Как да разменяме линкове между сайтове без да ни засече Google

Blinky

Owner
Беклинкове от клиентски сайтове, сайтове, който притежавате, джаджи и внедрено съдържание: Как са извлечем максимални ползи и да избегнем в същото проблеми от тези размени. Честно казано интересна е статията и видеото към нея. Дано ви се стори полезна, защото може да се прави много добри схеми с мозък. ;)

https://moz.com/blog/backlinks-maximize-benefits-avoid-problems-whiteboard-friday

Приятно четене и гледане. Надявам се да го изкоментираме. :)
 
Здравей Блинки :). Моят опит е да създаваме стотици сайтове за кратко време и нито един линк м/у тях. Клиентите ни плащат на лийдове, т.е. на всеки реален клиент който чрез сайтовете ни е прозвънял на тях, писал смс във форма или се е свързал с лайв чат. Сайтовете ни нямат никакъв линк билдинг. Имаме и рекорди миналата година през месец май пуснах ме за района Манчестър 130 сайта (създаването им ни отне до регистрацията им в google не повече от 1 час) след регистрацията им в Google нашите клиенти получиха обаждане от клиент който им стана клиент и това се случи на 3 час и 25 минута след регистрацията им в google. Аз не вярвам на нищо каквото съветва Google, също и неговата статистика ! Това е моят опит :) Поздрави
П.С. Да поясня за ''рекорда ни'', следващите дни заедно с клиентите ми следях ме отчетите на google като индексирани страници, кликове и т.н. Нищо той не показа за прозвъните които се появиха веднага или следващите дни, Това е опита ни и сега в момента. Пуснати 6 сайта на 8ми ноември 2016 и същите ни клиенти имат до 15 декември 2016 (днес) точно 139 реални клиента от тези 6 сайта. Отново нито един линк не е създаден от нас !
 
Последно редактирано:
Какво значи "регистрацията им в Google"?!?
"Пуснати 6 сайта на 8ми ноември 2016 и същите ни клиенти имат до 15 декември 2016 (днес) точно 139 реални клиента от тези 6 сайта." - това ми се струва възможно само, ако потребителите идват от Adwords или FB. Толкова органичен трафик за нов сайт, дори и в слаба ниша ми се чини доста нереално.
Интересно ми е и други колеги да коментират.
 
Здравей Блинки :). Моят опит е да създаваме стотици сайтове за кратко време и нито един линк м/у тях. Клиентите ни плащат на лийдове, т.е. на всеки реален клиент който чрез сайтовете ни е прозвънял на тях, писал смс във форма или се е свързал с лайв чат. Сайтовете ни нямат никакъв линк билдинг. Имаме и рекорди миналата година през месец май пуснах ме за района Манчестър 130 сайта (създаването им ни отне до регистрацията им в google не повече от 1 час) след регистрацията им в Google нашите клиенти получиха обаждане от клиент който им стана клиент и това се случи на 3 час и 25 минута след регистрацията им в google. Аз не вярвам на нищо каквото съветва Google, също и неговата статистика ! Това е моят опит :) Поздрави
П.С. Да поясня за ''рекорда ни'', следващите дни заедно с клиентите ми следях ме отчетите на google като индексирани страници, кликове и т.н. Нищо той не показа за прозвъните които се появиха веднага или следващите дни, Това е опита ни и сега в момента. Пуснати 6 сайта на 8ми ноември 2016 и същите ни клиенти имат до 15 декември 2016 (днес) точно 139 реални клиента от тези 6 сайта. Отново нито един линк не е създаден от нас !
Пълни глупости.Аз 2 сайта от 7 месеца ги оптимизирам и нямам едно обаждане.
 
Предполагам че всеки сайт е с по 1-2 статии наблягащи на някоя лонг тейл фраза, сигурно и домейна е фразата.
Но ми е любопитно и нека човека си каже как е, ако въобще има намерение да сподели
 
Видеото е супер и определено е полезно, Основното е, че линк схемите се наказват и трябва да се внимава с тях. Друтия проблем според мен е постоянно променящият се алгоритъм на Гугъл, не се знае кога ще решат, че нещо е схема или измама и ще почнат да наказват.
Все пак мисля, че човека добре обясни какво може и какво не, въпреки, че никъде не каза "това няма да доведе до наказание", а че е малко вероятно да се случи...
 
Пълни глупости.Аз 2 сайта от 7 месеца ги оптимизирам и нямам едно обаждане.
Щом констатираш, че са глупости, следва да смятам че АЗ съм глупак ! Благодаря ти от сърце за тона ти. Въздържам се от повече коментар, не съм се регистрирал тук да разпространявам глупости и да отговарям на подобни, все пак съм над 45 години! Моите уважения ...
 
Какво значи "регистрацията им в Google"?!?
"Пуснати 6 сайта на 8ми ноември 2016 и същите ни клиенти имат до 15 декември 2016 (днес) точно 139 реални клиента от тези 6 сайта." - това ми се струва възможно само, ако потребителите идват от Adwords или FB. Толкова органичен трафик за нов сайт, дори и в слаба ниша ми се чини доста нереално.
Интересно ми е и други колеги да коментират.
Сайтовете нямат нито един линк към медия и не се занимавам с Adwords. Просто коментирах мнение за линковете, като дадох пример. Който желае да се свърже с мен по скайп, ще шерна екрана си и ще му покажа... Поздрави
 
тия сайтове с по колко съдържание са
Здравей, не желая да коментирам сайтовете си тук повече. Ако някой желае да се убеди че не говоря глупости както и вече един пич изказа такова мнение нека се свърже по скайп с мен, ще дам толкова информация колкото сметна за необходимо. Поздрави
 

Горе