук, успех
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Тази тема доста ми помогна. Включвам се в нея!
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Това азиатците са сила спор няма :D
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

От dropcatch бяха хванали домейна svejo.com и го пуснаха на аукцион. Крайната цена на която някой го купи беше 1100$, интересно е дали българин го е купил :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Как да направя whois за expire date на около 5000 домейна? :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Как?
Имат Bulk Check, ама трябва да си потребител ($99)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте. Имам няколко домейна,които искам да продам.Един от тях обаче,е регистриран преди месец в GoDaddy,а за него вече имам запитвания. Възможно ли е той да бъде прехвърлен към друг акаунт там или трябва да се чака 60 дни?
Благодаря!
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте. Имам няколко домейна,които искам да продам.Един от тях обаче,е регистриран преди месец в GoDaddy,а за него вече имам запитвания. Възможно ли е той да бъде прехвърлен към друг акаунт там или трябва да се чака 60 дни?
Благодаря!

Здравей, да може да го "пушнеш" към друг акаунт в годади, но не и да го трансферираш към друг регистратор. Логваш се в акаунта си намираш си домейна, кликваш на manage, след това кликва на "account change" попълваш данните на новия собственик и всичко останало и си готов - обикновенно става за 10 минути
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравей, да може да го "пушнеш" към друг акаунт в годади, но не и да го трансферираш към друг регистратор. Логваш се в акаунта си намираш си домейна, кликваш на manage, след това кликва на "account change" попълваш данните на новия собственик и всичко останало и си готов - обикновенно става за 10 минути
Мерси много за подробния отговор :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Когато се качва домейн за продажба във FLIPPA изпращат имейл за верификация, че домейнът е твой. Без проблем си верифицирах всички .COM домейни.

Обаче имам и няколко .ORG домейна, и за нито един от тях не пристигна имейл за верификация. Има някакво съобщение да проверя [email protected].

Какъв е тоя [email protected]?

Виж файлът 13582
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Когато се качва домейн за продажба във FLIPPA изпращат имейл за верификация, че домейнът е твой. Без проблем си верифицирах всички .COM домейни.

Обаче имам и няколко .ORG домейна, и за нито един от тях не пристигна имейл за верификация. Има някакво съобщение да проверя [email protected].

Какъв е тоя [email protected]?

Виж файлът 13582

Тоя прикрепен файл не работи, а флипа ако не могат да ти верифицират домейна чрез имейл има и опция ръчно да го направиш, мисля един код имаше дето трябва да си го добавиш като текст рекорд при DNS настройките на домейна
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Тоя прикрепен файл не работи, а флипа ако не могат да ти верифицират домейна чрез имейл има и опция ръчно да го направиш, мисля един код имаше дето трябва да си го добавиш като текст рекорд при DNS настройките на домейна

Има си код за ръчно добавяне, но не разбирам къде точно трябва да го добавя.

DNS настройки там където са двата Nameservers ли имаш предвид?

ns1.flippa.com
ns2.flippa.com
и на трети ред цифровия код?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Не, ако домейна е регнат в годади, намери си домейна, кликни на него, след това отгоре има няколко опци, мисля беше DNS zone ( на същия ред до тази за промяна на акаун, когато пушваш домейн ), кликни на тази днс зона и скролни надолу докато не намери TXT, там има "добави нов" и там слагаш този код, ще ти иска да попълниш всички полета със звездичка, на това което пише хост ако няма нищо написано просто сложи знака за кльмба @, отдолу времето го остави 1 час и дай ОК, след това като тръгваш да скролваш на горе ще ти изпише ( в червена лента ) че настройките не са запазени, запази ги и би трябвало да е ок всичко.
 

Горе