Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Здравейте, въпросът ми е следният.
Осигурен съм по трудов договор на максимален осигурителен доход, разработих онлайн игра, която започна да генерира доста голям брой потербители, игри и импресии и настъпи момента за реклама. Планирам да работя с гугъл реклама. Ако се регистрирам в гугъл като физическо лице и генерирам приходи под 8000 (под 100к годишно) лева на месец от реклами, нужно ли е да се регистрирам по ДДС?
Мога ли да си работя като самоосигуряващо се лице (няма да дължа осигуровки заради трудовия ми договор), ще имам 25% признати разходи и да си плащам само ефективен данък от 7.5% върху генерираният приход от тази дейност?

Предварително благодаря за помоща.
 
с адсенс и за 5 лева е нужна регистрация по ддс
 
Няма как да избегнете регистрацията по ЗДДС.
Правите "частична" регистрация по ЗДДС чл.97а - не плащате ДДС, тя е нужна за VIES декларациите. /Регистрацията се прави преди получаване на дохода/
Точно така осигуровки не плащате /щом сте осигурени на максималния осиг.доход/.
Имате НПР 25% и след това 10% данък.
 
Няма как да избегнете регистрацията по ЗДДС.
Правите "частична" регистрация по ЗДДС чл.97а - не плащате ДДС, тя е нужна за VIES декларациите. /Регистрацията се прави преди получаване на дохода/
Точно така осигуровки не плащате /щом сте осигурени на максималния осиг.доход/.
Имате НПР 25% и след това 10% данък.

Благодаря за орговорите. Изниква ми нов въпрос, мога ли да си спестя подаването на декларации на първо време ако задържа плащанията и да подам чак в края на годината или когато пусна първо плащане?

Благодаря
 
:D Здравейте, въпросът ми е следният.
Осигурен съм по трудов договор на максимален осигурителен доход, разработих онлайн игра, която започна да генерира доста голям брой потербители, игри и импресии и настъпи момента за реклама. Планирам да работя с гугъл реклама. Ако се регистрирам в гугъл като физическо лице и генерирам приходи под 8000 (под 100к годишно) лева на месец от реклами, нужно ли е да се регистрирам по ДДС?
Мога ли да си работя като самоосигуряващо се лице (няма да дължа осигуровки заради трудовия ми договор), ще имам 25% признати разходи и да си плащам само ефективен данък от 7.5% върху генерираният приход от тази дейност?

Предварително благодаря за помоща.
Прави акаунт на баба ти и си свиркай
 
Благодаря за орговорите. Изниква ми нов въпрос, мога ли да си спестя подаването на декларации на първо време ако задържа плащанията и да подам чак в края на годината или когато пусна първо плащане?

Благодаря
Подаването на годишна данъчна декларация се случва веднъж преди срока й. Вече го изместиха до края на юни, беше до края на март.
 
Моля за съвет, помощ за плащане на данък върху печалба от Google Adsense...

Попълнил съм Формуляр W-8BEN, физическо лице съм, не съм самоосигуряващ...
Получавам минимални суми от Google Adsense, като в профила ми в момента има следното съобщение "Няма налични документи за деклариране на данъци"...

Малко съм объркан, каква е последователността на регистрация в институициите за да си платя данъка...
Моля, ако някой е минал по този път да сподели опита си..
 
Моля за съвет, помощ за плащане на данък върху печалба от Google Adsense...

Попълнил съм Формуляр W-8BEN, физическо лице съм, не съм самоосигуряващ...
Получавам минимални суми от Google Adsense, като в профила ми в момента има следното съобщение "Няма налични документи за деклариране на данъци"...

Малко съм объркан, каква е последователността на регистрация в институициите за да си платя данъка...
Моля, ако някой е минал по този път да сподели опита си..
пиши на @hap23, много добър счетоводител е и е наясно с google adsense и подобни платформи за приходи.
 

Горе