Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

До автора на тема, твои си е проблема че си даваш парите на пирамидалните структури и не си взимаш поука :) Факта, че пак се връщаш е красноречив! Наблягай на учението, както ти каза Вискяра!
За сериозни пари и право студенство няма как се случат от нета, на този етап. Изисква се време, за много четене, време за осмисляне, време за проучване, време за създаване, време за налагане и време за развиване и контролиране. А ти нямаш това време не случайно се занимаваш с такива спекулации!

Ако мислиш за пари, то няма как да ти дойдат или пък се случи, че ги имаш. Трябват знания, умения и опит, за да се случат нещата.

Любима фраза на Хенри Форд:


"Ако парите са вашата надежда за независимост, никога няма да я имате. Човек може да има истинска сигурност на този свят, само ако притежава резерв от познания, опит и умения."
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Правото все пак не е медицина и ми трябват около 2 часа, за да се държа на ниво малко по-високо от нормалното, през останалото време съм свободен.
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Правото все пак не е медицина и ми трябват около 2 часа, за да се държа на ниво малко по-високо от нормалното, през останалото време съм свободен.

То и икономиката не е медицина ама съм учил много повече от 2 часа, щото не исках да съм на ниво, а исках да знам всичко из основи, имам колеги само че те бяха прависти спукваха се от учение - е не случайно в момента са точно там където ти даде съвет Вискяра :)

Абсолютно същото е и при онлайн бизнеса иска се постоянство, като съвет седни и учи Английския!
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Ами аз уча повече от 2 часа по време на сесията, аз добре ще посвещавам по цял ден, ама трябва да премина на хранене с прана или така нареченото слънчево хранене:lol:, аз дори имам идея да си пиша текстовете от темите в един блог на студент по право, но не знам дали е възможно да бъде монетаризиран, докато с икономика става с някой форекс афилейт, но за правен блог не знам адсенсе как плаща за реклами от тази сфера.
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Ами аз уча повече от 2 часа по време на сесията, аз добре ще посвещавам по цял ден, ама трябва да премина на хранене с прана или така нареченото слънчево хранене:lol:, аз дори имам идея да си пиша текстовете от темите в един блог на студент по право, но не знам дали е възможно да бъде монетаризиран, докато с икономика става с някой форекс афилейт, но за правен блог не знам адсенсе как плаща за реклами от тази сфера.

Трябва отдаденост и постоянство, абе доста неща ще ти трябват за форекс сайт - икономика/финанси/инвестиции/спекуалции/бизнес/междунардна трърговия/фундаментални и технически анализ, порфейлни анализи, поведенчески анализи :) Пак си трябва доста знания, от де знам ами от години това правя трупайките тези знания. А и да стане ти трябва ЕН :) Научи го

Правен сайт е същото, казуси, теории, практики, обяснения и т.н, ако ще е в БГ адсенс малко ще ти плаща, ако е на западния пазари м/унардно право много ще плаща :) но си трябва пак ЕН. И доста опит в онлайн бизнеса.
Седни и чете този форум има доста инфо за такива като теб, сам накрая ще решиш от къде да почнеш!
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Ами аз уча повече от 2 часа по време на сесията, аз добре ще посвещавам по цял ден, ама трябва да премина на хранене с прана или така нареченото слънчево хранене:lol:, аз дори имам идея да си пиша текстовете от темите в един блог на студент по право, но не знам дали е възможно да бъде монетаризиран, докато с икономика става с някой форекс афилейт, но за правен блог не знам адсенсе как плаща за реклами от тази сфера.
Мислех да те заям за двата часа, щото това е времето за четене на вестник. С два часа ще вземеш диплома, но юрист няма да станеш. Имам поглед върху всичко онова, дето ти писах по-горе, и знам какво трябва за целта.
Ще ти дам едно домашно, пример от реалния живот, в който бях дори участник. В България има доста дела за имоти. В конкретния пример страната по делото, която иска право, юридически няма никакво право. Но е склонна да заплати "на ръка" на съдията първа инстанция, районен съд в малък град.
Съдийката по делото, млада и наперена хубавица - доста "моделки" могат да и завидят, знае много добре, че ищеца няма никакво право. Но защо да не му вземе парите?! Мотивите за съдебното решение бяха развити на пет страници, като стигаха чак до древното римско имотно право. Пълен гмеж от юридическа гледна точка! По-скоро приличаха на лекция, а не на мотиви за съдебно решение. Ищеца остава изключително доволен и плаща нелоша сума. Съдийката знае, че решението ще бъде обжалвано и по-горните инстанции ще въздадат право. И си прибира парите с чиста съвест.
Не знам коя година си студент, но ако успееш да напишеш такива мотиви, които да не изглеждат смешни и неграмотни, то от теб с доста голяма вероятност ще излезе добър юрист.
За храната е световен проблем, общо казано. Може би почасова работа някъде, където ще можеш да се нахраниш, не е за пренебрегване.
Имах колеги, дето ги хранеха мама и тате - завършиха. Имах и бедни колеги, които работеха, докато учеха. И те завършиха. Смея да твърдя, че втората група, когато започнаха работа, се справяха по-добре. Самият аз си изкарвах две работни заплати на месец, или десет минимални стипендии, от фотография.
Смятам, че за пасивни доходи, са нужни доста знания и труд. Все пак, за да жънеш, трябва да си посял. Освен от знанията, и труда, онлайн бизнеса зависи от много условности - панди, пингвини, фирми и счетоводство...
Идеята за правен блог не е никак лоша. Освен други начини, можеш да монетизираш след време и като започнеш да даваш правни съвети. Можеш да анализираш съдебни процеси. Това ще е доста добър бонус на блога. Както и на теб - написаното слово има по-различно въздействие върху пишещия от устното.
Студент със свободно време, дето се чуди какво да го прави, не е никакъв студент. Аз наистина имах много "свободно" време, но аз в института учех това, което бях учил в техникума. А в техникума учех много яко! За малко щях да го завърша една година предсрочно, заради национална олимпиада.
Но по-добре, че не се случи. Щях да запиша Софийски университет, и нямаше да науча нищо за петте години следване.
Друга идея е да потърсиш някаква работа в правна кантора - като бъдещ юрист би трябвало да можеш да изложиш убедителни мотиви поне пред една правна кантора, и да те вземат. Работа в кухнята на всеки бизнес е безценна.
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Вискяре, е ще кажеш наговорили сме се. Точно това сакам и аз да БГ да правя, инвест./биз./икон./фин. сайт за БГ и като го наложа да давам бизнес финансови и инвест. консултации от фирмата си - по-добра реклама не мога се сетя :) А този пазар е добър за БГ, много перспективен. Абе не се хаби, то неволята учи :) и автората ще го научат :)
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Аз ще кажа само едно - опити и усилия. Всеки от форума ще ти каже, че няма нищо спуснато от горе. Аз не знам някой дали е успял току така. Аз лично си намерих нещо, което ми харесва, което смятам за творчество и почнах да творя. След време хора видяха потенциала в мен, помогнаха ми по един или друг начин и стана професия.
Сега, след като имам сигурна основа, че мога да си намеря работа, мога да продължа да търся други възможности. Никога не съм се занимавал активно с оффлайн бизнес. Не за друго, но нямам точната идея и най-ценния ресурс ВРЕМЕТО! Ти имаш добри възможности. За да стигна до едно сигурно ниво минаха години учене. Правните въпроси са доста, особено в една безправна държава :D. Тръгни от малко блогче, горе ти дадоха страхотни съвети какво да публикуваш. Намери си читателите, контактувай с тях чрез статиите. Ако правото ти се отдава и си достатъчно компетентен, то след време някой може да те потърси в дадена област. Обмисли за онлайн консултации. Има различни варианти. След, като си в София може да мислиш и за директен контакт с клиенти.
Важното е много упоритост и желание да правиш това, което ти харесва. Те парите идват след това.
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса

Целта не трябва да са парите. Ако се прави нещо, само заради тях, а човек не го харесва и не дава всичко от себе си, никога няма да постигне добри резултати. За това на първо време е добре да разбереш, кое те кара да го вършиш с удоволствие и след това да мислиш как да печелиш от него.
 
От: Как да се отърва от зависимостта си от ПТЦ Бизнеса?

Никъде не е казано и гарантирано че абсолютно всички печелят от онлайн бизнеса достатъчно за да не работят - За да спреш офлайн работата и да минеш изцяло на онлайн трябва да ги бачкаш успоредно поне докато приходите ти от онлайн не са двойно по големи от офлайн приходите ти.

В интернет може да се печели от всичко - проблема обаче е че не от всеки - Повечето хора от форума са пробвали какви ли не методи докато открият най добрият за тях.
Проблема на почти всички е че копират - Тръгва слух че в Аляска има злато всички купуват лопати - На печалба са само тези дето продават лопати - Тръгва слух че от сайтове за колективно пазаруване се печели яко и всички почват да купуват такива сайтове - печелят само тези дето ги продават.

За да направиш наистина много пари от интернет трябва да не се водиш по теченията на моментните моди а да измислиш нещо уникално - такива неща обаче стават рядко.
Ти понеже си измислил първи бягането от БГ и опенкарт/рекс карт магазините, та бълваш съвети:). Иначе е много удобно да се показват ''топки'' онлайн и същевремено да се изказват мения за политиците в БГ. То това нещо като 'аз избягах от потъващия кораб, но съм достатъчно умен за да давам акъл на тези, които са там в момента''. Сладур:)
 

Горе