Как да се държим на интервю за работа?

От: От: Как да се държим на интервю за работа?

Интервюто най-често касае и двете страни - от едната е работник/служител, от другата може да го наречете и предприемач, според зависи разпределението на риска и иновативността. 1 човек фирма/бизнес - що за предприемачество говорим? ЕТ, където собственика бачка като идиот за собствения си гъз?
Как така интервю за работа, това ми звучи супер унизително. Ние предприемачи ли сме или бачкатори....
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

Мда, едно време mIRC-ата беше актуална, мисля още съществува, но ми е вече безинтересна.. На кафенце нещо нямала ли си покана :lol: След asl, то друго човек какво да попита.. Хаха
Да, трябваше да се срещнем пред пощата и не те познах, че си ти, върнах се в залата (в Лиона), после и ти се беше появил онлайн. И за по-сигурно да се срещнем, дойде в залата, където бях аз и се разходихме в Розариума. Това беше в динозавърската ера без телефони. :shock: И тогава не работехме, а ходехме на училище. :lol: Ти Красен или Красимир се казваше, нещо такова ми се върти из главата.
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

Якооо :D Мен все мен помнят навсякъде и всички, a аз нямам тия способности.. Красимир, пр ми е отново :lol:
Да, трябваше да се срещнем пред пощата и не те познах, че си ти, върнах се в залата (в Лиона), после и ти се беше появил онлайн. И за по-сигурно да се срещнем, дойде в залата, където бях аз и се разходихме в Розариума. Това беше в динозавърската ера без телефони. :shock: И тогава не работехме, а ходехме на училище. :lol: Ти Красен или Красимир се казваше, нещо такова ми се върти из главата.
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

И с тебе бива да направим, да опитаме на дядо ти виното :)
Ей това е среща :D
Да продължим по темата...
Много често работодателите не обръщат внимание на това, с което разполагат, а се хвърлят на нещо, което ще им струва повече ресурси. Какво имам предвид точно..
Разполагат с кадри, които от една страна са обучени и запознати с основната дейност, от друга има допълнителни квалификации, обучения и реални дипломи за висше, а същевременно не им дават шанс за развитие, а разчитат на външни лица да заемат по-отговорни постове. Това има своите позитиви и негативи естествено.
Работодателите имат своите страхове и това е разбираемо, защото все са зависими от някой по-горе, все на някой онзи е човек, все целта е да се набутат цели фамилии или приятели. Абсолютна мафия си е цялата ни икономика, оттам и Държавата като цяло. Всички мислим така, българинът е устроен така, затова и съществува, оцеляваме векове наред. Затова надали в следващите няколко десетилетия нещата ще се променят драстично, но факт е че все повече внимание се обръща на крайния резултат, гони се предварителното задание, цели се реалната печалба, човешкият фактор става все по-ценен наред с новите технически разработки в полза на бизнеса. Там, където има чисто икономически и независима политически мисъл, нещата се получават - в допълнение обаче и социалния фактор, иначе порочният кръг и практики ще продължат.
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

Да разширим темата :)
Мениджърите трябва да провеждат редовни интервюта, т.н. атестационни интервюта със своя персонал, за да обсъждат напредъка и проблемите, свързани с изпълнението на работа за:
• Да се дава и получава обратна връзка за резултатите от изпълнението на работата на служителите;
• Да се оказва помощ и да се мотивират служителите да подобряват изпълнението си;
• Да се оценява и обсъжда потенциала за усъвършенстване и повишение;
• Да се предлагат съвети за развитие на кариерата;
• Да се определят и дискутират потребностите от обучение;
• Да се поддържа справедливостта между мениджърите;
• Да се предупреждават тези, които са се представили незадоволително;
• Да се обсъжда бъдещата работа и цели.
В повечето случаи атестациите са вид проверка и запис на текущото състояние на човешкия потенциал, без особено значение за самия служител в дадения момент. Но това е способ да бъдем гъвкави по време на кризи, когато се налага да се разделим с някого, или в по-добри времена да дадем някой лев отгоре на дадени заслужили служители.
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

Много фирми например организират Team Building за заздравяване връзката между служителите си. В извънработно време и извънработно място - като хижа, туристически комплекс и т.н. се правят различни видове състезания и колективни игри с включена храна преспиване за уикенда. Това обаче прави и колегите прекалено близки... Оттам идват други проблеми в работата.
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

TeamBuilding-а е добре за колектива, за да се изгладят най-обострените взаимоотношения между отделните личности. Също така те могат и да се задълбаят, посредством употребата на опиати. Рискът не е толкова голям, колкото и при ежедневната работа. Дали разчитаме на правилните преки ръководители и дали те са достатъчно отговорни, за да не се поддадат и ни оплюят безочливо редом с останалите единици от бригадата? Ръководителите на екипите за сплотяване на колектива трябва да изберат що за пионка ще са.
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

TeamBuilding-а е добре за колектива, за да се изгладят най-обострените взаимоотношения между отделните личности. Също така те могат и да се задълбаят, посредством употребата на опиати. Рискът не е толкова голям, колкото и при ежедневната работа. Дали разчитаме на правилните преки ръководители и дали те са достатъчно отговорни, за да не се поддадат и ни оплюят безочливо редом с останалите единици от бригадата? Ръководителите на екипите за сплотяване на колектива трябва да изберат що за пионка ще са.

Тиимбилдинга не е нищо повече от безплатно ядене и пиене. Няма кво да се сплотява колектива ако е те по принцип не се харесват и обратното...
 
От: Как да се държим на интервю за работа?

Ами то има бая статии на тази тема.
Сподели няколко да обогатим темата. :)
Статиите се намират на дадени сайтове, писани са от даден/и автор/и и всички до една могат да повтарят някои истини, както и да се разграничават една от друга, дори да си противоречат. Това тук е форум, където всеки индивидуално да сподели на база успеха или неуспеха си някои насоки по отношение заглавието на темата и това цялото тук "сборище" от мнения да бъде в полза на някой друг в бъдеще време. Всеки според разума си или доверието към някого може да начертае правилният път за успеха си като целта тук е да се сформират основните отъпкани пътеки, както и да се предначертае ясно желаната самоцел.

Разбирам, че трупаш мнения, но бъди по-задълбочен в останалите теми на колеги тук от форума. Взимай пример, точно този пример целя в темата си - адекватни мнения и по-малко хейтърство.

Интервюто като цяло е много важен фактор, определящ развитието на бизнеса ни като цяло. От него зависи подбора на правилните кадри, които ще работят за нас, от които ще имаме полза, на които трябва да им обещаем и дадем заслуженото в точния момент. Време е да се прекъсне порочната практика за наемане на служители по сметка /чужда/ или т.н. шуробаджанащина, и не препоръката от познат да е водеща в случая, а обективно реалната оценка - съвкупност от знания, опит и личностно представяне.
 

Горе