Как да променя usernamе и password за WP през FTP

Елементарни неща и термини за толкова време ползвайки WP не си научил. Ти си уникат просто!


Какво точно трябва да разбираме под 'не ми дава'?
Презарежда страницата без да си логнат, препраща те нанякъде или ти извежда съобщение за грешка (какво е)?

Извежда съобщние за неправилен потребител/парола.

Но както и да е - колегата @Saviour ми помогна и сега работи. (нов username и password)
Не разбирам много технологичните термини и врътки на phpAmin панела, но това каквото е направил по негови думи:
"Пуснах регистрациите от phpmyadmin, направих нова регистрация и зададох администраторски правомощия."
 
Извежда съобщние за неправилен потребител/парола.

Но както и да е - колегата @Saviour ми помогна и сега работи. (нов username и password)
Не разбирам много технологичните термини и врътки на phpAmin панела, но това каквото е направил по негови думи:
"Пуснах регистрациите от phpmyadmin, направих нова регистрация и зададох администраторски правомощия."
А колко лесно щеше да стане ако беше сменил имейла с реален......
 
md5 на теория е еднопосочно криптиране. Т.е обратния процес е не възможен ... има бази данни който събират пароли срещу код, но това няма значение.
Отиди на http://www.miraclesalad.com/webtools/md5.php и си ги генерай md5 hash, който ще отговаря на желаната парола и го сложи в полето user_pass. Това е !

На математически език се казва "еднопосочна функция" или "one way function". Но MD5 не е "криптиране" ами е за връщане на хеш. Освен това вече е непопулярно да се използва защото има колизии. Даже и SHA1 също е непопулярно вече, но това е друга тема.
 

Горе