Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

vagabonttzar

New Member
Здравейте, въпросът ми е следният.
Осигурен съм по трудов договор на максимален осигурителен доход, разработих онлайн игра, която започна да генерира доста голям брой потербители, игри и импресии и настъпи момента за реклама. Планирам да работя с гугъл реклама. Ако се регистрирам в гугъл като физическо лице и генерирам приходи под 8000 (под 100к годишно) лева на месец от реклами, нужно ли е да се регистрирам по ДДС?
Мога ли да си работя като самоосигуряващо се лице (няма да дължа осигуровки заради трудовия ми договор), ще имам 25% признати разходи и да си плащам само ефективен данък от 7.5% върху генерираният приход от тази дейност?

Предварително благодаря за помоща.
 

hap23

Active Member
Няма как да избегнете регистрацията по ЗДДС.
Правите "частична" регистрация по ЗДДС чл.97а - не плащате ДДС, тя е нужна за VIES декларациите. /Регистрацията се прави преди получаване на дохода/
Точно така осигуровки не плащате /щом сте осигурени на максималния осиг.доход/.
Имате НПР 25% и след това 10% данък.
 

vagabonttzar

New Member
Няма как да избегнете регистрацията по ЗДДС.
Правите "частична" регистрация по ЗДДС чл.97а - не плащате ДДС, тя е нужна за VIES декларациите. /Регистрацията се прави преди получаване на дохода/
Точно така осигуровки не плащате /щом сте осигурени на максималния осиг.доход/.
Имате НПР 25% и след това 10% данък.

Благодаря за орговорите. Изниква ми нов въпрос, мога ли да си спестя подаването на декларации на първо време ако задържа плащанията и да подам чак в края на годината или когато пусна първо плащане?

Благодаря
 

slavchev

Well-Known Member
:D Здравейте, въпросът ми е следният.
Осигурен съм по трудов договор на максимален осигурителен доход, разработих онлайн игра, която започна да генерира доста голям брой потербители, игри и импресии и настъпи момента за реклама. Планирам да работя с гугъл реклама. Ако се регистрирам в гугъл като физическо лице и генерирам приходи под 8000 (под 100к годишно) лева на месец от реклами, нужно ли е да се регистрирам по ДДС?
Мога ли да си работя като самоосигуряващо се лице (няма да дължа осигуровки заради трудовия ми договор), ще имам 25% признати разходи и да си плащам само ефективен данък от 7.5% върху генерираният приход от тази дейност?

Предварително благодаря за помоща.
Прави акаунт на баба ти и си свиркай
 

$INeed$

Well-Known Member
Благодаря за орговорите. Изниква ми нов въпрос, мога ли да си спестя подаването на декларации на първо време ако задържа плащанията и да подам чак в края на годината или когато пусна първо плащане?

Благодаря
Подаването на годишна данъчна декларация се случва веднъж преди срока й. Вече го изместиха до края на юни, беше до края на март.
 

Горе