Как да сваля позицията на даден сайт?

От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Мерси на всички! Илюстрирай примера с водача, защото не разбрах.
Все пак не съм експерт :)
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Мерси на всички! Илюстрирай примера с водача, защото не разбрах.
Все пак не съм експерт :)
Какво да илюстрирам?
При водача да има текст?
Да има title?
И ето какво има в роботс-а

User-agent: *
Disallow: /
 
От: От: Как да сваля позицията на даден сайт?

User-agent: *
Disallow: /
DR_GIGGULS предложи noindex, което при сайта на Марто го няма. Но пък с ноиндекс сайтът ще изчезне от индекса, което пък не се връзва с желанието на Изида да отиде на 2-3 страница.
 
От: От: От: Как да сваля позицията на даден сайт?

DR_GIGGULS предложи noindex, което при сайта на Марто го няма. Но пък с ноиндекс сайтът ще изчезне от индекса, което пък не се връзва с желанието на Изида да отиде на 2-3 страница.
Не точно така ... абв.бг беше с noindex ... но беше в индекса ...
 
От: От: От: Как да сваля позицията на даден сайт?

DR_GIGGULS предложи noindex, което при сайта на Марто го няма. Но пък с ноиндекс сайтът ще изчезне от индекса, което пък не се връзва с желанието на Изида да отиде на 2-3 страница.
Идеята беше после да го върне след време да го върне обратно.
Общо взето досега не ми е трябвало да смъквам сайт надолу и не съм се замислял много по въпроса.

Благодаря ти ... пожелавам ти някой ден да разбереш и ти какво е сео ... а до тогава си играй в пясъчника и не пиши глупости ...
Пожелавам ти някой ден да стигнеш популярността на поне два от моите проекти. Или поне да се научиш да обосноваваш мнението си, та някоя дума, казана от теб, да звучи смислено. Дотогава няма как да го възприема като нещо различно от гола комплексарщина.
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Няма значение, дали ще стане ясно всичко, но важното е, че се заформи добра сео дискусия :)
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

@netsurfer успокой се малко, не говори за човек, когото изобщо не познаваш и не знаеш какъв е, какви проекти има и с какво се занимава ;)
п.п. в една от нишите ти има 1000 по добър сайт от твоя :)
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Няма значение, дали ще стане ясно всичко, но важното е, че се заформи добра сео дискусия :)

Тъкмо станало интересно и дискусията е спряла :wink:
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Как да сваля позицията на даден сайт?

Упътване за по-напреднали

1. Първо вземете решение дали свалянето е за постоянно или временно. Ако е за постоянно, то помолете вашия хостър да ви дръпне шалтера. Ако е за временно - продължете да четете.
2. Заемете поза лотос. Ако не се справяте с лотоса - седнете по турски (кръстосани крака, коремът - изпъчен, отляво - джазве, отдясно - наргиле, отгоре - фес). Целта на позата е да се убедите в мотото на българското и индийското сео, че "лош линк няма!"
3. Щом постигнете горното просветление, започнете да действате. Включете компа, а ако нямате такъв - извадете лаптопа от хладилника, където му съхранявате батерията.
4. Влезнете във форума на Предприемач и потърсете теми, в които има списъци на директории, каталози, класации и социални мрежи. Ако ви домързи, което е най-вероятно, то просто създайте нова тема със заглавие "Дайте ми списък за линкове, плс!?!". Ако никой не ви отговори през първите 5 минути, то създайте нова тема, като напишете всичко с ГЛАВНИ букви и добавите още няколко удивителни и въпросителни в края за респект.
5. След като се сдобиете със списъците, то бръкнете с с лявата си ръка в десния си джоб и проверете колко кинта имате. Ако в джоба само дрънчи, то започнете да действате сам. Ако има и хартийки, то напишете обява в същия форум: "Наемам 4oвек за събмит! Задължително - снимка!! Пла6там 4рез paypal!!!".
6. След като по снимката изберете по-хилав от обадилите се кандидати му дайте задача. Трябва да събмитва вашия сайт по всички списъци, като избягва да го добавя там, където има някаква връзка със съдържанието му. Примерно, ако имате блог за парфюми, да не го добавя в категория за козметика, тъй като там ще има голяма конкуренция. Най-добре е парфюмите да се добавят към класациите за недвижими имоти, или в краен случай - към каталозите с резервни части за маз, белаз и камаз.
7. Помогнете на хилавия със съвет коя програма да ползва. Желателно да е allsubmitter или xrumer (ако не се е сетил сам).
8. След 3 дни основната работа ще е свършена и човеко ще чака превод от вас в PayPal. Откажете му категорично! Хем така правят солидните предприемачи, хем сте избрали хилав сваляч, хем в края на краищата защо да плащате при положение, че е свалял позиция на сайт?
9. След 2 седмици ще сте постигнали желанието си - Google ще забележи сайта ви и ще го свали дори по-надалечко от това, на което сте се надявали.
10. Влезнете пак във форума на Предприемач и благодарете на всички отзовали се за помощта, като им дадете ценен съвет как да инвестират в NeoBux, PillsBux или NewBux
 
  • Like
Реакции: adi
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Махаш всички линкове,които можеш
Увеличи малко изходящите с ду-фолоу

Замени кл дума с една и съща навсякъде,за да я оправиш лесно по-късно.

Вкарай свеж нов блок текст във всичките индексирани страници/статии със съдрържание съвсем различно от оргиналното (така ще те индексира паяка и ще отчете промените по-бързо)

За друго не се сещам :)
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Благодаря отново на всички, които се отзоваха.
Скоро се надявам да имам резултати за споделяне :)
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Браво докато всички драпат с нокти и зъби да се изкачат в челната 10-ка ти търсиш вариант да не си най-отпред.Ами то и нищо да не буташ ще мине малко време и самин ще падне .Ако обаче бързаш обърни внимание на мета таговете или просто изключи дадената дума от там.Само че рискуваш да отпаднеш от челната 10 ка (на 90 процента):D
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

При всички случаи точна формула за това няма, тъй като и разбиращите от СЕО не са до там наясно с бота на Гугъл, че да предвидят сваляне с няколко позиции, тъй като всички те знаят, че той се променя често. Аз имах същия проблем, не желаех да съм на 1 място....бях го постигнал при писане на 1 дума и то известна. Но сигурно е имало и доза късмет да съм 1. Както и да е, промених малко кода на страницата и О ЧУДО...сега немога да и хвана спатиите вече месец и половина. Ту на 6та страница, ту на 56 та. Пълен хаос братленца. :shock:
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

пълни глупости, в смисъл безполезни съвети ако питате мен. най-лесно става като направиш още еди сайт и си го класираш над визираният
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

пълни глупости, в смисъл безполезни съвети ако питате мен. най-лесно става като направиш още еди сайт и си го класираш над визираният
А, ако искаш да го свалиш 3 позиции, правиш 3 сайта?
 
От: От: Как да сваля позицията на даден сайт?

А, ако искаш да го свалиш 3 позиции, правиш 3 сайта?

ами това е единственият начин за що годе някакво управляване. нали позицията в серпа зависи и от действията на конкурентите. Тяхните действия няма как да ги контролираш
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Здравейте отново! Вече нещата се избистриха и получих пълна информация по случая!
Още в самото начало не съм поставила правилно темата, защото цялата история стана като "развален телефон"...

Естествено че няма човек, който има сайт на първа позиция по дадена ключова дума, да иска да слезе надолу!!!
Целта е била - да се махне от челната позиция чужд сайт, който добре се класира по дадената дума, но е с негативно значение....

Нещата са оправени по прост начин - маха се темата, думата, статията от чуждия сайт, ако са отзивчиви.
Но ако не са......? Какво правим?

Тук вече е самата оптимизация и въпросите, които произлизат от самата ситуация!
Какво трябва да се направи, ако даден сайт е на първо място по дума, а следващите 9 сайта го плюят? Как можете да въздействате на конкуренцията или на негативните отзиви от даден продукт? Едва ли ако се направят още 20 положителни сайта ще свърши работа, а може би да???

И има ли тук сео специалисти, които предлагат не оптимизация на 1 сайт, а на цяла група от сайтове, с цел да се показва единствено позитивната страна на дадения сайт?
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Най-лесно е като му махнеш dofollow линковете до него от други сайтове и от твоя сайт вътрешните линкове. Махни си сео таговете от документите: title, meta и си направи кода невалидиран.
 
От: Как да сваля позицията на даден сайт?

Здравейте отново! Вече нещата се избистриха и получих пълна информация по случая!
Още в самото начало не съм поставила правилно темата, защото цялата история стана като "развален телефон"...

Естествено че няма човек, който има сайт на първа позиция по дадена ключова дума, да иска да слезе надолу!!!
Целта е била - да се махне от челната позиция чужд сайт, който добре се класира по дадената дума, но е с негативно значение....

Нещата са оправени по прост начин - маха се темата, думата, статията от чуждия сайт, ако са отзивчиви.
Но ако не са......? Какво правим?

Тук вече е самата оптимизация и въпросите, които произлизат от самата ситуация!
Какво трябва да се направи, ако даден сайт е на първо място по дума, а следващите 9 сайта го плюят? Как можете да въздействате на конкуренцията или на негативните отзиви от даден продукт? Едва ли ако се направят още 20 положителни сайта ще свърши работа, а може би да???

И има ли тук сео специалисти, които предлагат не оптимизация на 1 сайт, а на цяла група от сайтове, с цел да се показва единствено позитивната страна на дадения сайт?

Пазара е достатъчно голям за да правиш мръсни номера на конкуренцията, но иначе най-силния метод е така нареченият: google proxy hacking.
 

Горе