Как да разбера кой е собственик на дадем домейн

s.ivanova

Member
Здравейте, харесала съм си един домейн, който е зает, но не се използва. Като го отвориш пише името на домейн регистратора и някакви реклами. Във Who is domain е посочена нереална информация за собственост - Панама и някакъв генериран имейл. Има ли начин да стигна до собственика и какъв е той?
Благодаря!
 
Пишеш на посочения мейл, че желаеш да го закупиш ако може да информират клиента си. Съответно той ако желае ще се свърже с теб. Това е начина.
 
Единствено във whois.domaintools.com съм търсила защото не знам къде другаде може да се проверява. Там не пише кой е собственика, т.е. няма данни за връзка с него, а само домейн регистратора. Ще пробвам да им пиша на тях.
Благодаря за отговорите!
 
@s.ivanova

Ако искаш пиши ми домейна на лично, ще видя дали може да открия контакт.
 
NovaPS, много благодаря за предложението за съдействие! В крайна сметка успях да се свържа със собственика.
Още веднъж благодаря за на всички за отговорите!
 
Покрай GDPR, вече и домейните без privacy защита на администратора - имат скрити данни. Успех, но според мен няма начин. Особено ако сайт няма, а просто домейн. Ако има сайт на работещ бизнес - там обикновено има контактни данни. Но пък от друга страна, никой работещ бизнес няма да си продаде домейна за $100 USD, което предполагам си готова да предложиш. Нищо лично, просто знам на българите колко им е платежоспособността!
 
Покрай GDPR, вече и домейните без privacy защита на администратора - имат скрити данни. Успех, но според мен няма начин. Особено ако сайт няма, а просто домейн. Ако има сайт на работещ бизнес - там обикновено има контактни данни. Но пък от друга страна, никой работещ бизнес няма да си продаде домейна за $100 USD, което предполагам си готова да предложиш. Нищо лично, просто знам на българите колко им е платежоспособността!

Ти прочете ли темата или дойде, загреба и сипа?

Чакай да ти го синтезирам:
Домейнът не се ползва.
Вече се е свързала.
 
Здравейте! S.ivanova, как се свърза? И аз се нуждая от това да се свържа със собственик на домейн който не се използва, моля за помощ. В whois виждам само NS206.SUPERHOSTING.BG, с тях ли да се свържа?
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Здравейте! S.ivanova, как се свърза? И аз се нуждая от това да се свържа със собственик на домейн който не се използва, моля за помощ. В whois виждам само NS206.SUPERHOSTING.BG, с тях ли да се свържа?
това е DNS сървъра който се слага на всеки домейн и не дава почти никакво инфо. Сподели кой е домейна и може и да ти помогнем .
 

Горе